Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #462

Uncanny X-Men #462

Uncanny X-Men #462

"Season of the Witch" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Tego chyba nikt się nie spodziewał (aha, jasne...) - Brian Braddock powraca do właściwej rzeczywistości, żeby zrobić tu porządek, a tymczasem Psylocke i Rachel wpadają w poważne tarapaty.

Cytat

Fury: "James Jaspers, Minister of England and Overlord of Omniverse"
Roma: "Not while I live"
Fury: "Precisely"

Streszczenie

Bitwa w Afryce z Weaponeers, tajemniczymi wojownikami Al-Khalada, z którymi XSE starli się jakiś czas temu [Uncanny X-Men #444], a nie tak dawno Excalibur [Excalibur #11]. Nagle wszystko znika w błysku, Betsy w ostatniej chwili łapie Rachel za rękę i...obie znajdują się pośród bieli. Psylocke zastanawia się czy znowu zmarła, a Marvel Girl podejrzewa że trafiły do Białego Pokoju Phoenix. Żadna nie ma pojęcia co dalej.


Multiwersum, w innym świecie. Meggan budzi się przerażona, krzycząc iż wszystko się rozpadło i uległo zagładzie. Brian Braddock, niegdyś Captain Britain Ziemi 616 nie ma pojęcia co się wydarzyło, bowiem nie wyczuwa żadnego kataklizmu. Meggan związana jest jednak ze strumieniem czasoprzestrzeni i ma rację. Po chwili zagłada dosięga miejsca leżącego w sercu wszystkich istnień. Bariery pękają, granice ulegają zatarciu, a rzeczywistości zaczynają mieszać się ze sobą. Rzeczywistość ulega zagładzie. Fala zniszczenia dosięga pałacu Romy, strażniczki omniwersum. Także on zostaje wciągnięty w potężny wir, który miesza ze sobą rzeczywistości omniwersum. W chaosie niektórzy znajdują drogę na wolność. Pośrodku wiru wolność odzyskuje James Jaspers [dla niewtajemniczonych - gdy dawno temu przygody Captaina Britaina pisał Alan Moore, stworzył on postać rasisty nienawidzącego mutantów, który w jednym ze światów przemienił się w istotę znaną jako Fury, która zabiła Captaina Britaina i wszystkich mutantów. Jaspers pojawił się w 616 w uxm #200 i w planach scenarzystów miał odpowiadać za Masakrę Mutantów, lecz niewiele z tego wyszło; z kolei z Fury starli się nie tak dawno XSE - Kumos]. Staje nad Romą i zaczyna przemieniać się w Furię, zamierzając ją zabić. Dla bogini dopiero teraz staje się jasne, że Jaspers nie zginął lecz został uwięziony w omniwersum stając się jednością z Furią. Zabójczy cios powstrzymuje Braddock. Uderza Furię wyrzucając w chaos, żąda od Romy wyjaśnień. Wówczas pojawia się Opal Saturnyne, obarczając winą za powstałe zniszczenia Britaina. Nie mogąc powalić go sama wzywa z chaosu rzeczywistości swoich ludzi, alternatywną wersję X-Men, w której zamiast kobiet większość stanowią męskie odpowiedniki Storm, Psylocke, Phoenix. X-Com widząc Britaina-mężczyznę także uważa że swiat oszalał i atakuje. Braddock pokonuje pierwszy atak, a gdy Rogue usiłuje odebrać mu moc, stawia mu czoła. Marvel Boy wiąże go telekinezą, lecz Brian wyrywa się zadając mu ciosy oraz Shadowcatowi. Psylocke wbija weń psychonóż, lecz skutkuje on jedynie przez chwilę i Braddock znowu powala członków X-Comu. Saturnyne dociera do miejsca w którym ukryty jest wzmacniacz rzeczywistości, stwierdzając z ulgą iż jest nietknięty. Zamierza zniszczyć natomiast membranę Ziemi 616 uznając za przyczynę wszelkiego zła. Braddock nie zamierza jej na to pozwolić. Gdy oboje się szarpią, obok materializuje się Jamie Braddock. Zrzuca na wzmacniacz olbrzymi kamień po czym znika.


Roma tłumaczy zebranym, iż na Ziemi 616 stało się coś, co wyrwało dziurę w multiwersum. Wszystkie światy zaczęły zlewać się w jeden, a jeśli wyrwa w rzeczywistości zostanie pozostawiona w tym stanie, multiwersum przestanie istnieć. Światy połączą się w jeden, stając jednym gigantycznym zlepkiem pozbawionym życia i treści. Saturnyne nalega aby zniszczyć swiat będący przyczyną zagrożenia, zwłaszcza że Jamie zagroził im wszystkim uszkadzając wzmacniacz, uniemożliwiając tym samym załatanie dziury. Wskazuje Meggan pochłoniętą przez chaos, mówiąc Brianowi iż to jedyny sposób. Roma daje mu jednak czas aby zamknąć wyrwę w rzeczywistości świata 616. Ma na to 48 godzin, jeśli tego nie uczyni Roma zniszczy wymiar 616 nim dokona on rozlewającym się z niego chaosem zagłady reszty omniwersum. Przed wysłaniem do 616 uprzedza jednak Brian, iż może on zapomnieć o celu swej misji i stać się częścią przemiany jaka tam zaszła. Brian zamierza jednak zaryzykować.


W Białym Pokoju Betsy spogląda na swe wszystkie wersje z multiwersum, będąc nimi wszystkimi jednocześnie. Rachel może oglądać przeszłe wersje siebie, bowiem w multiwersum jest tylko jedna Phoenix. Unikalna dla całego wszechświata. Obie zastanawiają się co właściwie się z nimi stało, rozmawiają o życiu i śmierci, gdy biel ulega zaburzeniu. Pojawia się Jamie Braddock, a Psylocke dowiaduje się od Rachel, iż ta widziała go już kilkakrotnie w ostatnim czasie. Jamie oznajmia, iż natrudził się zbytnio wiążąc życie i przeznaczenie dwóch kobiet razem w ciągu ostatnich miesięcy, aby mogło się to zmarnować. Złamał zbyt wiele zasad, a teraz na ocalenie czeka cały świat. Generuje wir, który wyrzuca kobiety z bieli. Lądują przed rezydencją Braddocków, wprost u stóp stojącego na straży Sentinela.

Autor: Ku-M-os

Galeria numeru

Uncanny X-Men #462 Uncanny X-Men #462

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.