Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #15

Cable & Deadpool #15

Cable & Deadpool #15

"Enema Of The State" - part 1: "Killer Clowns"

Postacie
Zapowiedź

Tajemnicza organizacja o nazwie The Black Box wyprała mózg Deadpoola, by zmienić go w bezmyślnego zabójcę! Założyli sobie chyba, że nie będzie to wymagało wiele roboty i wszystko schrzanili. Teraz Wade zachowuje się wręcz przeciwnie... Aha, ponieważ Cable chwilowo gdzieś się zapodział, gościnnie wystąpią Irlandzki Rudzielec i Blondaś z Kentucky! (Guess who? ;) )

Cytat

Deadpool na widok starych znajomych: "Siryn! And Cannonballs!"
Sam: "That's Cannonball, you twit."
Deadpool: "Really? You sure? 'Cause I kinda had a healty dose of respect for you before..."

Streszczenie

Masakra clownów w pełni! Deadpool jest sam, a ich jest cała masa, lecz on nie poddaje się i nie oszczędza nawet przestraszonego chihuahua. To wszystko jednak tylko obrazy na monitorach, pochodzące z wyobraźni Wilsona, który teraz przebywa w specjalnym zbiorniku i poddawany jest procesowi, który ma uwydatnić jego umiejętności i mordercze instynkty. Wszystko to obserwuje osobnik, zwany Black Box, który zamierza wykorzystać potencjał Deadpoola. W tej właśnie chwili, z wielkim zainteresowaniem przyjmuje wiadomość, że naukowcom udało się zlokalizować obszar w mózgu Wilsona, odpowiedzialny za podstawowe odruchy emocjonalne, dzięki czemu mogą manipulować jego agresją.


Minęły dni. Proces programowania mózgu Deadpoola posuwał się bardzo wolno, ponieważ nie sposób było ominąć jego fiksacji na punkcie zagrożenia ze strony clownów. W końcu jednak, Black Box zdołał skierować jego myśli na inne tory, a po kilku dalszych nieporozumieniach, zdołał wmówić mu, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego są nadludzie. Gdy rozkazał mu wyeliminować to zagrożenie, Wade niespodziewanie wezwał teleportację i zniknął. Naukowcy stwierdzili, że prawdopodobnie zamierza wykonać zadanie, na swój sposób.


Deadpool nagle pojawił się na Providance, poszukując Cable'a. Prester John od razu wdał się w bitkę z nim, przypominając, że nie jest tu już mile widziany, a przy okazji wyjaśniając też, że Nathana nie ma na wyspie. John zamierzał skorzystać z okazji, żeby dokończyć to, co poprzednio przerwał Cable, lecz zanim bijatyka rozpętała się na dobre, pojawiła się kolejna przeszkoda. Krzyk Siryn rozniósł ścianę budynku, w którym walczyli, a zanim Wade zdążył się właściwie przywitać, Cannonball rzucił się na niego, wywlókł z budynku i wbił w ścianę nieopodal. Tym razem jednak Wilson puścił mu to płazem, ponieważ stwierdził, że jako X-Men, nie powinni walczyć między sobą, a skoro wszyscy szukają Summersa, powinni połączyć siły.


Nieco później, w apartamencie Nathana, Irene wyjaśnia, że podczas walki ze Skronnem [miniseria X-Force - Gil], Cable poświęcił się i zniknął. Od tego czasu, Terry i Sam bezskutecznie próbują wykorzystać system teleportacyjny Providance, żeby namierzyć jego sygnaturę. Badając miecz, którym Nate został ugodzony, Deadpool orzeka, że cios nie był śmiertelny, a następnie proponuje, żeby wykorzystać fakt, że ich sygnatury krzyżują się podczas teleportacji. I w tej chwili wszyscy otwierają usta ze zdziwienia.


Wade szybko jednak pożałował swojego dobrego pomysłu, bo następne dni spędził w specjalnej uprzęży, wmontowanej do komory teleportacyjnej, a nikt nawet nie raczył zwrócić uwagi na jego naglące potrzeby fizjologiczne. Irene obiecuje jednak, że wkrótce prace dobiegną końca, bo specjalista, którego sprowadziła, zdołał stworzyć system naprowadzający, na bazie biologicznego połączenia między Wilsonem a Summersem. Forge odkrył, że Cable może znajdować się w innym wymiarze, dlatego dostosował uprząż do podróży podprzestrzennych i międzywymiarowych tak, że przy każdej teleportacji będą bliżej Nathana. Wade teleportuje się, nie czekając na dalsze wyjaśnienia, przez co Forge wpada we frustrację. System jest tak skonstruowany, że namierzy pozycję Deadpoola i wyśle za nim Siryn i Cannonball, ale to musi chwilę potrwać, a chwila to bardzo długo, jeśli chodzi o pozostawianie Wilsona bez opieki. Jest jeszcze jeden problem: Forge ustalił dokładnie jego współrzędne, ale nie wie, do której rzeczywistości one się odnoszą.


Deadpool znalazł się w miejscu, które wywołało na nim spore wrażenie: ruiny wieżowców, ogromne kolumny w egipskim stylu i pomnik Apocalypse'a w miejscu Statuy Wolności. Nie zdążył jednak dobrze się przyjrzeć, bo natychmiast został zauważony przez trzech Jeźdźców. Death natychmiast rusza do ataku, ale Deadpool przecina jedno z jego skrzydeł mieczem, który zabrał z Providance. Ale zanim zada kolejny cios, Pestilence oplata go siecią ze wszystkich sześciu rąk, a Famine szykuje się do zadania ciosu wielkim młotem. Wade robi wymyk, próbując strącić go z krawędzi dachu kopniakiem, ale przeciwnik pozostaje nieruchomy, podczas gdy on sam zostaje trafiony i uderza w pobliski budynek. Parker rzuca się na niego, ale w locie reaguje jego pajęczy zmysł, a w następnej sekundzie wpada na niego Cannonball. Pojawia się również Siryn, która ogłusza pozostałych dwóch Jeźdźców, dając Wilsonowi czas na uwolnienie się. On jednak przez chwilę nie jest pewien, czy ma do czynienia z prawdziwą Terry, czy jej złym odpowiednikiem. Teresa dowodzi swojej oryginalności, przypominając mu, że płakał kiedy zdjęto jego ulubiony serial.


Wkrótce cała trójka zbiera się, żeby przedyskutować plan działania. Po chwili refleksji nad zniekształconą rzeczywistością, dochodzą do wniosku, że jeśli uprząż Forge'a zadziałała prawidłowo, Cable powinien być gdzieś w pobliżu. Dokładnie w chwili, kiedy przypominają sobie, że w grupie Jeźdźców brakowało czwartego do kompletu, zostają trafieni telekinetyczną salwą, która obraca ich kryjówkę w gruz. Znajomy głos oświadcza, że brakowało mu gadaniny Wilsona, odkąd musiał go zabić. Niestety, będzie musiał zrobić to ponownie, gdyż w tym świecie, Nathan służy En Sabah Nurowi jako War.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #15 Cable & Deadpool #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.