Avalon » Serie komiksowe » Rogue vol. 3 » Rogue vol. 3 #12

Rogue vol. 3 #12

Rogue vol. 3 #12

"Forget Me Not" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Rogue powraca do Instytutu by zmierzyć się z X-Men! Żart? Nie - to efekt działania Złodziejki Wspomnień, która namieszała w głowie naszej bohaterce. Czy po tym wszystkim koledzy będą mogli zaufać jej ponownie?

Cytat

Rogue, patrząc w lustro: "Holy...! Ah look like Death suckin' a sponge! Ah... Ah must be pushin' thirty!"

Streszczenie

Rogue atakuje X-Men energią, którą ukradła Havokowi. Po kuracji Blindspot, cofnęła się do etapu, w którym uczniowie Xaviera byli jej wrogami, więc takie zachowanie przyszło jej naturalnie. Teraz wydaje jej się, że wraz z najlepszą przyjaciółką, zastały otoczone przez przeważające siły wroga, ale nie zamierza się poddać, bo odzyskała także młodzieńczy zapał do walki. Próba wyeliminowania Polaris kończy się jednak zamknięciem w kuli, powstałej z dwóch samochodów. Lorna wykorzystuje okazję, by zbliżyć się do Blindspot, ale w tym czasie, Rogue rozsadza swoje więzienie, używając płomieni Sunfire, a Polaris zostaje trafiona odłamkiem w głowę i traci przytomność. Teraz to Rogue wykorzystuje okazję i kradnie jej zdolności. W tym samym momencie, Wolverine zakrada się do niej od tyłu i powala na ziemię, przygniatając własnym ciężarem. Zanim jednak ją ogłuszy, próbuje zapytać, co się dzieje, a w odpowiedzi, zostaje uniesiony w polu magnetycznym i rzucony do tyłu. Gambit zeskakuje mu z drogi, ale próbujący zatrzymać go Iceman, zostaje rozbity na kawałki, ponieważ pęd Logana jest zbyt duży. Teraz Remy próbuje przemówić do Marie, wzywając ją po imieniu i przypominając, że są jej przyjaciółmi. Blindspot od razu krzyczy, żeby mu nie wierzyła i biegnie w tę stronę. Gambit przypomina Rogue, co ich łączy i odrzuca swoją laskę mówiąc, że nie będzie z nią walczył. Ona zaczyna się wahać, bo odezwały się jakieś uczucia, ale podejrzewa, że on w jakiś sposób to powoduje. Gambit wyjaśnia, że ma inne zdolności, a to, co się dzieje, potwierdza, że jej serce nie zapomniało prawdy. Blindspot dociera na miejsce i zaczyna przekonywać Rogue, że to wszystko nie prawda. Mówi, że wyjaśni jej wszystko, kiedy dotrą w bezpieczne miejsce, ale najpierw muszą stąd odejść. Pod wpływem jej słów, Rogue krępuje Gambita jego metalową laską, bierze przyjaciółkę pod ramię i odlatują. Nikt nie zauważył, że w zamieszaniu ranna Lady Deathstrike wymknęła się przez boczną uliczkę.


Trzy minuty później, obie panie lądują na ulicy w dystrykcie Ginza. Blindspot stwierdza, że od lat tak dobrze się nie bawiła, ale Rogue chciałaby wiedzieć, dlaczego uciekły, zamiast wykończyć X-Men. Odpowiedź okazuje się być zbyt skomplikowana. Po drodze zadaje także masę innych pytań, na które Blindspot nie udziela odpowiedzi. Dopiero gdy docierają do jej apartamentu, Rogue zmusza ją do powiedzenia prawdy. Chce wiedzieć, dlaczego jej obraz w myślach tych, których dotknęła był tak dziwny. Blindspot niechętnie przechodzi do wyjaśnień. Na początek podaje jej lustro, żeby pokazać różnicę wieku. Potem przypomina, że są najlepszymi przyjaciółkami i dlatego usunęła efekty prania mózgu, jakiemu poddawano ją przez lata u Xaviera. Twierdzi, że te bzdury o równości wszystkich nie mają sensu, bo na ich przykładzie widać, że ludzie dzielą się na tych, którzy dają i którzy biorą. Dlatego tak bardzo chciała, żeby Rogue znów stała się złodziejką, którą była - bo są takie same. Wręcza jej stary kostium, przyznając, że sypiała z nim przez jakiś czas po rozstaniu, kiedy było jej smutno. Mimo wszystko, Rogue chciałaby odzyskać swoje wspomnienia. Zwłaszcza nie daje jej spokoju to, co powiedział Gambit i zastanawia się, czy Blindspot zabrała jej również miłość do niego. Tamta stwierdza, że Remy jest takim samym złodziejem jak one, a po dłuższej argumentacji oświadcza, że woli umrzeć, niż zwrócić Rogue wspomnienia. Następnie mówi, że muszą złapać samolot, zabiera walizkę i wychodzi. Rogue zostaje w pokoju, płonąc z wściekłości. Po kilku krokach na korytarzu, Blindspot rzuca walizkę i wybucha płaczem.


X-Men składają Iceman do kupy, omawiając plan poszukiwania Rogue. Logan i Remy chcą wziąć to na siebie i załatwić po cichu, żeby nie skończyło się tak, jak przy ostatnim spotkaniu. Nagle, Rogue ląduje między nimi w swoim starym stroju. Wolverine bierze to za zły znak i szykuje się do walki, ale ona wyjaśnia, że znowu jest sobą. Na szczegółowe tłumaczenia przyjdzie czas później, a na razie powinni zająć się poszukiwaniem Deathstrike.


Wkrótce trafiają do kryjówki Yuriko, ale nie ma tam śladu po Lady ani Sunfire. Alex pyta, czy Shiro mógł to przeżyć, ale Wolverine stwierdza po zapachu, że ktoś tu z pewnością umarł. Rogue mimo wszystko chce odnaleźć jego ciało, choćby dlatego, że poświęcił życie, by ją uratować. Zdaje się też, że na stałe zaabsorbowała jego zdolności, chociaż nie wie, jak to się stało. Gambit pyta, co zrobiła z Blindspot, więc Anna wyjaśnia, że pozwoliła jej odejść, kiedy odzyskała swoje wspomnienia. Ma nadzieje, że kiedyś odnajdzie właściwą drogę w życiu. Zostawiła jej też na pamiątkę swój kostium, żeby nie czuła się samotna.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Rogue vol. 3 #12 Rogue vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.