Avalon » Serie komiksowe » X-Force: Shatterstar » X-Force: Shatterstar #3

X-Force: Shatterstar #3

X-Force: Shatterstar #3

"World Against One" - chapters 8-11

Postacie
Zapowiedź

Shatterstar w pogoni za Spiral i Pięcioma Palcami Anihilacji trafia do alternatywnej rzeczywistości, gdzie sześcioręka czarodziejka jest wszechpotężną władczynią, a jego koledzy z grupy... chyba już nie są kolegami. Czyżby Shatterstar vs. X-Force?

Streszczenie

Shatterstar stara się wytłumaczyć Nathanowi zaistniałą sytuację: został wyrzucony z normalnego strumienia czasu i najprawdopodobniej przerzucony na inną, równoległą Ziemię. Rozmówca odpowiada, że jego mistrzyni musi się postarać o coś więcej niż kogoś z identyczną twarzą żeby dał się nabrać; prawdziwy Shatty umarł na jego rękach dawno temu. Rzekomo umarły właśnie zrozumiał, że Spiral korzystając ze swoich portalów musiała zmienić rzeczywistość. Opowiada Summersowi, że w tym świecie który on uważa za dom jeszcze nie został zabity i, że razem z innymi ratowali światy. Po chwili przerywa mu hałas i oboje zostają powaleni falą uderzeniową. Z lasu wybiegają gigantyczne czworonogie potwory. Nathan stwierdza, że muszą szybko zmienić pozycję i że najlepiej byłoby gdyby się schowali. Shatterstar odmawia: każdy stracony czas daję przewagę Spiral; cięciem przez nogę powala stwora i dobija go ciosem w głowę. Cable zabijając kolejne stworzenie mówi, że jego rozmówca przybył w złym momencie; cały czas trwa konflikt, którgo wcale nie wygrywają, a jej przewaga z każdą chwilą rośnie. W odpowiedzi na pytanie Shatty'ego orzeka,że jeżeli mówią o tej samej sześciorękiej kobiecie to oni mówią na nią Apocalypse. Shatterstar kładzie następnego kolosa raniąc istotę kierującą nim; zostaje ona po chwili wyciągnięta. Jednak przesłuchanie spełza na niczym, jedyne co udaje im się wydusić to to, że nie ma nadziei dla jego żałosnej bandy, nigdy nie było i że koniec już się zaczął.Chwilę poźniej pojawiają się kolejni przeciwnicy, nie mający jednak szans z dwójką bohaterów, do których dołączył Caliban. Ten równiż nie wierzy Shatty'emu, przecież już kiedyś przysłała do nich zaginionego żołnierza, któremu oni ufali, a który wybił wielu ich wojowników.


Później. Shatterstar pyta się czy nie ma dla Apocalypse rzeczy niemożliwych skoro potrafi wskrzeszać ludzi. Cable odpowiada, że chyba raczej nie, w końcu jej siedziba została wyrwana przezeń z powierzchni ziemi i unosi się nad wyspą; przybyła ona kiedyś portalem i korzystając z broni, która pije krew ofiar zamordowała wielu ludzi. Próbował nawet wysłać szpiega - Roberto Da Costę - jednak już od dawna nie dał sygnału życia.


Siedziba Apocalypse. Spiral zabawia się z Roberto Da Costą gdy przerywa im żołnierz; Summers jeszcze żyje. Mistrzyni wychodzi z pomieszczenia, karząc podwładnemu zostać. Po chwili Da Costa przekazuje mentalny sygnał Cable'owi i stara się wykraść Pięć Palców Anihilacji, jednak uniemożliwia mu to Apocalypse- która podejrzewała go od dawna; daruje jednak zdrajcy życie.


W międzyczasie. Poruszenie w siedzibie przeciwnej frakcji: Meltdown pyta czy przywódca jest pewny tego co mówi, Roberto bardzo wiele dla niej znaczył; Dayspring mówi, że tak i że powinni czym prędzej przystąpić do ofensywy. Shatterstar także nie jest pewien, przecież Spiral dokładnie przewidziała ich ruchy odnośnie Pięciu Palców Anihilacji; jednak sam stwierdza, że nie ma czasu, mają przecież świat do uratowania. Wszyscy dosiadają Lockheed'ów - fioletowych podobnych do smoków wierzchowców i ruszają do akcji. Cable postanawia przeprowadzić ostatnią odprawę: jest to tylko operacja ratunkowa, każda inna byłaby zbyt niebezpieczna; reszta grupy przystaje na to. Summers prosi Askani'ego by ich prowadził.


Apocalypse już na nich oczekuje, nazywa ich mrówkami które chcą się przedostać do jej nieba. Rozkazuje ludziom, żeby sprowadzili na ich wrogów Czas Apokalipsy [org. Age Of Apocalypse ;) -Spence]

Autor: Spence

Galeria numeru

X-Force: Shatterstar #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.