Avalon » Serie komiksowe » House Of M » House Of M #5

House Of M #5

Postacie
Zapowiedź

Kolejne kamyki toczą się, wzniecając lawinę, kiedy coraz więcej buntowników dołącza do rebelii. Jednak zanim rozpocznie się ostateczne starcie i odkryjemy, kto pociąga za wszystkie sznurki, Spider-Man będzie musiał poradzić sobie z bolesną prawdą o swoim życiu.

Cytat

Scott Summers: "We need you to get ahold of yourself. All of you. We can have our nervous breakdowns later. Everyone get it together!!!"
Spider-Man: "Fine. But when we do get to have our nervous breakdowns, I go first."

Streszczenie

Emma zabiera Laylę w podróż do wnętrza jej głowy. Tworzy astralną projekcję jej mózgu i wyjaśnia dziewczynie, że robi to, by dowiedzieć się, w jaki sposób może ona odblokowywać ich świadomość. Jednak po bliższym zbadaniu sprawy, dochodzi do wniosku, że psychiczne zdolności Layli różnią się nie tylko od jej własnych, ale także od wszystkiego, z czym się zetknęła. Stwierdza, że dziewczyna jest zagadką i to ją niepokoi, ale gotowa jest zaryzykować. Layla nie jest zachwycona tym, co usłyszała, ale to dopiero początek, bo Emma twierdzi, że świat został zmieniony przez złudzenia pewnego mutanta i będzie musiała szybko dojrzeć, by im pomóc to naprawić. Frost planuje odnaleźć i obudzić jak najwięcej bohaterów, by razem spróbowali coś z tym zrobić, a do tego będzie potrzebowała jej zdolności. Lala jest wyraźnie przestraszona ogromem obowiązku, więc Emma zapewnia, że będzie przy niej przez cały czas. Na pytanie, czy uda im się wszystko naprawić, nie otrzymuje odpowiedzi. Emma mówi natomiast, że powinny wracać i dotyka jej czoła, a wszystko znika.


Gdy Layla otwiera oczy, znowu znajduje się w domu Summersów. Wolverine i Emma twierdzą, że ktoś się zbliża, a zaraz potem drzwi się otwierają i wchodzi Scott. Jest zaskoczony widokiem obcych i pyta, co się tu dzieje, a w tym czasie, Frost pomaga Layli się skupić, by mogła użyć swoich zdolności. Oczy jej i Summersa błyskają zielenią, a potem on pada do tyłu i wymiotuje. Po chwili dochodzi do siebie i zaczyna wypytywać, jak Magneto mógł zrobić coś takiego i co się stało z Xavierem. Logan wyjaśnię, że nie mógł go znaleźć, w Westchester ni Ema już szkoły, a większość z nich jest rozproszona i udało mu się zlokalizować tylko kilkoro. Summers wydaje się już być gotowy do objęcia dowodzenia i pyta, kogo mogą znaleźć.


Na środku ulicy, Peter Parker przypomina sobie, że zapomniał portfela. Wujek Ben zapewnia, że ma dość pieniędzy, ale, jak odgadła Gwen, Peter woli mieć swoje i obiecuje, że za chwilę ich dogoni. Gdy rusza w przeciwną stronę, zauważa, że na drodze stoi mu grupa ludzi. Pyta, w czym może pomóc, a wtedy oczy Layli i jego błyskają równocześnie i przypomina sobie całe swoje prawdziwe życie. Zszokowany, cofa się i przewraca, a wtedy podbiega do niego Gwen z dzieckiem. Patrząc na nią, przypomina sobie, jak zginęła i zasłania oczy. Wtedy podchodzi wujek Ben i tego jest już dla niego za wiele. Z krzykiem i łzami w oczach wskakuje na najbliższą ścianę i znika na dachu. Gwen domaga się wyjaśnień, ale Emma telepatycznie rozkazuje całej rodzinie zapomnieć o tym i iść do parku. Cage stwierdza, że to było paskudne, ale gdy Layla przeprasza, słyszy, że to nie jej wina. Ktoś teraz powinien porozmawiać z Parkerem, więc Logan zgłasza się na ochotnika.


Znajduje Petera na dachu, miotającego się między rozpaczą a wściekłością. Parker błaga go, by powiedział, że to jakaś sztuczka Mysterio, halucynacje, albo załamanie - wszystko, byle to nie działo się naprawdę. Logan jednak wyprowadza go z błędu - to jest prawda. Peter mówi, że ma mętlik w głowie: jego wspomnienia z prawdziwego życia mieszają się z tym, co rzekomo wydarzyło się w tym. Twierdzi, że jest tego za wiele i że kiedy wkładał kostium Spider-Mana, nie spodziewał się, że może go spotkać coś takiego. Wolverine pyta, czy da radę się pozbierać do kupy, bo mają dużo do zrobienia. W zamian dostaje pytanie, jak to się stało i dlaczego dotknęło właśnie jego. Problem polega na tym, że nie tylko jego to spotkało, ale cały świat. Peter przysięga, że jeśli dopadną Magneto i jego głupią córeczkę, rozszarpie ich gołymi rękami i nic go nie powstrzyma. Logan każe mu zająć miejsce w kolejce.


W dalszej kolejności, grupa odnajduje Kitty Pryde, Stephena Strange, Carol Denvers, Tony'ego Starka, Jennifer Walters i Matta Murdocha. Gdy trafiają w Bronxie na Stevena Rogersa, Emma powstrzymuje Laylę. Captain America jest zdecydowanie za stary, żeby mieszać go do tego, chociaż jego doświadczenie mogłoby być przydatne.


Wkrótce, wszyscy przebudzeni bohaterowie zbierają się w jednym miejscu. Emma wyjaśnia im, że Magneto w jakiś sposób przekonał swoją niezrównoważoną córkę do tego szalonego pomysłu i wykorzystał, również w jakiś nieznany sposób, Charlesa Xaviera, by poznać ich najskrytsze marzenia i zrealizować je, aby nie stanowili zagrożenia dla jego planu. Xavier był jedyną osobą, zdolną tego dokonać, teraz jednak zniknął lub być może nigdy nie istniał. Na pytanie, czy ktoś uważa, że może być inaczej, w pokoju zapada cisza. Emma słyszy jednak myśli Hawkeye'a i mówi, że z pewnością uwierzy im, jeśli pozwoli Layli odblokować swoją świadomość. Cage i Denvers także próbują do niego przemówić, ale on krzyczy, że nie życzy sobie, żeby mutanta grzebała w jego myślach. W tej chwili, Logan i Murdock ostrzegają, że coś się zbliża, a zaraz potem, przez ścianę wpadają członkowie Red Guard, grożąc wszystkim aresztowaniem i prosząc Jamesa, by się poddał. Wywiązuje się bijatyka, która zostaje szybko przerwana, gdy Rogue chwyta Laylę i zaczyna jej grozić. Jednak gdy przypadkiem dotyka jej skóry, przez rozdartą rękawiczkę, absorbuje zdolności dziewczyny i instynktownie używa ich na swoich towarzyszach. Mija dłuższa chwila nim dochodzą do siebie i naturalnie przechodzą na stronę niedawnych przeciwników. Carol zauważa, że Hawkeye zniknął, ale Emma stwierdza, że mają ważniejsze sprawy na głowie niż jego przejścia. Rogue natomiast próbuje dowiedzieć się od Layli, czym jest naprawdę, bo twierdzi, że nie zetknęła się nigdy z czymś takim i na pewno nie jest człowiekiem. Scott każe wszystkim wziąć się w garść, bo na razie mają coś do zrobienia, a załamywać się mogą później. Spider-Man pierwszy zgłasza się na ochotnika do załamania, a tymczasem Denvers pyta, jaki mają plan. Wolverine twierdzi, że powinni dopaść Magneto, bo on na pewno wie, co się stało z Xavierem.


Magnus spaceruje po ogrodzie w swym pałacu. Jest mocno zamyślony i nie reaguje, kiedy ktoś wzywa go, nazywając tatusiem. Odwraca się dopiero kiedy Lorna dotyka go i pyta, czy wszystko w porządku. Odpowiada, że nic mu nie jest, a ona przytula go i przekazuje wiadomość o przybyciu Victora von Dooma. Magnus kątem oka dostrzega kamień w cieniu i mówi Lornie, że zaraz do nich dołączy. Podchodzi do głazu i pochyla się nad płytą z napisem: "Ogród pamięci Xaviera. Umarł, by Genosha mogła żyć."

Autor: Housekeeper Gil Galad

Galeria numeru

House Of M #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.