Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #5

Ultimate Power #5

Postacie
Zapowiedź

Ultimates postanawiają odwiedzić Supremeverse i zostają gorąco przyjęci przez Supreme Squadron.

Cytat

Thor: "Odin's blood..."

Hyperion: "No. Your blood."

Streszczenie

Thor ściera się z Hyperionem. Wymieniają kolejno potężne uderzenia. Na pokładzie transportowca S.H.I.E.L.D. Nick Fury każe Stormom pomóc Thorowi. Johnny ma wątpliwości co do tego, ale generał twierdzi, że siły obu walczących są zbyt wyrównane, żeby Hyperion został pokonany. Dodaje, że potrzebny mu jest czas na znalezienie Reeda. Sue nie potrzeba mówić nic więcej i razem z bratem ruszają na zewnątrz.

 

Fury każe ruszać dalej. Spider-Manowi i Kapitanowi Ameryce nie podoba się pozostawianie trójki bohaterów samych, ale generał tłumaczy im, że nie może posłać nikogo innego do walki tak wysoko nad ziemią, kto nie będzie mu potrzebny bardziej później. Poza tym, odzyskanie Reeda Richardsa jest ważniejsze. Spider-Man pyta się dlaczego, na co Kapitan odpowiada mu, że Reed za dużo wie o ich świecie, żeby mógł pozostać w rękach wroga.

 

Sue zamyka Hyperiona w bańce pola siłowego. Mark nie przejmuje się tym zbytnio i zaczyna uderzać w ścianę, próbując się wydostać. Sue czuje potężnie ciosy Hyperiona i z ledwością utrzymuje pole. Johnny każe jej zrobić mały otwór w barierze, przez który wstrzeliwuje płomienie. Mimo ogromnej temperatury Hyperion wciąż napiera na pole. Thor mówi, że przypilnuje Sue na wypadek, gdyby zasłabła. Johnny uznaje, że Hyperion jest na tyle silny, że nie musi się powstrzymywać i zaczyna pompować do środka bańki tak gorące płomienie, jakie tylko jest w stanie wytworzyć. Teraz dopiero Mark zaczyna czuć, że się pali. Uderza w bańkę swoimi promieniami wzrokowymi, które obijają się w jej wnętrzu, aż wreszcie pole ustępuje i energia w nim zebrana powoduje eksplozję. Jej siła pozbawia przytomności Johnny’ego, który zaczyna spadać. Sue, którą Thor wcześniej odstawił na ziemię, łapie brata w pole siłowe i łagodzi jego upadek, po czym również mdleje. Thor rzuca się na Hyperiona ze swoim młotem, ale ten jest szybszy: chwyta go za rękę, zabiera broń i uderza nią przeciwnika. Thor spada na ziemię. Hyperion wyrzuca topór i odlatuje.

 

Tymczasem Nick Fury uznaje, że Reed jest przetrzymywany w Waszyngtonie na tej ziemi i każe skierować tam transportowiec. Spider-Man pyta się go, skąd ta pewność, ale generał mówi z naciskiem, że jest pewny, że się nie myli. Peter podaje Kapitanowi kartkę papieru, na której napisał, że uważa iż Nick wie coś, czego im nie mówi i zastanawia się, co to jest i skąd ma te informacje. Kapitan odpisuje mu, stwierdzając, że ważniejszym pytaniem jest dlaczego Fury miałby coś przed nimi ukrywać. Nick pyta się, czy obaj mają coś do powiedzenia, ale Spider-Man zjada kartkę i mówi, że nie.

 

W Waszyngtonie Reed jest zabierany ze swojej celi i prowadzony w bezpieczniejsze miejsce. Żołnierze go eskortujący nie mówią mu dlaczego. Richards słyszy hałas dobiegający z zewnątrz, więc rozciąga swoją szyję i kierując się przez przewody wentylacyjne wystawia głowę z budynku. Widzi X-Men, Ultimates i Bena Grimma walczących ze Squadronem Supreme i stwierdza, że nie wyniknie z tego nic dobrego.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.