Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Phoenix - Endsong » X-Men: Phoenix - Endsong #3

X-Men: Phoenix - Endsong #3

X-Men: Phoenix - Endsong #3

part 3

Postacie
Zapowiedź

Powrót Phoenix może okazać się druzgocący dla X-Men. Bo jak tu walczyć z fundamentalną siłą Wszechświata, która... kocha ich?

Cytat

Logan: "We're not dead."
Phoenix/Jean: "Of course not."
Logan: "Damn..."

Streszczenie

Emma siedzi sama w Cerebro. Zdenerwowana nagłą ciszą, próbuje skontaktować się telepatycznie z Jean, podejrzewając, że to jej sprawka. Prosi, żeby spróbowała ją zrozumieć i przebaczyć, jeśli uważa, że zabrała jej Scotta. Po chwili jednak dochodzi do wniosku, że te myśli brzmią idiotycznie.


Nightcrawler wciąż nie może skontaktować się z Instytutem, ani w sposób konwencjonalny, ani drogą telepatyczną, więc proponuje Storm, że powinni wracać. Ororo przyznaje mu rację, najpierw jednak muszą uporać się ze statkiem kosmicznym, który odsłoniły jej wiatry. Rozpoznając niszczyciel Shi'Ar, wchodzi na odpowiednią częstotliwość komunikatora i domaga się wyjaśnień. Dowódca Łowców każe jej usunąć się z drogi, grożąc śmiercią, więc prosi Kurta, by teleportował ich oboje na pokład. Jednak dowódca tylko na to czekał, bo jego statek jest na tyle szybki, że udaje im się uciec, nim dwójka X-Men pojawi się w punkcie docelowym. Kurt jest zdziwiony, ale teraz bardziej interesuje go, po co przybyli na Ziemię przedstawiciele Shi'Ar. Ororo zgaduje, że zjawili się, by zniszczyć Dark Phoenix, więc powinni polecieć ich śladem. Nightcrawler pyta, czy spróbują ich powstrzymać, lecz Storm każe mu się przygotować na coś wręcz przeciwnego. Tymczasem jednak, musi wziąć go na plecy, skoro jego skuter spadł na ziemię.


Emma wciąż walczy ze swoimi myślami. Próbuje wyzwać Jean do walki, chociaż spodziewa się, że natychmiast zostałaby rozłożona na atomy. Ciszę przerywa telepatyczny głos Scotta. Lekko przestraszona Emma pyta, co się stało, więc Beast wyjaśnia, że Quentin Quire odzyskał spójność cielesną i wydostał się ze zbiornika, telepatycznie zamrażając wszystkich w bezruchu. Emma przypomina, że Quire był telepatą klasy omega, tak jaj Jean, więc Phoenix może mieć coś wspólnego z jego powrotem. W takim razie, Cyclops każe Hankowi załadować się do samolotu z całym sprzętem i przygotować do akcji. W tej chwili kolejny telepatyczny krzyk dociera do Frost. Tym razem to Warren, który właśnie natknął się na Scotta na korytarzu. Chciał im przekazać tą samą wiadomość: Logan ją znalazł.


Nieco później, cała grupa jest już w samolocie, a Cyclops ponagla Hanka przy montowaniu pułapki na Phoenix. Niespodziewanie, na pokład wkracza Colossus, oświadczając, że chce pomóc. Scott jednak każe mu zostać i pilnować studentów, więc Rasputin zostaje, chociaż widocznie nie spodobała mu się decyzja Summersa. Angel twierdzi, że Colossus mógłby im się przydać, ale Cyclops przypomina, że Piotr miał kiedyś okazję zabić Phoenix i nie zrobił tego, więc nie chce ryzykować. Przyznaje, że tak naprawdę, wciąż ma nadzieje, że osobowość Jean przetrwała w Phoenix i walczy z nią, tak jak mówił Logan. Jeśli tak jest, potrzebują grupy najbliższych jej osób, które zdołają obudzić jej wspomnienia, ale też nie zawahają się zakończyć tego, jeśli nadarzy się okazja.


W lesie, Wolverine próbuje walczyć z Phoenix, jednak ona drwi z niego, paląc swoim ogniem. Logan nie poddaje się, próbując przy okazji dowiedzieć się, dlaczego po prostu go nie zabije. Phoenix przypomina, że przybyła do Scotta i musi się z nim spotkać, by spojrzeć mu w oczy, ale jeśli zabiłaby Logana, Scott odgadłby prawdę o niej, a do tego nie może dopuścić.


Startującego X-Jeta mija niszczyciel Shi'Ar. Emma szybko dostraja się do myśli technika i zdradza pozostałym, że Łowcy kierują się sygnałem mutanta klasy omega. Nagle na ich skanerach pojawia się mocniejszy sygnał, którego źródło jest tuż pod nimi. Rozpoznając sygnaturę Phoenix, dowódca rozkazuje strzelać z działa, ale w chwili, gdy odpalają, zostają trafieni piorunem Storm. Phoenix telepatycznie wzywa Scotta na sekundę przed uderzeniem.


Gdy fala uderzeniowa przechodzi, Cyclops prosi Emmę, by potwierdziła, że to były myśli Jean, a kiedy dostaje potwierdzenie, wraz z nią kontaktuje się z załogą niszczyciela, która właśnie zamierzała wrócić na poprzedni kurs. Domaga się poddania statku i wyjaśnienia, jakiej broni użyli. Dowódca szybko wyjaśnia, że ich działo generuje miniaturową czarną dziurę, a następnie informuje, że namierzyli sygnał potencjalnego nosiciela Phoenix i prosi o pomoc. X-Men odmawiają jednak, twierdząc, że Quentin na razie nie ma z tym nic wspólnego i nie można go zabić tylko dlatego, że mógłby być nosicielem. W tej chwili Emma odbiera wiadomość od Kukułek o razem ze Scottem znikają. Na ich miejsce pojawiają się jednak Storm i Nightcrawler, oświadczając, że przyda się pomoc Łowców w schwytaniu Quentina, a oni będą pilnować, by nikt go nie zabił.


Logan budzi się na kolanach Phoenix, gdzieś na lodowej północy. Jest zawiedziony, że nie zginęli i wściekły, że służy za przynętę, ale też zbyt osłabiony, bo cokolwiek zrobić. Teraz jednak Jean ma kontrolę, a ponieważ zna plany Phoenix, chce, żeby Logan pomógł jej, robiąc to, co potrafi najlepiej. Wyjaśnia, że jest na zawsze złączona z Phoenix, jednak zbyt szybkie zmartwychwstanie zakłóciło równowagę między nimi, więc by spróbować ją odzyskać, musi znowu umrzeć. Podnosi jego rękę i przystawia sobie do piersi, a wtedy on wysuwa pazury. Chwilę trwa, zanim Logan dojdzie do siebie, ale ledwie zdąży stanąć na nogi, Dark Phoenix powstaje znowu. On przebija ją ponownie, ale ona wstaje znowu i znowu, i znowu, a on zabija ją wciąż na nowo, twierdząc, że będzie to robił do skutku. Gdy jest już zmęczony, ponownie do głosu dochodzi Jean. Dziękuje mu, że pomógł osłabić Phoenix, a potem telekinetycznie niszczy lód pod sobą i zanurza się w zamarzniętym oceanie.


Wkrótce X-Men docierają na miejsce. Cyclops natychmiast chce wiedzieć, gdzie ona jest, na co Logan odpowiada, że wreszcie nie żyje. Kitty potwierdza jego opowieść, odnajdując zamarznięte ciało Jean pod wodą. Jednak kiedy powraca na powierzchnię, przez lód za nią zaczyna przenikać mały jeszcze ognisty ptak. Summers chce do niego strzelić, ale Logan powstrzymuje go, odpychając na bok. Hank odgaduje jego motywy i wyjaśnia, że Phoenix przybyła po niego dlatego, że żywi się energią, której Scott jest magazynem i jeśli strzeli do niej, uczyni ją silniejszą. Sama Phoenix mówi, że to nie prawda i przyjmując postać ognistej kobiety, obejmuje go, prosząc, by otworzył oczy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Phoenix - Endsong #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.