Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #14

Excalibur vol. 3 #14

Excalibur vol. 3 #14

"The Devil's Own: Conclusion"

Postacie
Zapowiedź

Wanda wróciła do siebie na tyle, żeby pogrążyć całą Genoshę w chaosie. Teraz Charles musi poprosić o pomoc Stephana Strange, by jakoś sobie z nią poradzić. Najważniejsze pytanie brzmi jednak: jak zareaguje na to Magneto?

Streszczenie

Przy pomocy magii Doctora Strange'a Charles Xavier dokonuje swoistej psychoanalizy. W zniekształconych wspomnieniach wraca do okresu wojny w Wietnamie, gdzie służy w załodze helikoptera razem z Loganem. Profesor orientuje się, że ta sytuacja nie jest prawdziwa i nawiązuje dialog ze Strange’em. Próbuje zrozumieć przyczyny wizji i co ma ona wspólnego ze Scarlet Witch. Rozmowę z magiem przerywa kolejny zwrot akcji w iluzji: Xavier zostaje wezwany do swojego dowódcy. Przypominający Nicka Fury'ego generał przedstawia mu agenta C.I.A., Scotta Summersa. Ten wprowadza Charlesa w szczegóły nowej misji: ma znaleźć i zabić Magneto oraz Scarlet Witch.  

Xavier wraz ze swym oddziałem i Doctorem Strange’em leci w stronę kryjówki Magneto. Gdy zbliżają się do Wundagore helikopter zostaje zaatakowany i strącony przez Sir Raptora. Po upadku na ziemię Xavier orientuje się, że podąża tropem własnych wspomnień związanych z Magneto, ale robi to zbyt wolno. Doctor używa magii, żeby przyspieszyć proces. Niestety ostatni odcinek Charles przebywa sam, bo Strange musi zmierzyć się z Dormammu. Mutant rusza dalej i napotyka kolejną wizję: najpierw widzi Cassandrę Novą, potem swoją ukochaną Gabrielle Haller i Sinistera. Xavier z trudem i bólem przebija się przez te obrazy i dociera do celu.  

Magneto czyta książkę śpiącej Wandzie. Tłumaczy Xavierowi, że cierpienia córki doprowadzają go do niepohamowanej rozpaczy. Chce, żeby Wanda pogrążyła się w sferze fantazji i odcięła się od świata realnego, a nawet zmieniła go na swoje potrzeby. Charles tłumaczy staremu przyjacielowi, że wędrówka, którą właśnie przebył, nauczyła go, że nie ma prostych wyjść z tak trudnych sytuacji. Zwraca również uwagę na to, że Magneto ciągle próbuje wpływać na życie swoich dzieci, nie zważając na ich własne pragnienia. Xavier prosi Magneto, żeby ten przemyślał kolejne kroki i pozostawia go samego z córką.

Doctor Strange i Xavier podsumowują przebytą wizję. Charles dzieli się z magiem swoimi przemyśleniami i oznajmia, że rozumie poczynania Magneto i Wandy. Miłość kieruje tę dwójkę do prób stworzenia świata, w którym ich rodzina byłaby szczęśliwa. Strange przestrzega, że takie dążenie połączone z wielką mocą może dać opłakane skutki.

Autor: Lex

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.