Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #176

X-Men #176

X-Men #176

"Wild Kingdom" part 3

Postacie
Zapowiedź

Crossover między X-Men i Black Panther trwa. Większość grupy zostaje uwięziona, więc teraz Storm i T'Chala muszą przejść przez zgraję zmutowanych stworzeń, by ich uwolnić. Nieoficjalne plotki głoszą, że straca przy tym ubrania ;)

Cytat

Kragoff: "[...] You should be sent back to Moscow for retraining."
Peotor: "[...] There's a nike sports store where the marxist training school used to be."

Streszczenie

Czteroręki goryl trzyma w swym potężnym uścisku Black Panthera, którego stara się zahipnotyzować gadający pawian. Ten, jakkolwiek bardzo uzdolniony, nie zdołał jednak opanować podstaw matematyki i myli kolejność cyfr w trakcie odliczania. Czar hipnotyczny zostaje przełamany i T'challa się wybudza.


Niespodziewanie pojawia się osobista ochrona Black Panthera w postaci dwóch uroczych dora milajae i cała trójka rozprawia się ze zmutowanymi małpami. Za chwilę pojawia się też Ororo, która przybyła tu na ratunek T'challi. Teraz widząc jednak jego obstawę oddala się w majestatycznej pozie, dając w ten sposób wyraz swemu głębokiemu oburzeniu.


W Nigandzie tymczasem pojawił się nowy zawodnik - towarzysz Kragoff alias Red Ghost w towarzystwie dwu zmutowanych goryli: towarzyszy Mickhlo i Peotora. Ten stary komunista zapragnął na nowo krzewić dialektyczny materializm. Niganda natomiast wydaje się być idealnym miejscem, by tę ideę zrealizować.


Dr Erich Paine w swym tajnym laboratorium w zapomnianej fabryce strofuje pawiana, który miał zająć się Black Pantherem. Za to niepowodzenie spotka go zasłużona kara.


Storm i T'challa ponownie udali się do miejsca, w którym X-Men przerwali swe śledztwo. W niewybredny sposób Ororo daje do zrozumienia swemu towarzyszowi, iż nie pozwoli mu ponownie złamać sobie serca. Zmieniając temat Storm opisuje dziwne stwory, z którymi przyszło walczyć jej i jej przyjaciołom. Nagle jedna z takich kreatur pojawia się tuż przed nimi.


W laboratorium doktora Paine pojawia się towarzysz Kragoff wraz z eskortującymi go małpami. Idąc korytarzem mijają podwieszonego na łańcuchu i oślepionego pawiana, tego samego, który miał zahipnotyzować T'challę. Kragoff wynajął Ericha, by ten przygotował dla niego grupę bezwolnych i całkowicie posłusznych mu mutantów, przy pomocy których ma zamiar przejąć władzę w Nigandzie i krzewić swoją ideologię w tym kraju. Dlatego irytująca jest dla niego nieustanna chęć zysku osób pokroju Paine'a. Oglądając umieszczonych w komorach mutantów Erich zapewnia swego klienta, że po kilku modyfikacjach znajdą się oni na usługach Kragoffa, gotowych natychmiast wykonać wszelkie jego rozkazy.


Ze stojącą nad pokonanym stworem Ororo nawiązuje kontakt Emma, która dzieli się swymi złymi przeczuciami odnośnie pozostałych X-Men. Nie potrafi się z nimi połączyć, odbiera jedynie pojedyncze i niezbyt silne sygnały. Storm i Black Panther natychmiast ruszają do fabryki. Jednak po drodze T'challa wyraża swą dezaprobatę wobec działań X-Men, które rzadko są właściwe i pozbawione błędów. Notorycznie natomiast wykazują cechę do pogarszania zastanej sytuacji poprzez swą ingerencję.


W fabryce dr Paine uwalnia X-Men. Ku swemu zaskoczeniu dowiadują się, że Erich liczy na ich pomoc w pokonaniu Red Ghosta, by powstrzymać jego plany nacjonalizacji Nigandy i przekształcenia jej w socjalistyczną republikę. Mutanci oczywiście nie mają zamiaru mu pomagać. Nie są też jednak w stanie pokonać Paine'a, który korzysta z przejętych od członków X-Men mocy. Dodatkowo więzi Polaris w klatce podwieszonej pod bardzo wysokim sufitem hali fabrycznej. By skuteczniej nakłonić mutantów do współpracy podłącza Lornę do kroplówki zawierającej zmutowany jad węża. Dawka będzie cały czas rosnąć, dopóki X-Men nie zdecydują się współpracę.


W innej części fabryki. Nieufny wobec Ericha Kragoff wysyła swych małpich towarzyszy, by ci przypilnowali doktora w swej pracy. Po drodze spotykają uwięzionego pawiana. Ten przekonuje ich, by go uwolnili i wspólnie zrzucili z siebie ludzkie jarzmo. Pomóc ma w tym pewien specyfik, nad którym pawian pracował od jakiegoś czasu.


Podczas gdy X-Men zastanawiają się jak postąpić, pojawia się Storm. Obserwujący tą scenę Paine wyraża szczerą obawą z powodu jej przybycia, co może pokrzyżować mu plany.


Pawian tymczasem wraz ze swymi nowymi towarzyszami stara się znaleźć meta-wirusa swego autorstwa, za pomocą którego ma zamiar wyeliminować ludzi. Poszukiwania te jednak nie przynoszą żadnych rezultatów.


Skradający się w innej części fabryki Black Panther jest również bacznie obserwowany przez Ericha Paine'a. Ten już przygotował dla niego odpowiednią niespodziankę.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #176 X-Men #176

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.