Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Age Of Apocalypse » X-Men: Age Of Apocalypse #5

X-Men: Age Of Apocalypse #5

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse został pokonany, a koniec świata powstrzymany. Ale na jak długo? Sinister jest w posiadaniu broni o niewyobrażalnej sile rażenia. Jedyną nadzieją Magneto i jego X-Men jest Weapon X. On jednak przeszedł na emeryturę i gdzieś się zaszył - zaczynamy więc od poszukiwania.

Cytat

Sinister: "Yes, Erik. I know all about what really happened that day. The firely Phoenix, that rose from the ashes of the age of Apocalypse..."

Streszczenie

Logan wysuwa pazury z kikuta lewej ręki i z wściekłością uderza Magneto w pierś, przypominając o swojej miłości do Jean. W ostatniej chwili, chowa szpony, ale mimo to, Rogue rzuca się na niego, nazywając zwierzęciem. Ją z kolei atakuje Kirika, ale zanim dojdzie do bójki, Magneto uspokaja sytuację, przyznając rację Loganowi. Ale nawet jego przyznanie się do winy, nie uspokaja wściekłego Weapon X, który powtarza, że nie miał prawa zataić tego przed nimi. Szczęśliwie dla Magneto, Logan uznaje, że potrzebuje go żywego, aby odnaleźć Jean. Sam Magnus uznaje, że dość już życia w kłamstwie i postanawia ujawnić całą prawdę o tym, co się stało.


W chwili, gdy Apocalypse zginął, a bomby zaczęły spadać na miasto, wszyscy myśleli, że to już koniec. Jednak, gdy świat zatonął w ogniu, czas nagle jakby się zatrzymał, a płomienie cofnęły się. Jakimś cudem, tylko Magneto zachował przytomność i ujrzał ognistego ptaka na niebie, który zaprowadził go do prawdziwego wybawcy - Jean Grey. Gdy odnalazł ją, dotarło do niego uczucie tryumfu, lecz zaraz zniknęło, tak samo jak i ona. Po chwili, zorientował się, że był jedynym świadkiem tego wydarzenia, a gdy pozostali zaczęli dochodzić do siebie i uznali, że to on uratował świat, nadzieja, którą dostrzegł w ich oczach, nie pozwoliła mu zaprzeczyć. Wkrótce, ta nadzieja zrodziła siłę, która pozwoliła w błyskawicznym tempie odbudować cały kraj, lecz dla Magneto oznaczało to życie w kłamstwie. Stało się to jeszcze cięższe, gdy pewnej nocy w jego domu zjawił się Sinister. Magnus chciał z nim walczyć, lecz Essex zagroził reagującą na magnetyzm bombą, która zabiłaby jego rodzinę. Gdy Erik ochłonął, zaproponował mu układ: Sinister nie zdradzi nikomu prawdy o tamtym dniu, pod warunkiem, że Magneto zapomni o jego istnieniu i nigdy nie każe swoim X-Men go ścigać. Wybór był trudny i dopiero, gdy Essen dowiódł, że zna prawdę i pokazał obraz Jean, zamkniętej w specjalnym zbiorniku, Magneto ustąpił wobec jego żądań. Sinister dodał jednak jeszcze jedno: kiedyś będzie potrzebował jego pomocy, a wtedy Magneto będzie musiał stawić się na wezwanie.


Większości X-Men trudno uwierzyć w to, co usłyszeli, chociaż część rozumie motywy postępowania swego przywódcy. Tylko Wolfsbane próbuje zaatakować Magnusa, ale zatrzymuje ją Logan, przypominając, że potrzebują go żywego. Problem rozwiązuje Rogue, twierdząc, że sama nic Sinisterowi nie obiecywała, więc może zadbać o to, by więcej ich nie niepokoił. Quicksilver przyznaje jej rację, a Storm przekonuje, że ludzie z pewnością także zrozumieją jego motywy, jeśli przyczyni się do schwytania Sinistera. Jednak Magneto nie ma pewności, gdzie ukrywa się Essex - chociaż próbował go odnaleźć, ma tylko kilka możliwych lokalizacji. Logan stosuje więc własną metodę: wbija pazur w ciało Paige i po zapachu krwi zgaduje, że przebywała ostatnio w Nowym Jorku. Tak mieściło się jego główne laboratorium, więc Magneto zgadza się zaryzykować. Jednak kiedy sięga po swój hełm, Logan niszczy go, twierdząc, że powinien przestać ukrywać się pod maską, jeśli chce, żeby ludzie mu zaufali.


Wkrótce, grupa wkracza do podziemi Liberty Island, gdzie wciąż znajduje się stare laboratorium Sinistera. Wydaje się jednak opuszczone, więc Weapon X wpada we wściekłość i zaczyna je demolować. Nagle wokół zapada ciemność i przejmujący chłód. To efekt teleportacji Cloaka, który na polecenie Sinistera przeniósł ich w bardziej dogodne miejsce do walki. Essex przedstawia im swoich pomocników - Sinister Six. Magnus oświadcza, że ich umowa przestaje obowiązywać i koniec z kłamstwami - teraz odpowie za swoje zbrodnicze eksperymenty. Sinister spokojnie stwierdza, że eksperymenty przestały go interesować, odkąd zajął się Jean. Logan chce ją zobaczyć, więc Essex wzywa brakującą członkinię swojej grupy - Phoenix.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Age Of Apocalypse #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.