Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #4

Ultimate Power #4

Postacie
Cytat

Emil Burbank: "Question, Reed. I've always wondered what it must feel like to kill millions of people all at once. Since I'm never going to have the chance to meet a Hitler or a Stalin, I was wondering if you could tell me what it's like."

Streszczenie

Bohaterowie zgromadzeni pod Budynkiem Baxtera patrzą w górę. Spider-Man zastanawia się, na co, ale po chwili orientuje się i mówi, że rozumie. Nick Fury mówi, że zabiorą krążownikiem S.H.I.E.L.D. drużynę uderzeniową do kogoś, kto pomoże dostać się im do wymiaru Squadronu Supreme. Spider-Man przerywa generałowi i stwierdza, że on jednak nie patrzył się na transportowiec, jak wszyscy inni, lecz na Thora. Skoro jest on nordyckim Bogiem Piorunów, to może się przemieszczać pomiędzy wymiarami. Ślad energii pozostawiony przez Squadron wciąż jest świeży, więc można za nimi podążyć przez portal między-wymiarowy, który Thor otworzy za pomocą Mjolnira. Pozostali zgadzają się z pomysłem Spider-Mana. Fury po chwili zastanowienia mówi chłopakowi, że po otworzeniu bramy do innego wymiaru będą potrzebowali krążownika, żeby przetransportować wszystkich, więc technicznie miał rację. Spider-Man zgadza się, a Nick uznaje, że skoro wyjaśnili to sobie, to mogą już ruszać w drogę.

 

Po tym jak wszyscy bohaterowie wsiedli do krążownika, Thor jeszcze raz pyta czy na pewno chcą kontynuować, ponieważ nawet najsilniejszy śmiertelnik może nie wytrzymać uwolnionej w pełni mocy Mjolnira. Fury odpowiada twierdząco, po czym Thor otwiera przejście między wymiarami i rozpoczyna się podróż.

 

Na Ziemi Squadronu, generał Alexander mówi do Spectruma, że muszą być przygotowani na inwazję, ponieważ przyjaciele Richardsa na pewno będą chcieli go odbić. Ledger odpowiada, że Hyperion jest na orbicie okołoziemskiej i obserwuje całą planetę. Dodaje, że Mark chętnie się na to zgodził, jakby chciał uciec jak najdalej od organizmów sprowadzonych przez sondę Reeda.

 

Tymczasem doktorzy Steadman i Burbank pracują z Richardsem nad pozbyciem się obcych przybyszy. Reed mówi, że przypominają mu jednokomórkowe organizmy, które sonda napotkała w innym wymiarze. Musiały się przyczepić do urządzenia, a jego energia przyspieszyła ich proces ewolucyjny. Richards pyta się, ile do tej pory zginęło ludzi. Słysząc, że końcowa liczba będzie najprawdopodobniej podana w dziesiątkach milionów, jest zrozpaczony. Burbank pyta się go, jak to jest zabić tyle ludzi, bo zawsze chciał wiedzieć, a z Hitlerem ani Stalinem nigdy nie będzie miał okazji porozmawiać. Reed wścieka się i łapie Emila za marynarkę, ponieważ nie uważa, że jest to śmieszne. Burbank w odpowiedzi poraża go prądem. Mówi, że teraz zanim zostanie postawiony przed sądem, chciałby usłyszeć jaki pomysł ma Richards na powstrzymanie organizmów. Reed odpowiada, że nie wie.

 

Thor powiadamia krążownik, że są prawie na miejscu. Generał Fury jest wzywany na mostek. Kapitan Ameryka pyta się Shadowcat, czy go widziała. Dziewczyna odpowiada, że tak i zaraz po niego pójdzie. Znajduje go w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie rozmawia z kimś o tym, że Richards nic nie podejrzewa i wszystko zostanie posprzątane zanim ktoś się zorientuje. Fury mówi, że nie pozwoli też Reedowi zbadać sond, ponieważ od razu by wszystkiego się domyślił. Nick wychodzi, znajduje Kitty i pyta się, co tu robi. Ta odpowiada, że generał jest potrzebny na mostku i po chwili tam się udają.

 

Do przebywającego na orbicie Hyperiona przybywa Zarda i mówi, że być może teraz jest dobry moment, żeby zacząć działać. Mark nie jest w stanie uratować wszystkich ludzi, ale być może mógłby uratować część z nich. Tą część, która dałaby mu władzę, pozwoliła sobą rządzić i która będzie go kochała, tak jak Zarda. Hyperion nie zdąża z odpowiedzią, ponieważ wyczuwa, że towarzysze Reeda przybyli na jego Ziemię. Każe Zardzie powiadomić innych, po czym rusza do walki.

 

Nick zaczyna wydawać rozkazy, chcąc zacząć działać zanim zostaną odkryci. Ale zauważa, że nic z tego, ponieważ Hyperion jest już gotowy do starcia z Thorem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.