Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #66

Exiles #66

Exiles #66

"Destroy All Monsters" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Poprzednia historia zapoczątkowała wielkie zmiany w działaniu i składzie grupy. Aby uratować życie kogoś ze swoich, Exiles muszą zmierzyć się z najpotworniejszymi potworami Marvela. Czy nazwa Krakoa brzmi znajomo?

Cytat

Dr Hudson: "And you're just a medical doctor? No... mystical expertise?"
Dr Strange: "Mystical?"
Dr Hudson: "You ever been to Tibet?"
Dr Strange: "No. Cancelled a vacation there once."

Streszczenie

Beak i dozorca Panoptichronu udają się do galerii bohaterów, by uwolnić z kryształu doktor Hudson. Gdy ściana się otwiera, Heather osuwa się wprost na Barnella, przygniatając go. Po chwili łapie oddech i budzi się, zdziwiona zaistniałą sytuacją. Beak wyjaśnia, że potrzebują jej pomocy.


W czasie spaceru do zaimprowizowanego naprędce ambulatorium, Beak wyjaśnił, co wydarzyło się od czasu odłączenia Heather od grupy i jaka jest prawda o Timebreakerach. Zaraz przy wejściu wita ją Mimic oraz stojący nad nim Blink i Sabretooth. Cal wyjaśnia, że zderzenie z Hyperionem przy pełnej prędkości poszarpało jego pancerz i od tego czasu pozostaje w tej formie. Pani doktor obiecuje, że poszukają rozwiązania, bo wie, że nie może na zawsze pozostać w pancernej postaci. Obok leży Morph, który teraz przypomina stopiony i przypalony plastik. Clarise mówi, że nie wykazuje on żadnej aktywności życiowej, poza stałą temperaturą ciała i nie wiedzą nawet czy jeszcze żyje. Heather jest jednak dobrej myśli, zważywszy na jego odmienną fizjologię. Dalej leży przykryte ciało Namory. Sabretooth wyjaśnia, że zginęła w walce, tak jak by sobie tego życzyła. Heather dopiero teraz zwróciła uwagę na Victora, więc wyjaśnia on, że dołączył do grupy całkiem niedawno, ale spotkali się już wcześniej [Exiles #12-13 - Gil]. Zapytany, wyjaśnia też, że chociaż nosi Tallusa, Blink pozostaje dowódcą drużyny, tym bardziej, że urządzenie nie spełnia już swojej dawnej roli. Gdy wszystko jest już jasne, doktor Hudson postanawia zająć się rannymi. Wcześniej jednak będzie potrzebowała pomocy, a żeby jej poszukać, musi skorzystać z systemów Panoptichronu.


W innym świecie, właśnie dobiega końca operacja Hulka. Pacjent jest na tyle stabilny, na ile to tylko możliwe, więc prowadzący postanawia zakończyć zabieg. Nagle, w Sali operacyjnej pojawia się błysk światła, z którego wyłaniają się Heather i Beak. Doktor Hudson przeprasza za wtargnięcie i wyjaśnia, że potrzebują specjalisty od medycyny nadludzi, ponieważ mają dwóch poważnie rannych mutantów, a on wydaje się najlepszym człowiekiem do tego zadania z pośród tysiąca pięciuset rzeczywistości. Doktor Stephen Strange gotów jest jej wysłuchać.


Wkrótce, po dokładnym zbadaniu pacjenta, doktor Strange oznajmia, że Morph powinien wyleczyć się samodzielnie, jeśli tylko usunięta zostanie zwęglona tkanka i otrzyma odpowiednią dawkę leków. Przy okazji doktor pyta, czy Heather również jest metamorfem, ale ona wyjaśnia, że na szczęście już ma to za sobą. Pora zająć się przypadkiem Mimica, który jest o wiele bardziej skomplikowany. Strange wie, że w pancernej postaci nie zachodzą u niego praktycznie żadne procesy fizjologiczne i tylko dlatego jeszcze żyje. Wie także, że Rankin skopiował czynnik regeneracyjny Wolverine'a, ale gdyby wrócił do ludzkiej postaci, obrażenia zabiłyby go, zanim faktor zdołałby się uruchomić. Dobra wiadomość jest jednak taka, że mają coś na początek i jeśli udałoby się przyspieszyć proces gojenia, istnieje szansa uratowania go. Cal prosi, by się pospieszyli, bo nie wie, jak długo może pozostać w tej formie. Sabretooth proponuje, by skopiował jego czynnik leczniczy, a wtedy być może obie zdolności dodadzą się i będą działać szybciej. Mimic jest wzruszony tą propozycją, ale sam wpadł wcześniej na ten pomysł i nic z tego nie wyszło, bo najwyraźniej jego ciało uznało to za dublowanie zdolności Logana. Podczas gdy wywiązuje się dyskusja na temat natury zdolności Mimica, Heather wpada na pomysł, jak można kupić mu trochę czasu. Słusznie podejrzewała, że nie spodoba mu się pomysł, by zamknąć go w kryształowej ścianie, ale to teraz jedyny sposób. Pozostaje jeszcze krótkie pożegnanie z Clarise i Calvin zostaje unieruchomiony. Heather i Stephen postanawiają znaleźć osobę, której zdolności regeneracji mają inne podłoże.


W ciągu następnych pięciu godzin, Heather pomogła Timbreakerom udoskonalić program przeszukiwania rzeczywistości tak, by znalazł odpowiednich kandydatów. W tym czasie dr Strange ukończył operację Morpha i wrócił do głównej sali Panoptichronu, pytając o wynik poszukiwań. Jednym z trzech odpowiednich kandydatów jest Red Skull, który w pewnej rzeczywistości uzyskał zdolność natychmiastowej regeneracji, ale aby uzyskać serum z jego krwi, musieliby najpierw go pokonać, co nie byłoby łatwe zważywszy, że w tamtym świecie ma pod kontrolą Cosmic Cube. Kolejnym jest Sinister, żyjący w świecie opanowanym przez demony. W tym przypadku równie ryzykowne jest przeniesienie Mimica do tamtej rzeczywistości, jak i sprowadzenie Sinister tutaj. Najbardziej odpowiednim kandydatem wydaje się być Curt Connors, który w swoim świecie odniósł sukces w pracy nad formułą regeneracyjną i prowadzi teraz tzw. Science Squad, walczący z plagą wielkich potworów. Jednak Beak i Timebreakerzy ostrzegają, że ingerencja w inne rzeczywistości może spowodować zakłócenia, których nie są w stanie przewidzieć, odkąd walka z Hyperionem zniszczyła sporą część ich sprzętu. Po chwili dyskusja przechodzi na temat: co powinni zrobić z Panoptichronem, kiedy już uratują Mimica. Blink twierdzi, że powinni zamknąć cały ten interes, żeby robaki nie powodowały więcej szkód, jednak Heather i Victor uważają, że nie powinni zostawiać zepsutych rzeczywistości, tym bardziej, że niebezpieczeństwo grozi też ich własnym światom. To jednak okazuje się być kłamstwem, które wymyślili Timebreakerzy, by mieć nad nimi kontrolę. W tej sytuacji, większość Exiles chciałaby wrócić do domów, a na wszelki wypadek odesłać też robaki do ich świata, żeby nie zmontowały nowej grupy na ich miejsce. Z drugiej strony, obawiają się pozostawić Panoptichron bez opieki, żeby nie trafił w niepowołane ręce, ale też boją się go zniszczyć, aby nie rozgniewać jego twórców. Niespodziewanie, dyskusję kończy Morph, który pojawia się w drzwiach, chociaż jeszcze nie w pełni zdrowy. Mówi, że powinni ustalić priorytety i przede wszystkim zająć się swoimi, bez względu na ryzyko. Potem odeślą Beaka do domu i w dalszym ciągu będą naprawiać rzeczywistości, bo nie wierzy, aby mogli przestać to robić z czystym sumieniem. Najpierw jednak muszą zrobić jeszcze jedną rzecz.


W rzeczywistości, opanowanej dawniej przez Legacy Virus, odbywa się pogrzeb Mariko Yashidy. W ceremonii uczestniczą Exiles i Avengers z tej rzeczywistości. Po jej zakończeniu, Mary Jane mówi Blink, że powinni pochować Mariko w jej świecie, ale ona odpowiada, że Morph nalegał by pogrzeb odbył się tutaj. Mary podchodzi do Morpha, który wciąż stoi nad grobem i opowiada o czasie, który spędziły razem z Mariko, kiedy Exiles zostali rozdzieleni [numer 34 - Gil]. Wie o uczuciu, jakie żywił do Mariko i tym bardziej jest mu wdzięczna, że pamiętał o niej.


W innym świecie trwa właśnie misja Science Squad. Chociaż walczyli już z różnymi potworami, tym razem ich przeciwnik jest szczególny, bo jeszcze niedawno był zwykłą wyspą. Krakoa chwyta w locie pojazd oddziału i zamierza go pożreć, lecz w ostatniej chwili, maszyna zostaje teleportowana. Doktor Connors ze zdziwieniem zauważa, że na pokładzie pojawiła się grupa dziwnych osobników, proszących go o pomoc.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #66 Exiles #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.