Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 3 » Alpha Flight vol. 3 #12

Alpha Flight vol. 3 #12

Alpha Flight vol. 3 #12

"Days of Future Present, Past Participle" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Alpha Flight wciąż plączą się w strumieniu czasu. Czy zdążą wszystko naprawić przed końcem ostatniego numeru serii? Lepiej niech się postarają! A na pożegnanie gość specjalny...

Cytat


Guardian:" If I hadn't come up with the idea of directing all my rage and loneliness into becoming ruler of the world[...]"
Sasquatch:"Everyone needs a hobby[...]"

Streszczenie

Osłabiona walką Nemesis chwiejnym krokiem wraca do bazy. Cały teren wokół ścielą zwłoki członków Oddziału Kanadyjskiej Milicji do Walki z Superbohaterami! Mar po wejściu dziewczyny szybko zabija drzwi deskami. Sasquatch tymczasem w dalszym ciągu skupia się wyłącznie na swoich obliczeniach, będąc zupełnie odizolowanym od rzeczywistych wydarzeń. Namesis włącza wiadomości. Z nich dowiaduje się o powrocie Guardiana do Kanady. Nie wrócił jednak sam. Towarzyszyli mu przy tym pozostali członkowie zespołu. Szybko jednak pojawiły się rozbieżności, które stanowiły czynnik zapalny do wybuchu wojny domowej. Wobec tej sytuacji została powołana specjalna komórka zwana Kanadyjską Milicją zwalczającą Superbohaterów. Powstała ona z inicjatywy obywateli, którzy mieli dość bezczynnego przyglądania się konfliktowi. Mając potężne wsparcie kapitałowe jednostka szybko przystąpiła do realizacji swych statutowych założeń. Widząc co się dzieje, Nemesis wbija w siebie swój miecz.


Noc. Pod rozgwieżdżonym niebem goreje łuna bijąca z płonącego domu. Ogień rozświetla okoliczną łąkę, pobliski las i pagórek, na którym stoi budynek. Na łące w wykopanym dole leży ciało młodej, skąpo odzianej kobiety. Nemesis podchodzi do niej. Delikatnie unosi jej głowę.


W innym miejscu. Idąc korytarzem budynku służącego za bazę i kryjówkę, Nemesis mija klęczącego na podłodze Guardiana, który w dodatku bełkocze coś do siebie. Chwilę póżniej natrafia na jego żonę. Ta jak się okazuje szuka właśnie swego męża. Nemesis odpowiada, że nie powinna mu teraz przeszkadzać, po czym wbija w nią swe ostrze.


Baza Alpha Flight. Sasquatch zostaje odrzucony przez potężny wybuch. Pośród opadającego dymu stoi Aurora, jednak wygląda zupełnie inaczej, niż podczas ostatniego spotkania z Walterem. Nie ma jednak czasu na wyjaśnienia, co działo się z nią od czasu, gdy wszsyscy uważali ją za zaginioną. Langkowski w pośpiechu łapie jeszcze miecz Nemesis. Oboje lecą teraz przez noc w kierunku majaczącego w oddali budynku, który zdobi monumentalna statua, przedstawiająca Guardiana. Już w środku Sasquatch spotyka prawdziwego Guardiana. Ten opowiada o samotności, jaką odczuwa po śmierci Heather i w jaki sposób postanowił sobie z tym uczuciem poradzić. Lekarstwo dla siebie odnalazł w podboju i podporządkowaniu sobie świata. Ma również nadzieję, że Langkowski nie będzie mu miał za złe tego, w jaki sposób Guardian potraktował mordercę swojej żony, po czym wprowadzona zostaje poturbowana Nemesis. Wściekłego Saqsuatcha przytrzymują dwaj członkowie zespołu. Nieuchronny konflikt zostaje niespodziewanie przerwany przez wybuch, który przynosi ze sobą trzeci skład Alphy Flight o lekko zmienionym wyglądzie. Yukon nie ma oka, a Sadler nosi teraz brodę. Nim członkowie obu wersji zespołu zdążyli zewrzeć się w bitewnym szale, Walter wbija w siebie ostrze, które zabrał z bazy. Przenosi się teraz do momentu, gdy Yukon Jack tłumaczy przybyłym członkom oryginalnej grupy masakrę Omegi Flight. Sasquatch odciąga na bok Shamana, by porozmawiać z nim na osobności. Ten zaklęciem sprawia, że wszyscy poza nimi dwoma zastygają w bezruchu. Langkowski opowiada mu teraz o swych kłopotach spowodowanych manipulowaniem w przeszłości i prosi o pomoc. Shaman niechętnie, ale zgadza się. Wyjmuje ze swej magicznej torby monety z wizerunkami oryginalnych Alpha Flight. Następnie potężnym podmuchem splata wsystko obłokiem dymu. Dym ten kurczy się szybko, po czym znika w torbie Shamana.


Alpha Flight stoją nad pokonanymi członkami japońskiej super grupy. Nagle pojawia się Flashback. W ręku trzyma on torbę Shamana. Zgodnie z obietnicą złożoną lata temu oddaje ją teraz w ręce Langkowskiego.


Póżniej. Siedząc w swej bazie członkowie Alpha Flight przyglądają się leżącej na stole torbie, która stanowi odpowiedź na wiele dręczących ich pytań. Rutherford zastanawia się, jak Shaman mógł przed rokiem przekazać Flashbackowi tę torbę, skoro wszyscy widzieli, jak ten sam Shaman wraz z pozostałymi Alpha Flight odleciał w przestrzeń kosmiczną. Kryjąca odpowiedzi torba zostaje otwarta. Z jej wnętrza wypadają teraz na stół monety zdobione przez podobizny członków Alpha Flight. Chwilę później monety te materializuję się w żywe postacie, których podobizny jeszcze przed chwilą je zdobiły.


Na zewnątrz bazy. Każdy stara się znaleźć wytłumaczenie dla zaistniałej sytuacji. Guardian nie potrafi zrozumieć, w jaki sposób będąc gdzieś w przestrzeni kosmicznej, równocześnie znajduje się tutaj wraz ze wszystkimi. Dr Langkowski proponuje, by już nie próbować odwracać tej sytuacji poprzez manipulowanie przeszłością. Jedynie stojący z boku Shaman i Nemesis wiedzą, co się tak naprawdę wydarzyło, jednak na jak długo ta wiedza pozostanie z nimi? Shaman pyta dziewczynę, czy planuje zwierzyć się Princetonowi z uczucia, jakim go darzy. Nemesis patrząc w jego kierunku odpowiada, że być kiedyś może. Uwaga wszystkich kieruje się na Pucka, który pyta zgromadzonych, co zrobią teraz z trzynastoosobowym zespołem.


Członkowie oryginalenj grupy w dalszym ciągu będą funkcjonować w świecie jako Alpha Flight. Yukon Jack rozwiódł się ze swą żoną i powrócił do swego miasta w dżungli, by ponownie roztoczyć swe rządy nad jego mieszkańcami. Mapleleaf i Zuzha spędzili uroczy weekend ze swymi rodzicami. Mar udał się do podwodnego królestwa władcy wszystkich wód Namora. Rutherford Princeton połączył się nareszcie ze swą żoną w wieczności. Thunder utworzył Ligę Super Zwierzątek, a Walter Langkowski powrócił do swych badań na swoim ulubionym obiekcie, czyli na sobie samym.


Tak kończy się opowieść o losach trzeciego już wcielenia kanadyjskiej super grupy Alpha Flight.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 3 #12 Alpha Flight vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.