Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #175

X-Men #175

X-Men #175

"Wild Kingdom" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Crossover między X-Men a Black Panther zaczyna się tutaj, kiedy grupa wesołych mutantów udaje się do Wakandy, by zbadać raporty o coraz częściej pojawiających się zmutowanych zwierzętach. Rzecz prawdopodobnie niewiele ma wspólnego z Homo Superior, ale czy ma coś wspólnego z T'Chala? Ciąg dalszy w Black Panther #8.

Cytat

Storm: "[...] people who came to work here had a habit of disappearing."
Logan: "I hear it's the same way with McDonald's."

Streszczenie

Niganda. Korespondent jednej z zagranicznych stacji telewizyjnych opowiada o sytuacji w tym postkolonialnym afrykańskim kraju, który po obaleniu lokalnego dyktatora pogrążył się w totalnym chaosie i anarchii. Nagle coś z błyskawiczną prędkością atakuje dziennikarza. Ekipa w studio po ponownym przejrzeniu nagrania zauważa tylko olbrzymie szczęki wyłaniające się tuż za postacią korespondenta. Chwilę później po jednym i drugim nie zostaje już ani śladu.


Instytut Xaviera. Alex przerywa Emmie pracę z Cerebrą, by jej coś pokazać. Frost informuje Summersa, że Cerebra wykryła bardzo niestabilną aktywność w Afryce. Oboje przechodzą do pomieszczenia, w którym pozostali X-Men oglądają na ekranie olbrzymiego aligatora pożerającego dziennikarza nazwiskiem Roberts. Przyglądając mu się Emma przypomina sobie o wykryciu przez Cerebrę nowego mutanta właśnie w tym rejonie, w którym miała miejsce tragedia. Na szybko formowany jest skład, który ma pojechać do Afryki, by na miejscu zbadać sprawę, a do którego przyłącza się także Storm. Emma natomiast decyduje się pozostać w instytucie, by z pomocą Cerebry zlokalizować nowego mutanta. Pozostali wskakują na pokład Blackbirda i odlatują w kierunku czarnego lądu.


Niganda. Lokalny watażka na własną rękę wymierza sprawiedliwość każąc tych, którzy współpracują z oficjalnymi władzami. Zdrajca zostaje zrzucony do rowu wypełnionego ludzkimi szczątkami. Na dole czeka już na niego wygłodzona bestia. Ta przystaje na moment i spogląda w górę, na przelatującego Blackbirda. Na jego pokładzie Storm odpowiadając na pytanie Alexa o życie na czarnym lądzie pobieżnie streszcza swe życie. Te nie było tak straszne, jak to się zwykło powszechnie uważać. W końcu Ororo była boginią.


Po wylądowaniu na miejscu X-Men zastają operatora Robertsa. Ten przekazuje im nagrany materiał, na którym zarejestrowany został zagadkowy potwór pożerający dziennikarza. X-Men rozglądają się po okolicy zastanawiając się jednocześnie, gdzie też podziewa się Black Panther, który wydaje się być zupełnie obojętny wobec wydarzeń mających miejsce w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W trakcie przetrząsania okolicy Storm zostaje niespodziewanie zaatakowana przez gigantycznego aligatora. Oboje znikają pod wodą, spod powierzchni której za chwilę wystrzeliwuje błyskawica. Teren szybko wypełnia się całym stadem niebezpiecznych gadów, z którymi jednak równie szybko rozprawiają się Rogue, Polaris, Iceman i Havok. Grupa postanawia się rozdzielić.


Podróżując samotnie Storm trafia na grupę żołnierzy, którzy za pomoc władzom postanowili ukarać kobietę z dzieckiem. Po interwencji Ororo musi chronić się przed gradem pocisków wystrzelonych w jej kierunku. Te szybko jednak cichną, gdy na strzelających rzuca się Wolverine. Storm nie wydaje się jednak być specjalnie zadowolona z niespodziewanej pomocy.


Wieczór, miejsce przez miejscowych zwanym potocznie fabryką. Kiedyś praca szła tu pełną parą, jednak w chwili obecnej jedynymi żywymi stworzeniami, które można tu spotkać, są pokraczne stwory pozamykane w klatkach. Nagle Wolverine wyczuwa znajomy zapach. Wszyscy biegną we wskazanym kierunku, a Havok uderzeniem plazmy wyrywa z zawiasów drzwi wskazane przez Logana. Tam ku swemu zaskoczeniu spotykają Black Panthera. Ten spokojnie siedzi sobie przy komputerze nad ludzkimi zwłokami.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #175 X-Men #175

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.