Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #465

Uncanny X-Men #465

Uncanny X-Men #465

"Season of the Witch" - part 4: "Chaos Rules"

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja wstrząsającej historii, w której Brian Braddock z grupą zakręconych członków X-Men próbują powstrzymać Multiversum przed zapadnięciem się na skutek wydarzeń House Of M. Czy tylko mi się wydaje, że od takich rzeczy są Exiles? No cóż... brak logicznego sensu historii zdaje się nie stanowić przeszkody dla Calremonta i jego bohaterów.

Cytat

Psylocke: "Stop it brother! You have to stay!"
Captai Britain: "Betsy, she's my wife..."

Streszczenie

Karima po ciosie Braddocka odbudowuje swe ciało ze zniszczonych Sentineli ruszając do ataku. Wraz z nią roboty uderzają na króla, lekceważąc Meggan, która transformuje swe ciało zamierzając pomóc mężowi. Za pomocą ostrych jak brzytwa pazutów uszkadza systemy wizyjne Sentineli, które celując w Meggan uszkadzają się wzajemnie. Pete Wisdom usiłuje ewakuować Lindę McQuillan i Courtney Ross z niszczonego pałacu, podczas gdy Meggan broni ją przed atakiem uszkodzonych Sentineli. Wówczas Linda, w tej rzeczywistości dama dworu Braddock, odzyskuje swą prawdziwą postać. Jako członek Captain Britain Corps stawia czoła Sentinelom. Przypomina sobie, że Roma przysłała ją do tej rzeczywistości aby pomogła Brianowi ocalić świat i nie pojmuje jak mogła o tym zapomnieć. Karima nie poddaje się jednak i przy pomocy Sentinela wbija Lindę w ziemię. Nadlatuje Brian, usiłując przemówić Karimie do rozsądku i przekonać,iż wcale nie zdradza Magneto, chce jedynie ocalić świat.


U stóp latarni trwa bitwa z Marauders, a Brian ponownie doświadcza przeżyć swej siostry. Marvel Girl schwytała właśnie Bloba telekinetyczną bańką, zaś Nocturne rzuca się na Bansheego. Psylocke powala T-Rexa mieczem, a po chwili opętany przez TJ Sean przypuszcza atak na Callisto. Tymczasem Karima ponawia atak, nie zamierzając słuchać tego co Brian ma do powiedzenia. Kieruje w jego stronę swe działo, a w chwili gdy strzela króla ratuje Courtney stając przed lufą i przyjmując na siebie strzał. Członkowie Captain Britain Corps ruszają na Karimę, polecając Braddockowi ocalić świat. Ten wraz z Meggan kieruje się ku latarni, zaś Wisdom ku swemu zdziwieniu zostaje wciągnięty do walki z Sentinelami.


Gdy Brian dociera do latarni bitwa dobiega właśnie końca, z chwilą gdy Sean/TJ pomaga Psylocke wyeliminować T-Rexa. Wszyscy stają nad wyrwą w rzeczywistości w kształcie litery X, w której unosi się latarnia będąca niegdyś siedzibą grupy znanej jako Excalibur. Wówczas przybywa Karima, która poradziła już sobie z obrońcami. Wraz z Sentinelami przez które przekierowuje swą moc przypuszcza atak. Rchel i Betsy używają telekinezy blokując jej strzał, lecz siła uderzenia spycha wszystkich wraz z telekinetyczną osłoną w stronę wyrwy. Odbicie energii eksploduje wokół niszcząc wszystko, włącznie zmiastem, Karimą i Sentinelami. Gdy pył opada Brian spogląda z rozpaczą na pustkowie jakie pozostało po jego Królestwie i wyrwę w kształcie X, która znajduje się nieopodal. Jest mniejsza, lecz nadal powoduje zaburzenie rzeczywistości. Juggernaut słysząc iż należy ją zatkać chwyta Bloba i wpycha go do dziury. Jednocześnie w multiwersum upływają ostatnie sekundy gdy można ocalić rzeczywistość, a Saturnyne naciska aby zniszczyła 616. Roma przekazuje za pośrednictwem Meggan przejmując na chwilę jej ciało, iż Brianowi pozostały już tylko chwile na ocalenie jego rodzinnego świata. Meggan stwierdza, iż jeśli znajdzie się wewnątrz wyrwy, będzie mogła wykorzystać moce które tam drzemią. W tym czasie pozostali muszą zamknąć wyrwę, zaś Meggan ją załata. Psylocke decyduje się pozwolić Nocturne aby ją opętała i wykorzystała jej siłę. Juggernaut na polecenie Briana przestaje wpychać Bloba do dziury, który zostaje z niej dosłownie wypchnięty. Wówczas Meggan wskakuje do środka. TJ/Psylocke usiłuje zetknąć krańce wyrwy, aby Rachel mogła ją zamknąć telekinezą i prosi Briana o pomoc. Ten spogląda jednak na drugą stronę, gdzie w otchłani Meggan wykorzystuje drzemiącą w niej moc aby zamknąć wyrwę. Brian nie może jednak jej pomóc, bowiem zdaje sobie sprawę iż jego żona wybrała pozostanie po drugiej stronie. Wreszcie pod naciskiem siostry decyduje się jej pomóc i zaczyna zamykać wyrwę. Rachel zamyka ją z jednej strony, podczas gdy Meggan używa swej mocy z drugiej. Wyrwa znika w błysku światła, a wszechświat leczy się na oczach zebranych. Brian spogląda w rozgwieżdżone niebo, wiedząc iż jego żona zapłaciła najwyższą cenę, aby ocalić rzeczywistość.

Autor: Ku-M-os

Galeria numeru

Uncanny X-Men #465 Uncanny X-Men #465

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.