Avalon » Serie komiksowe » Mutopia X » Mutopia X #1

Mutopia X #1

Mutopia X #1

Part 1 of 5

Postacie
Zapowiedź

Światła, kamera, akcja! Ale tym razem, prawdziwa akcja! Funkcjonariusz specjalnego wydziału do spraw mutantów - Ismael Ortega i uliczny gliniarz - Lucas Bishop próbują zapobiec zamachowi terrorystycznemu podczas wielkiej premiery filmowej. Za zamachem stoi oczywiście Ludzki Ruch Oporu.

Cytat

tekst piosenki Jazza: "They say I'm mutant, 'cause my skin's kind of blue. But inside, where it counts, I'm a sapien too! When they spit on you and cuss you and call you those names: powerless, retrograde, homo inferior, hey, you know I'm feel for you. Cut me, I bleed for you. I'm sharing your pain and I'm here to confess it. I pick up the mic, turn out rhymes and express it. Yo! They call me mutant, 'cause my skin's kind of blue. But inside, I'm 'bout it, I'm a sapien too."

Streszczenie

[Uwaga: Przed rozpoczęciem czytania zapoznaj się z serią District X]


Gdzieś w tunelach pod Mutant Town. Ismael Ortega żali się Gregorowi, swojemu znajomemu, który przez jego niefrasobliwość zapuścił korzenie i prawie kompletnie przekształcił się w drzewo. Życie policjanta legło w gruzach. Jego małżeństwo rozpada się, dzieci, które go nienawidzą, widuje raz w tygodniu a sam żyje z prostytutką, co może zniszczyć mu karierę. Teraz siedzi załamany, samotnie w podziemnych tunelach pytając o radę roślinę, która pewnie i tak go nie rozumie. Nagle z drzewa spada dziwny owoc. Ortega spogląda na nieruchomą, wykrzywioną w grymasie i porośnięta korą twarz Gregora oczekując odpowiedzi. Ale się jej nie doczekał, więc wyciąga scyzoryk i rozcina owoc na pół. To co ujrzał wewnątrz zszokowało go. Wtedy świat rozżarzył się do białości, rzeczywistość została zniekształcona, nastał czas House of M.


Ortega, w gustownym garniturze, stoi na tarasie swojego apartamentu spoglądając na miasto, nad którym co chwile przelatują Sentinele albo osoby o nadludzkich zdolnościach. Z zamyślenia wyrywa go zapytanie jego roznegliżowanej żony, czy wszystko w porządku. Ismael odpowiada, że ma jutro bardzo ważne spotkanie ze swoim szefem, Vazhinem i dlatego jest nieco spięty. Grupa terrorystyczna, The Sapien League [Liga Ludzi] prawdopodobnie planuje atak tutaj, w Nowym Yorku a on jako agent XSE musi temu zapobiec. Skoro dzieci już śpią a noc jest jeszcze młoda, Armena, w ramach rozluźnienia, proponuje mu kilka upojnych chwil przy lampce wina.


Sapien Town, człowiecze getto w Nowym Yorku. Dziś wielki koncert popularnego rapera Jazz E Jezza, który przyciąga wszystkich, mutantów i zwykłych ludzi. Wewnątrz sali koncertowej, w loży, stoi oficer Bishop, który czuwa nad bezpieczeństwem zebranych. Policja dostała cynk, że ktoś planuje zamach na piosenkarza. Lucas nie jest zadowolony z poziomu zabezpieczeń, przy tak wielkim tłoku ochrona ma utrudnione zadanie, dlatego każe Zippermouthowi - ochroniarzowi Jazza - skanować umysły publiczności w poszukiwaniu niebezpiecznych jednostek. Koncert się rozpoczyna. Wybucha prawdziwe szaleństwo, światła, fajerwerki głośna muzyka, Jazz śpiewa swoje najlepsze kawałki rozgrzewając tłum do czerwoności. Nagle z publiki na scenę wskakuje mężczyzna w prochowcu. Ochrona już ruszyła, aby spacyfikować delikwenta, ale Jazz ich powstrzymuje i wdaje się w rozmowę z podejrzanym osobnikiem. Zippermouth identyfikuje go jako zamachowca, ale jest już za późno, mężczyzna rozchyla płaszcz ukazując ładunki wybuchowe przytwierdzone do niego samego i z okrzykiem: "Niech żyje Liga Ludzi" detonuje się. Na szczęście, w ostatniej chwili Bishop rozkazał swojemu partnerowi otoczyć samobójcę polem siłowym. W ten sposób nikt oprócz zamachowca nie ucierpiał.


Biuro Vazhina. Ortega będąc na odprawie, ogląda wraz z szefem nagranie z wczorajszego koncertu z nieudanym zamachem. Mało brakowało a doszłoby do śmierci Jazza, idola milionów mutantów, w mieście ludzi. Zdarzenie to mogło wywołać zamieszki i w efekcie doprowadzić do eskalacji konfliktu międzyrasowego. Dlatego też trzeba traktować Ligę Ludzi poważnie. Jest to radykalny odłam Ludzkiego Ruchu Oporu, który groził też innym sławom tego świata. Wywiad XSE donosi, że kolejnym ich celem będzie magnat medialny i potentat finansowy, Daniel Kaufman. Dzisiaj odbywa się premiera jego najnowszego filmu z jego żoną, światowej klasy aktorką - Larą w roli głównej. Ismael, jako najlepszy z ludzkich agentów został wybrany do tego zadania by poprawić nieco wizerunek Homo sapiens. Ortega zauważa, że Kaufman jest gangsterem, który jest na wolności tylko dlatego, że nie udało mu się nic udowodnić, ale zgadza się dla dobra stosunków miedzy ludźmi a mutantami. Do pomocy przydzielony zostanie mu oficer NYPD, Lucas Bishop. Trochę później, Ismael odnalazł swojego nowego partnera w Sapien Town, gdy ten strofował młodzieńca bazgrającego sprayem po ścianie. Po krótkiej wymianie uprzejmości razem ruszyli by wypełnić zadanie.


Rezydencja Kaufmana. Bishop i Ortega spotkają człowieka, którego mają chronić, poznają też Larę iluzjonistkę. Ismael jest zauroczony jej sposobem bycia oraz przemianami, jakie zobaczył. Kobieta od razu wpadła mu w oko, za to Kaufman jest oburzony, że jeden z jego nowych goryli jest zwykłym człowiekiem. Nie dość, że nie posiada żadnych mocy to jeszcze nie imponuje warunkami fizycznymi, więc jest zupełnie bezużyteczny.


Manhattan. Przed Ziegfeld Theater na premierze stawiły się istne tłumy fanów i reporterów, wśród nich są niestety też zamachowcy. Jak tylko państwo Kaufman postawili nogę na czerwonym dywanie, przywódczyni Ligi Ludzi - Popova - dała sygnał do ataku. Napastnicy zaczęli strzelać w kierunku vipów pokonując każdego, kto stanął im na drodze. W końcu natrafili na Bishopa, który absorbował energie z wystrzałów i powalał przeciwników jednego po drugim. Tymczasem Ortega, rzucając się na Larę, zabiera ją z linii ognia i osłania własnym ciałem. Sytuację tą wykorzystują paparazzi i robią im niejednoznaczne zdjęcia. Popova, widząc, że atak nie idzie zgodnie z jej planem, rzuca w tłum granat. Z pomocą przychodzą Sentinele. Jeden z nich zakrywa swoją wielką metalową ręką granat, niwelując w ten sposób siłę wybuchu. Kaufman jest wściekły, że ktoś popsuł mu, jakże ważny dla niego, dzień i dostaje jednego ze swoich ataków furii, po czym rzuca się do boju. Wybucha chaos a trup ściele się gęsto. Popovej jako jedynej udaje się zbiec z miejsca przestępstwa. Bishop próbował ją dogonić, ale zatrzymał się przy nieszczęśniku, który chciał pomóc i zatrzymać terrorystkę a w zamian został dźgnięty przez nią nożem.


Wieczorem, w domu państwa Ortega, cała rodzina siedzi przed telewizorem oglądając wiadomości, w których do znudzenia pokazuje się dzisiejszą akcję Ismaela. Cała społeczność jest mu wdzięczna za uratowanie ich idolki i okrzyknęła go bohaterem, tylko Armena jest lekko zazdrosna widząc zdjęcia ze zdarzenia.


W tym samym czasie, w swojej kryjówce, Popova ogląda ten sam program. Wkurzona, dodaje Ismaela do swojej listy i to na jednej z pierwszych pozycji.

Autor: Black Bolt of M

Galeria numeru

Mutopia X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.