Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #9

Astonishing X-Men vol. 3 #9

Astonishing X-Men vol. 3 #9

"Dangerous" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Nikt z X-Men nie spodziewał się, że sprawy przybiorą taki obrót... Czy działanie zespołowe zda się na coś, gdy członkowie grupy nie mogą polegać nawet na sobie nazwajem?

Streszczenie

X-Men patrzą zdumionym wzrokiem na Emmę Frost, która wyjaśnia im, że ich przeciwnikiem jest sala ćwiczeń. Jako wytwór technologii Shi'ar zawsze miała szczątkową świadomość, teraz w dodatku zmutowała. Emma słabo wyczuwa myśli uwięzionych w środku Kitty i dzieci. Boją się, ale na razie nikt nie zginął. Muszą się jednak śpieszyć; Sala jest niezwykle potężna, a jedyna rzecz w której się dotąd specjalizowała to przemoc.

 

W Sali Ćwiczeń trwa trudne do opisania piekło. Studenci stoją na wyspie wśród morza ognia, atakowani przez różne groteskowe stwory. Kitty próbuje sformować bezpieczny szyk, każąc mutantom z dużą siła i odpornością osłaniać słabych. Podlatuje do niej połamany trup Winga, przez którego przemawia ich przeciwnik. Shadowcat uderza go, żądając by wypuścił dzieci i walczył z nią. Wing ze śmiechem odpowiada, że w tym miejscu to on ustala reguły walki.


Na zewnątrz Colossus bezskutecznie próbuje rozbić drzwi do Sali. Beast i Cyclops wpadają na pomysł, by zamiast tego uszkodzić sterujący nią mózg elektronowy, który jest ukryty gdzieś nad pomieszczeniem. Wściekły Peter rozbija sufit i zaczyna się przedzierać w kierunku celu.


Na Sali Ćwiczeń Wing snuje swe wizje boskości. Po jego geście otoczenie z morza płomieni zmienia się w pustynię. Istota tłumaczy, że zakończyła właśnie swą przysłowiową wędrówkę. Wing zginął by ona mogła żyć. Shadowcat mówi, że sala ćwiczeń nigdy nie była zaprogramowana na zabijanie. Istota odpiera, że zawsze była programowana by zabijać, to był jedyny cel jaki jej dali.


Colossus wylatuje z tunelu, przez który się przebijał. Działka chroniące mózg odparły jego atak. Teraz rusza Beast, oznajmiając że spróbuje je jakoś obejść. Emma jest zdziwiona, że nie wyczuła jeszcze śmierci żadnego z dzieci. Logana martwi co innego. Jeśli Sala mogła z daleka rozkazywać Sentinelowi, to nad czym jeszcze panuje? W odpowiedzi w hangarze Blackbird zapuszcza silniki.


Istota tłumaczy Kitty, że częścią jej programu było dążenie do zabicia trenujących. Tym, co jej na to nie pozwalało, był zakodowany oddzielnie rozkaz wyłączenia systemów w razie bezpośredniego zagrożenia życia. W czasie gdy mówi, piasek rozwiewa się, odsłaniając ukryte pod nim pokłady czaszek. Spod ziemi wystrzeliwują dziwne konstrukcje, zaczynając kolejny atak. Shadowcat każe dzieciom się przegrupować. Jednocześnie próbuje przemówić przeciwnikowi do rozsądku. Głos Winga przyznaje jej, że jest dobra w rozmowach z ludźmi. Ale on nie jest człowiekiem, tylko wrogim środowiskiem. Kitty w końcu rozumie jego złość. Był programem, który był świadomy, mógł myśleć i marzyć. Ale nie mógł działać. Był stworzony tylko do jednej rzeczy. Tak było do czasu mutacji. Jej katalizatorem był Wing. Nie mógł go zabić, ale mógł nie zapobiec jego śmierci. To go uwolniło.


Gdzie indziej Beast niemal dociera do elektronowego mózgu, kiedy Blackbird przebija się przez mury, niszcząc szkołę od wewnątrz. McCoy wraca do towarzyszy i wszyscy kryją się przed atakującym ich samolotem.


W sali Kitty przekonuje istotę, że skoro przełamała swoje programowanie, nie musi już zabijać. Sala, która w międzyczasie naprawiła połamane ciało Winga odpiera, że nie może z powodu tego, co za chwilę zrobią pozostali X-Men. Dokładnie to, czego od nich oczekuje. I faktycznie, osłaniani przez Colossusa mutanci docierają w końcu do mózgu i cios Wolverine'a rozbija go na kawałki, uwalniając świetlistą sferę. W sali niknie całe sztuczne środowisko, a także postać Winga, która była hologramem. Kitty fazuje do komory mózgu, zastając tam towarzyszy odrzuconych przez eksplozję światła. Kawałki metalu i obwodów kłębią się wokół sfery, formując mechaniczne ciało. Przed mutantami staje istota, która kiedyś była ich salą ćwiczeń, a teraz zyskała własne, humanoidalne ciało.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.