Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #174

X-Men #174

X-Men #174

"Bizarre Love Triangle" - part 4: "Election Day"

Postacie
Zapowiedź

W Instytucie Xaviera zjawia się postać, poszukująca pomocy. Ale czy X-Men wyciągną do niej pomocną dłoń, jeśli kiedyś byli śmiertelnymi wrogami? Czy więcej ryzykują, jeśli to zrobią, czy jeśli tego nie zrobią?

Cytat

Mystique:" I've just laid my soul on the line here... no applause?"
Emma Frost:" This is the X-Men, not alcoholics anonymous."

Streszczenie

Emma Frost obdzwania kolejno wszystkich członków X-Men, informując ich o głosowaniu w sprawie przyjęcia do szkoły Mystique. Niespodziewanie odbiera telefon od nieznanego osobnika. Ten przyczepiony do szyby jednego z wieżowców na Manhattanie wypytuje o Mystique. Jego pytanie pozostaje jednak bez odpowiedzi, gdyż warunkiem jej uzyskania jest ujawnienie swej tożsamości, czego tajemniczy rozmówca nie zamierza uczynić.


Tymczasem w celi Mystique rozmawia z Rogue. Mystique stara się udowodnić córce, jakim draniem jest jej chłopak. Dla lepszego efektu przemienia się w Gambita, co wywołuje wściekłość u Rogue i w efekcie atakuje matkę.


Chwilę później Wyraźnie zdenerwowana Rouge wygania z pokoju Bling rozmawiającą z Gambitem. Pyta wprost, czy dał się uwieść jej matce. Remy odpowiada, że nic takiego nie miało miejsca. Dziewczyna ma żal, że nie powiedział jej o prawdziwej tożsamości Foxx. LeBeau tłumaczy, że nie chciał jej martwić.


Do stojącej na zewnątrz Bling podlatuje Rogue i przeprasza młodszą koleżankę za swe nieuprzejme zachowanie.


Stojąc w oknie nad hangarem młodzi uczniowie przyglądają się nadlatującym odrzutowcom z kolejnymi członkami X-Men na pokładzie. Wszyscy przybyli tu na głosowanie w sprawie członkostwa Mystique w X-Men. Obserwujący to młodzi uczniowie nie mają jednak o tym zielonego pojęcia. Dopiero Bling, która dowiedziała się wszystkiego od Rogue, wprowadza ich w aktualną sytuację. Opowiada też o Foxx, kim tak naprawdę jest. Zakochany w Foxx Onyxx nie chce wierzyć w słowa Bling. Dochodzi do bójki, jednak atakujący w pojedynkę Onyxx nie ma większych szans w starciu z trójką swoich kolegów. Obezwładniony i załamany usłyszaną prawdą Onyxx leży teraz na podłodze.


Zdesperowana Rouge chcąc koniecznie poznać prawdę o tym, co wydarzyło się pomiędzy dwoma bliskimi jej osobami, zwraca się do Emmy, czy ta nie mogłaby wysondować myśli Gambita. Słysząc, że Alex prosił Emmę, by w ten sam sposób wydobyć informacje od Lorny, Rouge wycofuje się ze swego pomysłu. W tym momencie do pokoju wchodzi Cyclops. Już czas na głosowanie.


W blasku zachodzącego słońca wpadającego przez okna szkoły Mystique wygłasza płomienne przemówienie przed zgromadzonymi członkami X-Men, którzy to za chwilę mają zadecydować o jej przyszłym losie. W przemówieniu tym z grubsza opowiada o swym osiemdziesięcioletnim życiu, braku możliwości wyboru, co przyczyniło się do obrania takiej, a nie innej drogi życiowej oraz, że nie była to droga, którą na ogół kroczą aniołowie. Po skończeniu Colossus odprowadza Mystique do celi. W tym czasie X-Men wymieniają się zdaniami i poglądami odnośnie tego, jak zagłosować i jakie będą dla szkoły konsekwencje ich wyboru.


W celi Mystique tymczasem pojawia się Onyxx. Każe zamienić się Mystique z powrotem w Foxx i powiedzieć raz jeszcze, że go kocha. Ta nie traktuje tego żądania zbyt poważnie, co kończy się histerycznym atakiem Onyxxa. Walka kończy się rozbiciem sedesu na głowie Onyxxa, co zupełnie pozbawia go przytomności. W tym momencie pojawia się Kurt, który jest przytłoczony całą sytuacją związaną z decyzją jego matki. Nighcrawler prosi Mystiqe, by ta niezależnie od wyniku głosowania zniknęła na jakiś czas tak, żeby Kurt mógł przyzwyczaić się do tej nowej dla niego sytuacji.


X-Men tymczasem podjęli decyzję o przyjęciu Mystique do X-Men. Wiadomość tą ma przekazać Mystique Rogue, która jest podłamana wynikiem głosowania. W drodze do celi towarzyszy jej Gambit. Jednak na miejscu znajdują tylko wyrwane drzwi i zdemolowane wnętrze. Po aresztowanej nie zostało ani śladu.


W skrzydle szpitalnym Beast zajmuje się nieprzytomnym Onyxxem. Chłopak jest trochę poturbowany, ale ogólnie jego stan jest dobry.


Podczas kolejnego włamania obok Augustusa niespodziewanie pojawia się Mystique. Ten zaskoczony jest jej obecnością. Mystique odpowiada, że nie mogła dać X-Men satysfakcji i patrzeć w te godne politowania twarze, gdy będą oznajmiać jej wynik głosowania. Augustus pyta, czy Rogue wie już o jego istnieniu. To jednak Mystique postanowiła odłożyć na później. Augustusa zastanawia fakt, że Mystique niewiele mówi o tym, co wydarzyło się pomiędzy nią, a Gambitem i czy doszło do czegoś pomiędzy nimi. Mystique nie odpowiada na to pytanie. Stwierdza tylko, że udało jej się posiać ziarenko, które jednak zdołało nadwątlić związek Remy'ego z jej córką. Mystique ma teraz zamiar przyglądać się, aż te wątpliwości i niepewność zakiełkują i powoli zaczną jątrzyć i rozrywać ich związek od środka.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #174 X-Men #174

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.