Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Phoenix - Endsong » X-Men: Phoenix - Endsong #4

X-Men: Phoenix - Endsong #4

X-Men: Phoenix - Endsong #4

part 4

Postacie
Zapowiedź

Dark Phoenix potrafi pożerać słońca i niszczyć galaktyki. X-Men muszą powstrzymać ją raz na zawsze, ale czy w decydującej chwili Scott Summers odważy się wykonać swój ruch?

Cytat

Logan: "Let's go, kid."
Kitty: "What?"
Logan: "She smells all right."
Kitty: "That's just the Chanel."
Emma: "Dior, darling, always Dior."

Streszczenie

Quentin leci na północ, trzymając w ramionach ciało Sophie. Poruszają się jednak za szybko i pęd powietrza sprawia, że od zwłok odrywa się ręka. Quire prosi ją po raz kolejny, by mu przebaczyła i zrozumiała. Obiecuje przy tym, że już wkrótce odnajdą Phoenix, która przywróci jej życie, by mogli być na zawsze razem.


Jego lot jest cały czas obserwowany z pokładu statku Łowców. Dowódca rozkazuje przygotować broń i strzelać, gdy cel znajdzie się w zasięgu. Storm ostrzega go, że nie mogą zabić Quentina za coś, czego jeszcze nie zrobił. Dowódca ignoruje jej ostrzeżenie, co zmusza Ororo do użycia siły.


Poniżej, Quire zatrzymał się, by odnaleźć i odtworzyć ramię Sophie. Przytula jej ciało, powtarzając, że już zbliżają się do Phoenix, która ich uszczęśliwi. W tej chwili, odbiera myśli Emmy, która próbuje telepatycznie wesprzeć Scotta. Gdy pojmuje, że X-Men bliscy są pokonania Phoenix, stwierdza, że nie może na to pozwolić.


Wśród śniegów Kanady walka trwa. Phoenix obejmuje Scotta, próbując nakłonić go do użycia promieni optycznych, lecz Emma łączy się z nim telepatycznie, przekonując, że nie powinien tego robić, bo tylko teraz mają szansę zwyciężyć. Nagle dochodzi do niej telepatyczny atak Quentina, który następnie zmusza Cyclops do otwarcia oczu i uderzenia z pełną siłą. Phoenix z rozkoszą pochłania ogromną energię wiązki.


Wokół statku Łowców uderzają pioruny. Mechanik oświadcza, że stracili większość energii i broń się rozładowała, więc dowódca decyduje się osobiście rozprawić z Quentinem. W oczekiwaniu na swój miecz, wyjaśnia Storm, że cała jego rodzina zginęła, gdy Dark Phoenix zniszczyła gwiazdę D'Bari, po czym chwyta oręż i wyskakuje przez luk, spadając wprost na Quentina.


Tymczasem Quire nawiązuje kontakt z Emmą. Frost próbuje go przekonać, by wypuścił ją z telepatycznego uścisku, przypominając o zbrodni Phoenix. Nie pomagają jednak prośby ani groźby, bo Quentin jest zaślepiony swoim celem i tylko wpada w gniew. Przez to, nie zauważa zbliżającego się wojownika Shi'Ar.


Cyclops nie może powstrzymać się przed emisją promieni, więc prosi, by ktoś z grupy go zatrzymał. Logan rzuca się na płonącą Phoenix, podczas, gdy Hank zajmuje się Summersem. Emma powoli wraca do siebie, pod opieką Angela, ale całkowitą świadomość odzyskuje dopiero, kiedy Nightcrawler atakuje Quentina. Frost natychmiast uwalnia Scotta spod jego wpływu, a ten zamyka oczy. Zatrzymanie przepływu energii sprawia, że Phoenix wpada w złość i zwraca się przeciwko Emmie. Kitty i Scott odwracają jednak jej uwagę, bo Summers twierdzi, że ma pewien plan.


Czując przypływ jej siły, Quentin podejmuje walkę z napastnikami. Odrzuca od siebie Kurta, a dowódcę Łowców ignoruje całkowicie. Zostaje jednak trafiony przez Storm i zamierza stanąć do walki z nią, gdy dochodzi do niego dziwne uczucie od Phoenix.


Plan Scotta okazał się dość radykalny: Skoro Phoenix twierdzi, że wróciła dla niego, grozi, że pozwoli Kitty zatrzymać swoje serce, jeśli to ją zatrzyma. Ona jednak przyznaje mu rację. Twierdzi, że jej ciągłe powroty nie są naturalne i mogą wywoływać niepokój, ale podsuwa mu obrazy z przeszłości i przyszłości, by dowieść, że zawsze byli i powinni być razem. Na koniec mówi, że go kocha. Kitty wyczuwa mocniejsze uderzenie jego serca, więc Scott wyjaśnia, że zawsze marzył o takim uczuciu od Jean. To jednak tylko potwierdza, że Phoenix nie jest jego żoną, ponieważ uczucie między nimi wygasło i oboje o tym wiedzieli. Phoenix próbuje go przekonać, a wtedy on każe Kitty zacisnąć dłoń na swym sercu. Jednak w ostatniej chwili Emma blokuje jej ruch i odpycha od Cyclops. Phoenix jest zdziwiona jego nagłym skokiem tętna w reakcji na jej działanie. Frost natomiast zamierza podzielić się z nią swoim odkryciem: Gdyby zależało jej na energii Scotta, mogłaby go zabić, wyrwać oczy i czerpać z nich do woli. Ona jednak posiada wspomnienia i uczucia Jean, dlatego kocha go i pragnie. Problem polega na tym, że on już nie kocha Jean, ale Emmę, lecz i z tym można sobie poradzić. Kitty wpada w złość, słysząc, jak Emma oferuje siebie jako nosicielkę dla Phoenix i atakuje ją, chwytając za serce. Scott jednak ufa Emmie, a reszta grupy staje po jego stronie, lecz dopiero słowa Logana skłaniają Pryde do wycofania się. Frost poddaje się więc Phoenix, a ognisty ptak obejmuje ją swymi skrzydłami. Jednak w momencie połączenia, Scott rzuca się na nią i oboje wpadają do komory inhibitora, którą Beast natychmiast zamyka. Szybki skan potwierdza, że ze środka nie ucieka żadna energia, więc wszystko działa jak należy. Lekko zdezorientowana Kitty dopytuje się, jak długo potrwa wysysanie energii Phoenix z Emmy, więc Hank wyjaśnia, że to urządzenie nie wysysa energii, a tylko ją więzi. Co więcej, nikt nie może opuścić komory.


Wewnątrz, Scott pyta, dlaczego Emma nie pozwoliła Kitty go zabić. Ona odpowiada, że to niczego by nie rozwiązało, ponieważ Quentin się zbliża i mógłby zostać nosicielem. Poza tym, chciała mieć go tylko dla siebie. To mówiąc, zdejmuje mu wizjer, rozkoszując się energią, płynącą przez jej ciało. Tutaj wreszcie mogą zapomnieć o wszystkich ograniczeniach i oddać się sobie.


Kitty obserwuje ich zbliżenie z niesmakiem, ale Beast jest całkowicie zafascynowany. Odczyty wskazują, że wewnątrz komory panuje stan idealnej równowagi - nieskończona energia, jaką generuje Scott, zaspokaja nieskończony głód Phoenix. Warren stwierdza, że ci dwoje wreszcie odnaleźli swój cel. Nagle wszyscy zostają porażeni przez potężny krzyk, który zwraca też uwagę Quentina.


To krzyk Emmy, ogłaszający, że przegrała wewnętrzną walkę z Phoenix. Nie pomagają prośby i zapewnienia Cyclops - Phoenix przejmuje kontrolę i przyciska go do ściany, obiecując, że ich miłość będzie wieczna. W tej chwili, lód nieopodal zaczyna pękać, Kukułki w Instytucie wysyłają ostrzeżenie, a na niebie pojawia się Quentin z martwą Sophie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Phoenix - Endsong #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.