Avalon » Serie komiksowe » Rogue vol. 3 » Rogue vol. 3 #10

Rogue vol. 3 #10

Rogue vol. 3 #10

"Forget Me Not" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Tym razem Rogue i Sunfire stawią czoła Lady Deathstrike. Coś mi jednak mówi, że to nie ona jest tu głównym graczem... zostały przecież jeszcze dwie części historii.

Cytat

Rogue o Sunfire: "I don't know what she's got planned for him, but if he ever wakes up, he'll wish she'd let 'im die..."

Streszczenie

Dwadzieścia minut po uzyskaniu odpowiedniej informacji z umysłu Kenuichio, Rogue i Sunfire dotarli do jego kryjówki w dystrykcie Sagach. Podczas gdy Shiro przeprowadził frontalny atak, jego towarzyszka wpadła od tyłu przez okno. Natychmiast zauważyła tajemniczą kobietę, której obraz nie dawał jej spokoju i spostrzegła, że nieznajoma wyraźnie cieszy się na jej widok. Zanim jednak nawiązała z nią kontakt, musiała pomóc Shiro, który bezskutecznie atakował z dystansu Lady Deathstrike. Kilka strzałów z pistoletu tylko rozwścieczyło Yuriko, która cisnęła w Rogue płonącym manekinem. Niespodziewanie, przed uderzeniem ocaliła ją Blindspot, spychając z drogi manekina, a przy okazji dodając, że miło ją znów widzieć. Rogu jednak nie miała ochoty na zgadywanki i zażądała odpowiedzi wprost, przystawiając jej pistolet do głowy.


Tymczasem, Sunfire bezskutecznie próbował trafić Lady D, zarzucając jej przy tym, że próbowała wykorzystać Samuraja do zniszczenia klanu Yoshida i wyzywając od tchórzy. Yuriko wykorzystała ten czas do uruchomienia systemu gaśniczego i rzuciła się na Shiro. On tylko wyśmiał jej plan, przypominając, że mały prysznic nic dla niego nie znaczy i zwiększając moc płomieni. Lady tylko na to czekała, bo po chwili pomieszczenie wypełniło się parą, a widoczność stała się niemal zerowa. Atakując z zaskoczenia, jednym ciosem obcięła Shiro obie nogi, powyżej kolan.


Rogue obserwowała wszystko zza zasłony pary, ale zanim zdążyła zareagować, Deathstrike zwróciła się do niej. Pierwszym ciosem, odepchnęła ją od Blindspot, kolejnym pozbawiła broni, a kiedy wreszcie dopadła Rogue, oświadczyła, że na razie nie chce jej zabić i obezwładniła tylko.


Trzy godziny później, Rogue budzi się, przykuta do łóżka w jednym z pomieszczeń hali fabrycznej. Szybka ocena sytuacji, prowadzi do wniosku, że nie warto wzywać pomocy, ani próbować ucieczki. Zauważa, że na łóżku obok leży Sunfire - jest nieprzytomny i podłączony do respiratora, a jego kikuty zostały fachowo opatrzone. Nagle, drzwi się otwierają i do środka wchodzi Blinspot. Zaczyna wyjaśniać, że oboje znaleźli się tu z jej winy, bo kiedy Lady zagroziła jej śmiercią, powiedziała, że wie, kto ukradł plany jej ojca i zrzuciła całą winę na tych dwoje. Rogue mówi, że żadnych planów nie ukradła i widzi ją pierwszy raz w życiu, ale Blindspot tłumaczy, że to efekt amputacji wspomnień, które za chwilę odzyska. Siadając obok Rogue, zbliża dłoń do jej czoła i oświadcza, że pora zwrócić jej ukradzione wspomnienia.


Był to czas, kiedy Rogue mieszkała razem z Mystique i Destiny. Właśnie wróciła od fryzjera, by zaprezentować nowe uczesanie z podwójnym białym pasmem, które wyjątkowo nie spodobało się jej przybranej matce. Dyskusja szybko przeniosła się na Irene i jej odmienny sposób widzenia, a stąd na zaplanowaną podróż do Japonii. Destiny ostrzegła je, że nie ufa Blindspot, na co Mystique odpowiedziała, że zerwie z nią kontakt, jak tylko Rogue zaabsorbuje jej zdolności. Tymczasem jednak miały wykonać pewne zlecenie, bo tym właśnie zajmowała się Raven, przed założeniem swojego Bractwa. Ku niezadowoleniu Mystique, okazało się, że Blindspot jest odporna na dotyk Rogue, przez co obie dziewczyny bardzo się do siebie zbliżyły i szybko zostały najlepszymi przyjaciółkami. Na miejscu, okazało się także, że zleceniodawcą jest Tomo Yoshida, a zadanie polega na wykradnięciu doktorowi Oyama sekretów procesu wiązania Adamantium ze szkieletem, aby z jego użyciem Tomo mógł stworzyć niezniszczalną armię i zaatakować Amerykę w odwecie za klęskę podczas wojny. Jako wsparcie, Yoshida dołączył do grupy swojego bratanka - Shiro. [a działo się to przed jego pierwszym spotkaniem z X-Men - Gil]


Cała czwórka bez przeszkód dotarła do ośrodka badawczego Lorda Dark Winda, lecz tam napotkała na opór ze strony licznych wojowników ninja. Do pojedynku stanęli Sunfire i Rogue, która zaabsorbowała od jednego z pokonanych umiejętności walki. Jednak wróg miał przewagę liczebną i wkrótce zostali zepchnięci do defensywy, a kiedy Shiro został ogłuszony, Rogue zaabsorbowała jego zdolności i ruszyła do kontrataku. Jednak nie do końca zapanowała nad płomieniami i narobiła takiego bałaganu, że cała grupa musiała się wycofać bez łupu. Po całej akcji, na łodzi, Blindspot zrobiła im zdjęcie, które po latach stało się przyczyną całego zamieszania.


Po tej solidnej retrospekcji, Rogue cieszy się z odzyskania utraconej części życiorysu oraz dawnej przyjaciółki. Zaraz jednak przypomina sobie, że znajdują się w sytuacji bez wyjścia. Blindspot potwierdza jej obawy. Początkowo miała nadzieje, że Rogue i Sunfire uratują ją z opresji, ale teraz wygląda na to, że sami potrzebują pomocy. Tym bardziej, że Deathstrike wpadnie w szał, gdy kłamstwo wyjdzie na jaw i z pewnością zechce ich zabić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Rogue vol. 3 #10 Rogue vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.