Avalon » Serie komiksowe » X-Force: Shatterstar » X-Force: Shatterstar #1

X-Force: Shatterstar #1

X-Force: Shatterstar #1

"World Against One" - chapters 1-4

Postacie
Zapowiedź

W rezultacie wydarzeń z miniserii X-Force, Shatterstar trafia na wyspę Madripoor, gdzie musi walczyć o życie. W jaki sposób wszedł w posiadanie Pięciu Palców Anihilacji? Kto jeszcze rości pretensję do tej broni? Czego chce Spiral?

Cytat

Menadżer: "Maybe you don't even win the next fight..."
Shatterstar: "That is only for fate to decide."
Menadżer: "Not next week, it isn't."

Streszczenie

Wyspa Madripoor. Stojący na podziemnej arenie Shatterstar oczekuje na rozpoczęcie walki. Rozmyśla o tym jak się tu znalazł. Oczy jednej z kobiet siedzących na trybunach rozbłyskują światłem. W końcu starcie rozpoczyna się, a niczego niespodziewający się przeciwnik już po chwili pada martwy w kałuży krwi.


Później. Menadżer rozmawia z Shatty'm, oznajmiajęc, że ludzie dziwią się czemu ciągle wygrywa i zaczynają zadawać dziwne pytania. Shatterstar odpowiada, iż jego pracodawca może się uspokoić, bo nie jest mutantem. Otrzymuje pieniądze, ale jest ich mniej niż się umawiali. Rozmówca grozi mu, dając trzy sekundy na zabranie pieniędzy i wyniesienie się stąd. Po tych słowach zostaje szybko obezwładniony i ogłuszony. Rozlegają się brawa; zdziwiony Shatty obraca się i widzi kobietę, która wcześniej obserwowała starcie. Opowiada mu o Niszczycielu, człowieku istniejącym po to by mordować dla własnej przyjemności. Chciałaby, żeby Shatterstar zabił go dla niej.


Shatterstar medytuje i wspomina miejsce gdzie się urodził, czasy gdy zaprawiał się w boju oraz te, gdy należał do X-Force. Przerywa mu ledwie słyszalny, zbliżający się dźwięk. Pojawiają się trzej wojownicy, oświadczając, że usłyszał ich ponieważ oni tego chcieli.

 

Po chwili walki, Shatty już wie, że są oni czymś więcej niż zwykłymi ludźmi. Walka przenosi się na zewnątrz. Pewny siebie Shatterstar stwierdza, że i tak ich pokona i jest to tylko kwestią czasu. Jego uwagę zwraca fakt, że oponenci cały czas mówią o Skornnie. W końcu udaje mu się zamroczyć jednego kopnięciem w twarz i przy pomocy szabli zrywa mu maskę z twarzy. Mężczyzna oznajmia, że jest człowiekiem którego ma zabić - Niszczycielem.


Chwilę później, Shatty prowadzi rozmowę z Niszczycielem, z której dowiaduje się, że kobieta chce jego śmierci ponieważ ma coś czego ona pożąda. Wyciąga krótki miecz ze złota i oznajmia, że to jest "Pięć Palców Anihilacji", które przekazał mu ojciec by ich strzegł. Shatterstar mówi, że jest z pewnością lepszym kłamcą od jego rywalki, ale oboje coś ukrywają. w odpowiedzi słyszy że gdyby istotnie tak było, to nie trzymałby teraz w rękach tej broni. Przekazał mu ją także dlatego, iż on nie posiada odpowiednich umiejętności aby korzystać z niej. Shatty stwierdza, że rozumie i że pomoże tamtemu pokonać zło, które na nich czeka.


Gdzie indziej. Kobieta każe sobie odtwarzać fragmenty przed chwilą przeprowadzonej rozmowy, po czym ujawnia, że jej szpieg - którym jest mężczyzna należący do zakonu Pierce'a - dobrze się spisał. Według jej słów, Niszczyciel myśli, że angażując młodego wojownika, uda mu się uniknąć tego, co nieuniknione. w tym momencie kobieta wstaje i okazuje się, że jest to Spiral. Zapowiada ponowne przybycie Skornna i śmierć wszystkich mieszkańców Ziemi.)

Autor: Spence

Galeria numeru

X-Force: Shatterstar #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.