Avalon » Serie komiksowe » Weapon X: Days Of Future Now » Weapon X: Days Of Future Now #5

Weapon X: Days Of Future Now #5

Zapowiedź

Wszystko dobiega końca w ostatnim numerze miniserii o przyszłości Weapon X. Może nie będzie fajerwerków, ale zapowiada się wielka rozróba. Kto zostanie przy życiu i za jaką cenę? To trzeba zobaczyć.

Cytat


Wolverine: "I can't believe I'm saying this, but... I got your back, Colcord."

Streszczenie

Wolverine stoi nad grobem swojej żony - Carol Danvers-Howlett. Przeklina ten świat, w którym musiał pochować tyle bliskich osób i stwierdza, że ma tego dość. Kiedy próbuje odejść, ziemia za nim porusza się - najpierw wyłaniają się ręce, a zaraz potem całe Sentinele, które atakują go i wreszcie pokonują.


Z krzykiem, Logan budzi się w swojej kwaterze, za 30 lat od teraz. Do pokoju właśnie wszedł Juggernaut, z informacją, że ich siedziba została namierzona, chociaż liczyli na odrobinę spokoju po egzekucji Magneto. Wolverine każe mu zawiadomić wszystkich, ale tym Cain już się zajął i wszyscy żywi mutanci zmierzają już do sali odpraw.


Nowy Jork został zamieniony w jedno wielkie Centrum Przetwarzania Ludności. Pod okiem Sentineli, wszyscy ludzie są skanowani i dzieleni na zwykłych, potencjalnych i nosicieli genu X, z czego dwie ostatnie grupy są eliminowane. Colcord obserwuje to z siedziby Master Molda. Kiedy robot wyczuwa jego złe samopoczucie i pyta o przyczynę, Malcolm krzyczy, że nie tak to się miało skończyć. Master Mold nie rozumie jego irytacji, bo wydaje mu się oczywistym, że dla wypełnienia podstawowej dyrektywy, czyli eliminacji mutantów, musi wyeliminować tą część ludzkości, która niesie potencjalne zagrożenie tworzenia nowego pokolenia mutantów. Colcord zauważa, że nawet jako maszyna, Master Mold spogląda na to dość relatywnie, skoro wciąż utrzymuje przy życiu Madisona Jeffriesa. W tym momencie, robot ucina dyskusję i domaga się od dyrektora wypełnienia jego części umowy. Gdy Colcord zgadza się, w Centrum rozlega się alarm.


Na zewnątrz, zjednoczone siły mutantów przypuszczają swój ostatni, desperacki atak. Wielu z nich ginie na pierwszej linii, ale według planu tylko garstka miała przedostać się do wnętrza kompleksu i tak też się dzieje. Sasquatch toruje im drogę, a Brent Jackson prowadzi korytarzami do ich ostatniej nadziei - więźnia z pokoju X. Po otwarciu drzwi celi, okazuje się, że owym więźniem jest nikt inny, jak Rachel Summers. Po krótkim powitaniu, Jackson wyjaśnia wreszcie na czym polega plan: Weapon X od początku swojej działalności zbierała informacje o X-Men i dowiedziała się, że Rachel pochodzi z alternatywnej przeszłości oraz, że potrafi przenieść umysł innej osoby w czasie. Kiedy zaczęła się wojna programów, Jackson wpadł na pomysł, że najlepszym sposobem na wyeliminowanie Colcorda z rozgrywki, jest porwanie Rachel i zmuszenie jej, by zapobiegła jego spotkaniu z Loganem w przeszłości. Założenie było takie, że jeśli Colcord nie zostanie zaatakowany, nie rozwinie się jego chorobliwa nienawiść do mutantów i nie zostanie dyrektorem programu. Teraz, widząc co się stało ze światem, zamierzają zrealizować ten sam plan.


Nagle, Sasquatch pada na ziemię martwy, a za nim pojawia się Colcord w towarzystwie dwóch małych Sentineli. Niespodziewanie, niszczy roboty, naciskając detonator na swojej lasce i oświadcza, że chce im pomóc. Słyszał, co mówił Jackson, a ponieważ zdaje sobie sprawę, ze wszystko wymknęło mu się spod kontroli, chce, by zrealizowali swój plan. W korytarzu pojawia się więcej robotów, więc Logan zarządza przejście do defensywy, lecz Rachel odciąga go z pierwszej linii, mówiąc, że to jego umysł musi cofnąć w czasie, żeby wszystko się udało. Fantomex i dr Reyes mają bronić ich podczas procesu, podczas gdy Chamber, Jackson i Colcord oferują się powstrzymać Sentinels przed wejściem do celi. Chamber zdejmuje swój hełm [biedak stracił głowę i teraz nosił taki garnek jak Xorn - Gil], uwalniając całą swoją energię, którą uderza w oddział robotów. Wewnątrz, Rachel przygotowuje Logana do podróży. Kiedy dobiegają do nich ostatnie jęki Colcorda i Jacksona, Cecilia prosi Fantomex by pomógł Jono, on jednak woli zostać tutaj.


Odległa przeszłość. Podczas ucieczki z kompleksu Weapon X, Logan masakruje całą masę strażników. Nagle, coś się z nim dzieje - zatrzymuje się, kiedy umysł Wolverine'a z przyszłości przejmuje kontrolę nad ciałem. Postanawia wycofać się spokojnie, ale kiedy słyszy za plecami szczęk karabinu, odruchowo wysuwa pazury, tuż przed twarzą młodego Malcolma. Opanowuje się jednak i odchodzi.


Niespodziewanie, Fantomex zabija dr Reyes. Zaskoczona Rachel, pyta, dlaczego to zrobił, a wtedy on zdejmuje maskę i oświadcza, że Fantomex od dawna nie mieszka w tym ciele - teraz rządzi tu Sublime. Opowiada jej, w jaki sposób przeniknął do jego ciała w swej lotnej postaci, podczas zamachu na swoje życie [pierwszy numer - Gil], a teraz przenosi się do ciała Logana.


W przeszłości znowu coś dzieje się z Loganem. Kiedy Sublime przejmuje kontrolę, z dziką rozkoszą rzuca się na Colcorda i masakruje jego twarz, krzycząc, że na nic się zdał ich misterny plan. Zaraz jednak traci kontrolę, ponieważ jest wypierany z ciała przez czynnik regeneracyjny. Logan wymiotuje, zostawiając czarną plamę na śniegu i odchodzi, zdezorientowany w las. Zaraz potem z kompleksu wybiega kolejny oddział. Biegnący na czele lekarz potyka się o ciało Colcorda i pada twarzą w czarną plamę, która natychmiast wnika w niego przez usta i nos. Żołnierze zauważają, że szeregowiec Colcord potrzebuje pomocy i pytają doktora Sublime, czy nic mu się nie stało. Uśmiechnięty John Sublime odpowiada, że nigdy nie czuł się lepiej.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Weapon X: Days Of Future Now #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.