Avalon » Serie komiksowe » X-Force: Shatterstar » X-Force: Shatterstar #2

X-Force: Shatterstar #2

X-Force: Shatterstar #2

"World Against One" - chapters 5-7

Postacie
Zapowiedź

Shatterstar i tajemniczy "Książe" atakują nocny klub w Madripoor, gdzie spotykają ochroniarzy pewnej dobrze znanej, sześciorękiej pani. Zgadnijcie, o kogo chodzi?

Cytat

Podwładna Spiral: "Our mistress told us about you, Shatterstar! The otherworld warrior bred of fine genetics and killer instincts. You'll have to forgive us if we remain unimpressed."

Streszczenie

Wieczór. Shatterstar, Dominicus Pierce i kilku jego podwładnych stoją na dachu, skąd obserwują drzwi wejściowe do budynku gdzie - jak sądzi Niszczyciel- przebywa kobieta, która chce jego śmierci. Po chwili przystępują do akcji, eliminują ochronę i wchodzą do lokalu. Tam, zaskoczeni, dostrzegają obecność trzech kobiet, które po wyrażeniu swojego zadowolenia na myśl o tym, że nie musiały specjalnie uganiać się za Pięcioma Palcami Anihilacji, przystępują do walki. Spiral obserwuje jej przebieg na ekranach monitorów. Zagaduje ją siostra trzech walczących kobiet: martwi ją Shatterstar i pyta czy jej mistrzyni jest pewna zwycięstwa. Tamta odpowiada, że nie musi się martwić. Wystarczy, że uniemożliwi im ucieczkę i dołączy się do bójki. Resztę niech zostawi jej i zdrajcy. Tymczasem, Shatty prosi Pierce'a żeby uciekał i chronił ostrze. Jako uzasadnienie stara się powiedzieć o tym, że niepokoją go ściany - są nie tam, gdzie powinny być - lecz uniemożliwiają mu to przeciwniczki. Niszczyciel nie przystaje na propozycję. Z rąk kobiet ginie jeden z "braci" Dominicusa, a drugi - który w międzyczasie zaczął mierzyć z kuszy do swoich - dostaje za swoje od przywódcy. Shatterstar ponownie prosi, żeby tamten uciekał. Odpowiedź jest negatywna. Na prośbę czwartej z kobiet - która właśnie przybyła - reszta odsuwa się pod ściany. Od razu, kopnięciem, posyła na ścianę Pierce'a i zaczyna starcie z Shattym, który - zrozumiawszy co się dzieje - przeskakuje nad zdziwioną rywalką i rzuca nią, przebijając jedyną ścianę, która niezmiennie była taka sama. Ścianę za którą czeka Spiral. Po chwili rozmowy, sześcioręka przenosi ich w inne miejsce - Limbo, w którym unoszą się trzy świetliste kręgi: na jednym stoi Shatty, na drugim jego przeciwniczka, a trzeciego kurczowo trzyma się jedną ręką Niszczyciel. Spiral rzuca się na Shatterstara, wytrącając mu Pięć Palców Anihilacji z ręki i przechodzi na talerz Pierce'a. Oznajmia mu, że żałuje, iż jej kochanek nie ujrzy przyjścia Skornna oraz, że jej darem dla niego jest wieczny upadek przez Limbo. Mówiąc to, strąca mężczyznę z kręgu. Kobieta orzeka, że Pierce musiał być bezdennie naiwny, skoro przyniósł ostrze do niej, czego rezultatem jest to, że on będzie przez wieczność spadał w otchłań, a ona ma broń w ręce. Shatty odpowiada, że to nie potrwa długo: rzuca w jej kierunku sztyletem, wyciągniętym z pochwy na kostce. Złoty miecz wylatuje, za nim skacze Spiral, a za nią z kolei Shatterstar. Mężczyzna stwierdza, że nie ma takiego miejsca gdzie by jej nie znalazł. Sześcioręka wpadając w otwarty przez siebie portal mówi, że to się okarze. Po chwili mutant też w niego wpada.


Gdzie indziej. Shatterstar jest załamany: znajduje się nie wiadomo gdzie, a rzecz której przysięgał bronić jest w niepowołanych rękach. Słyszy jakiś szelest, obraca się i dostaje cios pięścią w twarz skwitowany stwierdzeniem, że przecież zabronił mu wracać tutaj. Shatty podnosi wzrok - osobą która go uderzyła jest Cable.

Autor: Spence

Galeria numeru

X-Force: Shatterstar #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.