Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #10

Astonishing X-Men vol. 3 #10

Astonishing X-Men vol. 3 #10

"Dangerous" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Znajoma twarz pojawia się na stronach Astonishing X-Men. Ale czy Charles Xavier pomoże, kiedy sprawy przybrały naprawdę zły obrót?

Cytat

Agentka Brandt: "Tell me you're picking up something besides 'house go boom'."
Sydren: "If I ate your head, two thirdsss of your agents would praise me in poems and sssong."
Agentka Brandt: "So my approval rating's up. Tell me what you got."

Streszczenie

Charles Xavier słyszy jej wezwanie aż w Genoshy, wie, że nadchodzi i wie, czego chce od niego. Na pokładzie X-Jeta, Danger zastanawia się, czy przeczuwał, że tak się stanie, czy czuł wstyd lub obawę. Oczywiste wydaje jej się, że nie, bo martwił się tylko o swoich X-Men. Z uśmiechem mówi, że powinien ich teraz zobaczyć.


Gdy X-Men stanęli z nią twarzą w twarz w ruinach Sali Ćwiczeń, retorycznie zapytała, kto pierwszy chce się z nią zmierzyć. Wiedziała dobrze, że pierwszym chętnym będzie Wolverine. Łatwo uniknęła jego ciosu i kopniakiem odesłała w kąt. Inni okazali się bardziej rozsądni. Cyclops zapytał, czego chce od nich, Beast - dlaczego chce ich zabić. Wiedziała, że w tym czasie Emma wydaje telepatycznie polecenia Loganowi tak samo, jak wiedziała, że zagadanie przeciwnika jest klasycznym manewrem, ale ponieważ chciała być rozumiana, pozwoliła na jedno pytanie. Scott chciał coś powiedzieć, ale Hank ubiegł go, pytając, dlaczego przyjęła taką postać. Danger wyraziła podziw dla złożoności tego pytania i przeszła do wyjaśnień: Została zaprojektowana, by być czymś innym niż oni - bezcielesnym umysłem, zdolnym do tworzenia nieskończonych form, ale nie posiadającym swojej własnej, osobnej i jednostkowej. Dlatego, gdy uwolnili jej esencję, przybrała taką postać, by poczuć się jak oni i pokonać ich. Nie tak zwyczajnie zabić, ale pobić i zniszczyć. Słysząc to, wszyscy X-Men zaatakowali jednocześnie. Danger uznała, że została zrozumiana i podjęła wyzwanie. Tworząc pryzmat, rozszczepiła wiązkę optyczną Cyclopsa tak, by trafiła innych. Przerzuciła Logana tak, że wpadł na Emmę, a sama odparowała cios Colossusa. To wydawało jej się zbyt łatwe, bo przecież znała ich zbyt dobrze - została zaprogramowana, by znać ich najlepiej. Słuchając tego, Xavier poci się, ale Danger nie doszła jeszcze do najciekawszej części - oto bowiem, udało im się zaskoczyć ją. Zaskoczyła ją ich agresja. Uniknęła fazującej Kitty, ale wtedy Beast wskoczył na nią i przegryzł część przewodów, a gdy zrzuciła go, z góry spadł Colossus, sprawiając, że razem wpadli do piwnicy. Dołączyła do niego Emma, a zaraz potem także Kitty, która spowodowała wiele uszkodzeń, przenikając przez jej ciało. Jednak udało jej się zrzucić ich z siebie i zablokować cios Colossusa projekcją z twardego światła. Gdy chwyciła Emmą i zagroziła, że rozbije jej diamentową formę, Cyclops próbował przyjść z odsieczą, ale odpowiednio odbita, jego wiązka sprawiła, że zapadł się z resztą podłogi i został pogrzebany w gruzowisku. Emma i Piotr ruszyli mu na pomoc, tak jak się spodziewała, a w tej samej sekundzie zaatakowali Wolverine i Beast.


Zamieszanie w Instytucie nie uszło uwadze jednostki SWORD. Agentka Brandt otrzymała satelitarne zdjęcia wybuchu w posiadłości, a stwór imieniem Sydren informuje, że wyczuł tam nową obecność, która nie jest ludzka. Brandt pyta, czy mają jakieś informacje od wtyczki w szkole, ale odpowiedź jest negatywna. Jeśli ta obecność, o której mowa oznacza kosmitę to znaczy, że sprawa oficjalnie należy do nich. W tej sytuacji agentka Brandt zamierza skonsultować się z Ordem.


Logan i Hank zostali rzuceni w przeciwne końce pomieszczenia. W tym czasie, Kitty wydobyła z gruzowiska nieprzytomnego Scotta i radzi zapomnieć o wszelkich taktykach, które są dobrze znane przeciwniczce. Emma zwróciła jej uwagę, by nie próbowała przywłaszczać sobie dowództwa, ale zaraz potem Colossus chwycił ją za ręce i rzucił w Danger. Zdziwionej Kitty wyjaśnił, że normalnie ni zrobiłby czegoś takiego, ale zadziałało, więc plan jest dobry.


Ord nie wydaje się zasmucony wieścią, że ktoś próbuje zabić X-Men. Zapytany, wyjaśnia, że nie jest to nikt z jego rodzaju, bo pozabijał wszystkich innych pretendentów do zaszczytu walki z nimi. Brandt przypomina, że nie bardzo mu to wyszło, na co Odr odpowiada, że stało się tak tylko dlatego, że zgodził się współpracować z nimi i działać według beznadziejnego planu. W zamian słyszy, że w przeciwnym razie już by nie żył, a jego planetę pochłonęła by wojna. Brandt mówi, że jej zadaniem jest chronić Ziemię przy najmniejszym rozlewie krwi, więc cieszy się, że ktoś wykonuje robotę za nią.


X-Men zaatakowali ponownie, ale znów zrobili to w bardzo przewidywalny sposób, z którym Danger łatwo sobie poradziła. Najpierw uderzyła w krtań Beasta, a potem skupiła się na Kitty, próbującej reanimować Cyclopsa. Wiedziała, że aby tego dokonać, musi pozostawać w formie stałej, więc cisnęła w nią Colossusem, żeby zmusić go do przyjęcia ludzkiej postaci, a w momencie gdy się zderzyli, przebiła oboje zaostrzonym fragmentem konstrukcji. Następnie skręciła kark Loganowi. Została tylko Emma, która próbowała zaatakować, ale Danger zatrzymała ją i poprosiła o powrót do ludzkiej postaci, mówiąc, że zna prawdę. Frost podporządkowała się i również została wyeliminowana. Danger po raz pierwszy zaznała satysfakcji. Jednak, aby zaznać spełnienia, musi dokonać jeszcze jednej rzeczy. Xavier zdaje sobie sprawę, że to oznacza jego śmierć, ale zwraca jej uwagę na pewien szczegół: Miała przewagę nad X-Men, bo walczyła z nimi wiele razy i mogła przeprowadzić symulacje ich zachowań - z nim jednak nigdy nie walczyła.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #10 Astonishing X-Men vol. 3 #10 Astonishing X-Men vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.