Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #64

Ultimate X-Men #64

Ultimate X-Men #64

"Magnetic North" - part 4

Postacie
Zapowiedź

X-Men vs. Ultimates czyli regularna wojna w Triskelionie. Stawką w tej bitwie jest czyjeś życia, a atmosfera podgrzeje się jeszcze bardziej, kiedy wmieszają się w nią inne frakcje mutantów.

Cytat

Forge: "There's nothing I can't build."
Mystique: "And there's nothing I can't break."

Streszczenie

Akademia Jutra w Chicago, teraz. Doug Ramsey może być z siebie dumny. Udało mu się bowiem dotrzeć do nagrań z kamer ulicznych rozmieszczonych w pobliżu strawionego ostatnio przez pożar budynku [w Ultimate X-Men #61]. Na obrazie zarejestrowanym na trzy dni przed incydentem widnieje dwóch mężczyzn ukrywających w studzience kanalizacyjnej tajemnicze urządzenie. Co więcej, chłopak rozpoznaje jednego z osobników nagranych na taśmie. Jest nim Forge, który swego czasu współpracował z Magneto. Doug przekazuje te rewelacje Emmie Frost, a ona natychmiast kontaktuje się telefonicznie z Xavierem.


Nowy Jork, pół godziny wcześniej. Marvel Girl, Colossus i Iceman stoją naprzeciwko the Ultimates. Steve Rogers sugeruje X-Men, aby nie wtrącali się w nieswoje sprawy i zapewnia, że jego drużyna poradzi sobie z zatrzymaniem Havoka. Nie podoba się to Peterowi. Uważa on bowiem, że chłopak zostanie zapewne osadzony w więzieniu bez procesu, podobnie jak Polaris. Natomiast Bobby ma wątpliwości co do członkostwa Scarlet Witch i jej brata w szeregach the Ultimates. Rodzeństwo zgodnie zapewnia jednak, że dni, gdy stali oni u boku swego ojca, już dawno minęły. A Quicksilver dodaje, iż osobiście czuwa, aby zamkniętej w jednej celi z Magneto Lornie nie stało się nic złego. X-Men są ogromnie zaskoczeni faktem, że dziewczyna dzieli celę z Mistrzem Magnetyzmu. Profesor X nie poinformował ich o tym i Jean zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze istotnych spraw przed nimi ukrywa.


Triskelion. Szachmat - Polaris udało się wygrać partię szachów z Ericiem. Magneto jest zaskoczony, że z taką umiejętnością strategicznego myślenia panna Dane nie została wybrana dowódcą zamiast Havoka. Lehnsherr nie odpowiada jednak na pytanie dziewczyny o to, skąd wie o Alexie, ponieważ koncentruje się właśnie na planie opuszczenia plastikowego więzienia i ma nadzieję, że Lorna będzie mu towarzyszyć. Magneto próbuje przekonać Polaris, oferując jej pozycję liderki nowego Bractwa Mutantów. Dziewczyna waha się, lecz po chwili zdecydowanie odmawia, obrażając Erica i doprowadzając go tym wściekłości. Mistrz Magnetyzmu wyjawia, że od początku była tylko pionkiem w jego grze, po czym uderza dziewczynę plastikowym krzesłem, pozbawiając ją przytomności.


X-Men i the Ultimates starają się dojść do porozumienia, gdy zostają nagle zaatakowani. To Northstar wyłącza z gry Quicksilvera, a Iceman, próbując dopaść Jean-Paula, pudłuje i zamknięty w bryle lodu zostaje Captain America. Za ten niefortunny wypadek dostaje się Bobby'emu od Wasp. Do akcji wkracza więc Marvel Girl, lecz magia Scarlet Witch przenosi dziewczynę daleko od miejsca zdarzenia. Korzystając z nieobecności superbohaterów w ich siedzibie, Mystique i Forge docierają do Triskelionu. Mężczyzna taszczy na swoich plecach nieco zmodyfikowany generator pola elektromagnetycznego, a kobieta karabin maszynowy, który ma jej pomóc rozprawić się z pozostałymi w budynku strażnikami. Na pomoc pochwyconej przez Colossusa Wandzie spieszą Iron Man i Black Widow, jednak silny strumień plazmy Havoka eliminuje tę dwójkę z dalszej walki. Wyładowania energii Alexa zauważają szybujący w górze Warren i Alison. Uważają oni jego akcję za próbę odwrócenia uwagi the Ultimates, aby w tym czasie koledzy Havoka mogli wślizgnąć się do Triskelionu i uwolnić Polaris. Ich przypuszczenia wydają się jeszcze bardziej prawdopodobne, gdy Angel zauważa Forge'a i Mystique. Chłopak bierze ich za przyjaciół młodszego Summersa i razem z Dazzler decydują się udać do bazy superbohaterów. Skrępowana przez Petera Scarlet Witch zapewnia Havoka i Northstara, że za swój wyczyn zafundowali sobie właśnie bilet do więzienia w Guantanamo. Colossus również trzyma jej stronę i radzi dwójce wychanków Emmy Frost aby się poddali. Jean-Paul postanawia przekonać Piotra, aby pomógł im uwolnić Lornę. Kolos zaczyna się wahać. Jego niezdecydowanie wykorzystuje Wanda, której udaje się oswobodzić, jednak Alex jest szybszy i ciska w dziewczynę oraz w stojącego za nią Rasputina wiązką plazmy. Northstar ma pretensje do swojego kolegi o to, że jego atak pozbawił przytomności także Colossusa, jednak dla Havoka priorytetem jest teraz uwolnienie Polaris. Odchodząc, Jean-Paul spogląda smutno na leżącego Petera, żałując, że ich spotkanie skończyło się w tak niefortunny sposób.


Triskelion. Mystique wraz z Forgem docierają do celi Magnusa. Eric pyta, czy mieli jakieś problemy z dostaniem się do jego plastikowego więzienia. Kobieta odpowiada, iż kilkudziesięciu strażników nie stawiło większego oporu, jednak w najbliższym czasie mogą spodziewać się kolejnego oddziału żołnierzy na karku. Biorąc nieprzytomną Lornę na ręce Magneto oznajmia, iż nie ma powodów do obaw, bowiem teraz on zajmie się całą resztą. Tymczasem Alison i Warren przemierzają wyższe poziomy więzienia, mijając co chwilę ciała oficerów S.H.I.E.L.D. i zastanawiając się, czy to dzieciaki z Akademii odpowiedzialne są za tę masakrę. Zamknięta w swojej celi Deathstrike prosi ich o pomoc u ucieczce, jednak Dazzler rozpoznaje w Yuriko przeciwniczkę Storm i spławia ją obraźliwym tekstem. Nagle cały budynek zaczyna się trząść, a po chwili gasną wszystkie światła i siada cała elektryka. Tym samym znika pole siłowe, które służyło za bramę do celi Deathstrike. Jeden szybki ruch ręki i Yuriko przebija swoim szponem ciało Alison na wylot...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #64 Ultimate X-Men #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.