Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #21

Cable & Deadpool #21

Cable & Deadpool #21

"Bossom Buddies" - part 2: "Friendly Fire"

Postacie
Zapowiedź

Ocieramy się o tag team wrestling, kiedy w jednym narożniku stają Cable & Deadpool a w przeciwnym Power Man & Iron Fist (to oficjalny komunikat, chociaż zarówno twórcy, jak i załoga Avalonu doskonale zdają sobie sprawę, że Luke Cage już tak siebie nie nazywa). Sprawy mogą się jednak skomplikować, bo pierwszy team na na karku kilka wściekłych kobitek, które oskarżają ich o kradzież czegoś od nazwą Dominus Objective. Co to takiego? a, to już sobie trzeba przeczytać.

Cytat

Deadpool do Cage'a: "Can I say one more thin before my jaw remains unbroken? Iron Fist - which is a very good porn name by the way - isn't the only one who has a big bruising best pal watching his back."

Streszczenie

Kiedy Iron Fist i Cage ruszają do ataku, Deadpool wreszcie ma okazję powiedzieć im, co myśli o całym interesie pod szyldem Heroes For Hire. Nic sobie nie robiąc z ciosów Randa, nawija o tym, że żaden szanujący się bohater nie bierze pieniędzy za swoje usługi, a poza tym mieli za wysokie stawki, więc nic dziwnego, ze wypadli z obiegu. Cage poprawia go, mówiąc, że jest członkiem Avengers, ale Wilson nie chce wierzyć i żartuje sobie, że pewnie Spider Woman jest z nim w grupie [widać, kto nie czyta New Avengers ;) - Gil], kiedy jednak Danny potwierdza wszystko, Wade zaczyna żartować z niego, bo nie chcą go w nowym składzie. Ponieważ rozmowa zdaje się zmierzać donikąd, walczący postanawiają przedyskutować kwestię winy Wesela. Sam zainteresowany krzyczy tylko, że nie zrobił nic złego i bierze nogi za pas, obawiając się Cage'a. I słusznie, bo Luke zatrzymuje go, rzucając kawałkiem ściany, po czym postanawia przepytać. Obok, nie przerywając walki, Wade próbuje przekonać jego partnera, że Weasel nigdy by go nie okłamał, więc skoro twierdzi, że nic nie zrobił, to musi tak być. Iron Fist nie odpowiada na te argumenty, a jedynie rzuca nim przez całą salę, aż odbija się od pleców Cage'a. Ten zamierza obejść się z nim ostro, ale wtedy Deadpool zwraca uwagę, że on również ma bardzo silnego kolegę, który czasami ratuje mu tyłek. W tej samej chwili, Luke zauważa, ze za jego plecami stoi Cable, ale zanim się zorientuje, potężny cios wbija go w najbliższą ścianę. Taki obrót sprawy dziwi Cage'a, bo był przekonany, że Deadpool próbował zabić Nathana, gdy ten bawił się w mesjasza, więc w czasie dalszej wymiany ciosów, Nate udziela stosownych wyjaśnień. Walczący obok Wilson i Rand, zauważają, że Weasel wymyka się chyłkiem, więc ruszają za nim, wymieniając przy okazji uwagi na temat serialu Battlestar Galactica, którego, jak się okazuje, obaj są fanami, albowiem nie ma nic lepszego niż gorące laski kopiące tyłki.


A skoro już o tym mowa, na zewnątrz BAD Girls właśnie przedzierają się przez ochronę, kopiąc to i owo oraz zniewalając strażników w ich własnych fantazjach. Asp podłącza się do systemów monitoringu, ściągając zapis pracy Wesela sprzed kilkunastu minut, a gdy go ogląda, jej towarzyszki są świadkami ciekawego pościgu: Najpierw przebiega przed nimi Weasel, zaraz za nim Deadpool, potem Iron Fist i Cage, dźwigający kawał żelastwa. Na końcu zjawia się Cable, zatrzymując się przy nich i pytając, czy podoba im się przedstawienie. Zaskoczone dziewczyny mogą tylko przytaknąć.


Weael próbuje przeskoczyć przez ogrodzenie, ale udaje mu się tylko zaplątać w drut kolczasty i spaść wprost pod nogi Deadpoola i reszty. Wade zarzuca mu, że spaprał jego pierwsze poważne zlecenie od dawna, ale Weasel nie wie o co chodzi, więc musi wyjaśnić, że ma na myśli kradzież Dominusa, co z kolei nie bardzo podoba się Randowi i Cage'owi. Ponieważ jednak okazało się, że ktoś zakosił napęd, zanim on zdołał to zrobić, wszystkie poszlaki wskazują na Weasela, który konsekwentnie się wypiera. Ponieważ rozmowa utknęła w martwym punkcie, Danny proponuje by dokończyć ją przy herbacie. Zanim jednak się oddają, zjawia się Cable, prowadząc przed sobą BAD Girls i pokazuje wszystkim nagranie z systemu bezpieczeństwa, na którym ktoś atakuje Weasela. Wade jest zadowolony z takiego obrotu sprawy, bo uważa, ze to uniewinnia jego kumpla, ale niespodziewanie, Nathan oświadcza, że Weasel rzeczywiście ukradł napęd i podłączył go do systemów Rand-Meachum, zanim został zaatakowany. Teraz dopiero Deadpool wpada we wściekłość i zaczyna potrząsać Weaselem, krzycząc, że zawiódł się na nim, po czym oddaje go w ręce Randa i Cage'a, ale skoro wszystko się wyjaśniło, Danny postanawia okazać mu łaskę i zostawić w spokoju, jeśli tylko usunie wirusa z systemu. Na wyjaśnienia czekały również BAD Girls, a skoro usłyszały już wszystko, mogą się stąd zabierać. Black Mamba uaktywnia swoją Darkforce, obiecując wszystkim, że nie będą rozczarowani ich zniknięciem, lecz pomny poprzednich doświadczeń z jej zdolnościami Deadpool jest przerażony. Jego krzyk ginie w ogarniającej wszystko czerni.


Jakiś czas później, wszyscy budzą się, leżąc na trawie w dość niejednoznacznych pozach. Postanawiają jednak zapomnieć o tym, co się stało i wrócić do centrum sterowania.


Grzebiąc w komputerze, w poszukiwaniu napędu, Weasel wyjaśnia, że po prostu nie mógł powstrzymać ciekawości i ukradł Dominus Object, żeby przekonać się, jak działa, a potem podłączył go przy najbliższej okazji. Chciał sprawdzić, czy będzie działał jak należy, a potem odłączyć go i wykorzystać do innych celów - ważniejszych niż Rand-Meachum. Nie wszyscy rozumieją o co chodzi, więc Cable wyjaśnia, że napęd zachowuje się jak centrala, która zbiera wszystkie informacje, przechodzące przez systemy, do których wprowadzony został wirus. Danny nie rozumie, dlaczego ktoś miałby kraść dane z jego firmy, więc Weasel powtarza, że to był tylko test. Jeśli ktoś podłączyłby Dominusa do naprawdę dużej i ważnej sieci, miałby dostęp do wszystkich informacji. Nathan podejrzewa jednak, że równie dobrze ktoś, kto ma już dostęp do informacji, mógłby wykorzystać napęd do lepszego gospodarowania nimi i wydaje mu się, że wie, o kogo chodzi, więc proponuje Deadpoolowi, żeby razem wrócili na Providance i odszukali go. Zanim odejdą, Weasel pyta, co będzie z nim. W tej sytuacji, Wade wyciąga pistolet i celuje w niego, każąc wybierać między tym rozwiązaniem, a oddaniem się w ręce ochrony. Cage ma pewne wątpliwości, czy powinni pozwolić im odejść, ale Iron Fist wierzy, że Cable postąpi właściwie.


Na zewnątrz, Nathan mówi, że poparłby Wilsona, gdyby ten chciał pomóc Weaselowi, ale ten odpowiada, że właśnie dlatego tego nie zrobił. Ponieważ jednak na drodze do pojazdu, którym przybył Cable stoi im grupa uzbrojonych strażników, postanawiają użyć starej dobrej teleportacji dla dwóch.


Kilka mil dalej, w swoim samochodzie, BAD Girls zdołały wreszcie połączyć obraz z kamery bezpieczeństwa, ze zdjęciem ze swojej bazy danych. Black Mamba nie jest zachwycona takim rozwiązaniem, ale jeśli chcę wykonać zadanie do końca, muszą się udać do Hong Kongu.


W tym czasie, w Hong Kongu właśnie, Black Box dziękuje swojemu nowemu partnerowi, że zechciał udać się dla niego do Stanów. Shen Kuei odpowiada, że to nic takiego i nawet podobał mu się dreszczyk ryzyka. Zgodnie z poleceniem, podłącza Dominusa do systemów Black Boxa, a ten napawa się wielością informacji, jakie do niego docierają. Teraz ma dostęp do całej wiedzy świata, a wiedza to potęga.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #21 Cable & Deadpool #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.