Avalon » Serie komiksowe » Weapon X: Days Of Future Now » Weapon X: Days Of Future Now #4

Weapon X: Days Of Future Now #4

Zapowiedź

Jak zwykle u Tieriego, dużo przemocy, zwłok i krwi, czyli to, co tygryski lubią najbardziej. Magneto powraca w ostatniej chwili, by stać się wybawcą swojej rasy. Ciekawe, jakie ma szanse w przyszłości, gdzie wszystko poszło nie tak?

Cytat


Spider-Man na wieść, że Magneto objął przywództwo nad mutantami: "What, was Bin Laden unavailable?"

Streszczenie

Nowy Jork za 29 lat. Wolverine obserwuje patrolujące miasto Sentinele z głowy Statuy Wolności, po czym ześlizguje się po jej boku, by dołączyć do swojej grupy - nowych X-Men. Wszyscy zmierzają na ważne spotkanie, przemykając pod nogami robotów, dzięki zakłócaczom, które skonstruowała Lady Deathstrike. Motorówką dostają się do miasta, a następnie przemykają uliczkami do wyznaczonego miejsca - Madison Square Garden.


W hali zgromadzili się wszyscy pozostający przy życiu mutanci, by odłożyć na bok wszelkie spory i spróbować znaleźć rozwiązanie wspólnego problemu. Jest Sunspot i jego Gene Nation, Banshee i Domino, ze swoim X-Force, Angel na czele nowego X-Factor, a także Chamber i inni byli więźniowie Neverlandu, tworzący grupę Excelsior. Z boku zgromadzili się też ostatni Acolytes. Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć też Creeda i jego Brotherhood, a ponieważ pewne rzeczy pozostają niezmienne i tym razem Sabretooth wyzywa Wolverine'a na pojedynek. Bijatyka wisi na włosku, jednak obaj panowie zostają w ostatniej chwili rozdzieleni, kiedy do hali wkracza Magneto. Po latach nieobecności na ziemi, Magnus natychmiast zostaje otoczony przez swoich wielbicieli, którzy upatrują w nim swej ostatniej szansy. Logan, choć niechętnie, musi zgodzić się z nimi. Nagle, Acolytes zaczynają zmieniać się w Nimrody, a przez sufit przebijają się Sentinels. Magnus bez większego problemu, samotnie niszczy wszystkie maszyny, a tłum wiwatuje na jego cześć. To najlepsza pora, by wprowadzić go w wydarzenia, które zaszły podczas jego nieobecności: to, w jaki sposób Weapon X rozszerzyła swoje wpływy, podsycając nienawiść wobec mutantów, doprowadziła do ich konfliktu z superbohaterami, a następnie przeforsowała program Sentinels, doprowadzając do eksterminacji mutantów, ale też zmuszając bohaterów do opuszczenia Ziemi.


Wkrótce, delegacja mutantów zjawia się w Kompleksie Baxtera - siedzibie bohaterów na Księżycu - by prosić o pomoc po raz ostatni. Bohaterowie jednak nie ufają im odkąd oddali przywództwo Magnusowi, dlatego twierdzą, że sprawy te ich nie dotyczą. Wtedy zjawia się sam Magneto, który przekonuje ich, że Sentinels stanowią takie samo zagrożenie dla ludzi, jak dla mutantów i że tylko razem mają szanse coś z tym zrobić. Przygotował już plan i prosi ich o pomoc, oferując w zamian możliwość odzyskania miejsca na ziemi, które im odebrano.


Tymczasem, w centrum sterowania Sentinels w Empire State Building, niejaki doktor Milbury prowadzi dyrektora Colcorda do pokoju kontrolnego. Urzędujący tam Sauron cieszy się na widok starego znajomego, chociaż domyśla się, że Master Mold przysłał go, by udzielił mu upomnienia za niepowodzenie w Madison Square Garden. Przez chwilę wspominają dawne czasy, a Sauron zaczyna się rozwodzić nad tym, jaki był potężny i wspaniały, zanim zmienił się w tłustego urzędnika. W końcu stwierdza, że jest już tym zmęczony, a wtedy Colcord wyciąga broń i uwalnia go od trudów tej pracy.


Wkrótce potem, przez wszystkie media przetoczyła się jak burza informacja o wydarzeniu nazwanym Masakrą Bohaterów. Dawni bohaterowie powrócili niespodziewanie z wygnania na Księżycu, by zaatakować centralę Sentinels, podczas gdy siły mutantów przejęły kontrolę nad Staten Island. Ich atak zakończył się jednak niepowodzeniem i wszyscy zginęli.


Kiedy kończy się transmisja, do pokoju Magnusa wkracza Logan, oświadczając, ze ktoś zdradził ich plany przeciwnikom, powodując śmierć sojuszników. Magneto stwierdza, że to pewnie robota Saurona, ale wtedy Wolverine atakuje go i przyciska do ściany, oskarżając o zdradę. On nie zaprzecza - mówi tylko, że postępował według planu. Dotąd nikogo nie obchodził los mutantów, ale po śmierci bohaterów, wszystkie media rozpisują się o nadużywaniu władzy przez Weapon X i wszyscy zaczynają się obawiać Sentineli. Żałuje, że było to konieczne, ale twierdzi, że w tej sytuacji cel uświęca środki i dobrowolnie wystawia się na cios, mówiąc, że jeśli Logan nie zgadza się z nim, może go zabić tu i teraz, bo inaczej i tak wszyscy zginą.


Jakiś czas później, telewizja nadaje przekaz od podziemia mutantów, w którym Magneto nawołuje do sprzeciwu wobec programu Sentinels w imię bezpieczeństwa i pamięci poległych.


Przekaz ten, w małej knajpce gdzieś w Argentynie, ogląda Fantomex. Barman, który nadzwyczaj dobrze mówi po angielsku i nie sprawia wrażenia miejscowego, udaje, że nie wie o co chodzi i wyśmiewa się z jego stroju. Fantomex jednak nie daje się zwieść, bo chociaż minęło sporo czasu, Brent Jackson nie bardzo się zmienił.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Weapon X: Days Of Future Now #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.