Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #63

Ultimate X-Men #63

Ultimate X-Men #63

"Magnetic North" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Dramatyczna walka między braćmi Summers dochodzi wreszcie do skutku, kiedy Scott spotyka Alexa, wplątanego niechcący w gierkę Magneto. Gościnnie wystąpi inny bohater świata Ultimate, którego występ podgrzeje jeszcze atmosferę.

Cytat

Cyclops: "Stay down, Alex. You're outmanned."
Shadowcat: "And out-womanned."

Streszczenie

Scott nie może uwierzyć w to co widzi. Przed jego oczyma jak żywe prezentują się wspomnienia z czasów, gdy był związany z Polaris. Cyclops wścieka się, gdy dochodzi do niego, że to sprawka Jean. Dziewczyna prosi aby się uspokoił i tłumaczy, że chciała się dowiedzieć, dlaczego Scott nigdy nawet nie wspomniał o Lornie. Summers opowiada, że byli jeszcze bardzo młodzi, jak zakochali się w sobie, jednak on zbyt dużo czasu poświęcał wówczas nauce. W konsekwencji Polaris odeszła od niego i związała się z jego bratem. Marvel Girl zastanawia się, czy Profesor wysłał Scotta na misję, aby powstrzymał Alexa, czy może tak naprawdę chodziło o to, aby w ten sposób powstrzymać Cyclopsa przed próbą uwolnienia Lorny samemu. Chłopak obawia się nieuchronnej konfrontacji ze swoim młodszym bratem, jednak Marvel Girl zapewnia, że wierzy w niego i wie, że sobie doskonale poradzi.


Triskelion. Eskortowany przed dwóch żołnierzy i generała Fury Longshot prowadzony jest właśnie do swojej celi. Idąc korytarzem mijają cele Yuriko Oyamy i Essexa. Ubrany w kaftan bezpieczeństwa mężczyzna mamrocze coś o nadejściu i odrodzeniu swojego mistrza. Fury wyjaśnia, że Sinister jest nieustannie pod obserwacją po tym, jak chciał popełnić samobójstwo próbując udławić się własnym językiem. Tymczasem poniżej, w plastikowym więzieniu, Polaris i Magneto grają w szachy. Dziewczynie udaje się nawet zagrozić królówce Erica, co wprawia go w zaskoczenie. Lorna uważa, że się jej podłożył, jednak Eric stwierdza, że w swoim życiu przegrał już wiele bitew, jednak żadnej z własnego wyboru. Mutantce nie podoba się, że porównuje on świat do gry, a zwykłych ludzi do pionków. Mistrz Magnetyzmu postanawia wyjaśnić jej swoje motywy. Otóż jeśli zabijał on w przeszłości ludzi, to nie z nienawiści do nich, ale z miłości do własnej rasy i z potrzeby chronienia jej. Podobnie jak Amerykanie, którzy podczas drugiej wojny światowej zrzucili na Hiroshimę i Nagasaki dwie bomby atomowe (których eksplozje dały początek powstaniu rasy homo superior). Rząd USA również nie posunął się do tak drastycznych metod z nienawiści do Japończyków, ale aby ocalić życie swoich żołnierzy, których bez wątpienia zginęłoby jeszcze mnóstwo, gdyby wojna przeciągnęła się na kolejne miesiące. Eric uważa, że bez względu na to, czy Lorna zabiła tych ludzi przypadkiem czy celowo, dobrze się stało, bowiem dzięki temu homo sapiens zastanowią się dwa razy, zanim ponownie podniosą rękę na mutantów. Roztrzęsiona dziewczyna pada w objęcia Magneto, łkając, że naprawdę nie chciała nikogo skrzywdzić.


Czwórka wychowanków Emmy Frost mknie ulicą w kierunku siedziby the Ultimates. Niespodziewanie na masce ich samochodu pojawia się Nightcrawler. Alex traci panowanie nad pojazdem i uderza w przydrożną latarnię. Pewni swego Cyclops, Shadowcat, Storm, Wolverine i Kurt gotowi są zakończyć "wycieczkę" chłopaków z Chicago, którzy jednak ani myślą poddać się bez walki. Pierwszy uderza Cannonball. Jego celem jest Logan, którego Samuel stara się odciągnąć od reszty. Scott wysyła Nightcrawlera za nimi. Po chwili z gry zostaje wyłączona Kitty, pozbawiona przytomności przez poruszającego się niezwykle szybko Northstara. Podobnie kończy Storm, która nie jest w stanie obronić się przed wiązką energii Sunspota. Jeden celny strzał w wykonaniu Scotta i Roberto również pada na ziemię nieprzytomny. Na placu boju pozostają nastawieni przeciwko sobie bracia Summers.


Tymczasem wysoko w przestworzach szybuje Angel razem z Dazzler. Warrenowi nie podoba się pomysł jego dziewczyny, aby udowodnić Profesorowi swoją przydatność w akcji i pomóc X-Men w powstrzymaniu Alexa i jego kompanów. Xavier wyraźnie im przecież zabronił brać udział w tej misji. Poza tym, chłopak ma dziwne przeczucie, że coś złego może stać się tej nocy. Allison uważa jednak, że nie powinni się niczym przejmować, bowiem nawet jeśli zostaną wydaleni z Instytutu, będą przecież nadal mieli siebie nawzajem. Para kochanków zaczyna się namiętnie całować na tle drapaczy chmur.


Alex atakuje brata wiązką plazmy. Scott nie pozostaje mu dłużny i po chwili jego optyczne promienie dosięgają młodszego Summersa. Ich mutacyjne moce wciąż się jednak wzajemnie neutralizują, tak jak to miało miejsce w przeszłości, gdy walczyli między sobą o Lornę. Dlatego Havok znalazł inny sposób, aby pokonać brata. Niespodziewane uderzenie w twarz stalowym prętem pozbawia Cyclopsa przytomności. Zaskoczonemu Jean-Paulowi Alex wyjaśnia, że Scott mu się podłożył, gdyż tak naprawdę sam chce, aby jego brat uwolnił Lornę. Chwilę później Northstar z przewieszonym przez ramię Havokiem gna ulicą w stronę Triskelionu. Tymczasem na miejsce niedawnej potyczki powracają Nightcrawler i Logan, pokonawszy wcześniej Cannonballa. Dwaj X-Men zastają swój zespół rozbity.


Okolice Triskelionu, nieco później. Marvel Girl kontaktuje się telepatycznie ze Scottem. Dziewczyna dowiaduje się, że Alex i Jean-Paul nie zostali powstrzymani i teraz ona wraz z Colossusem i Icemanem ma za zadanie się nimi zająć. Peter wydaje się być zadowolony, iż ponownie spotka się z Northstarem, lecz Jean zwraca mu uwagę, że to nie randka, tylko poważna misja. Niespodziewane pojawienie się the Ultimates nieco komplikuje sytuację. Captain America informuje Marvel Girl, że razem z Iron Manem, Wasp, Black Widow, Scarlet Witch i Quicksilverem sami poradzą sobie z nadciągającym zagrożeniem...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #63 Ultimate X-Men #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.