Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Colossus - Bloodline » X-Men: Colossus - Bloodline #3

X-Men: Colossus - Bloodline #3

Postacie
Zapowiedź

Jeśli myślicie, że Wasza rodzina jest dziwna i ma abstrakcyjne problemy, poczekajcie, aż zobaczycie, co siedzi w drzewie genealogicznym Rasputinów. Pora, żeby ukrywający się w cieniu złoczyńcy wyszli z ukrycia!

Cytat

Sinister: "There really isn't any need for all this hostility."

Streszczenie

Piotr nie jest wcale zaskoczony tym, że Sinister stał za zabójstwami członków jego rodziny, bo twierdzi, że tego właśnie się spodziewał. Jego zdziwienie budzi jednak obecność u boku Essexa dawno zaginionego brata - Michaiła. Ten jednak odpowiada, że ma wiele niewinnych osób na sumieniu, więc nie rozumie jego zdziwienia, w przeciwieństwie do zaskoczenia Larysy, która z pewnością wciąż uważała go za martwego bohatera Związku Radzieckiego. Dodaje jeszcze, że w dzisiejszych czasach nie można ufać nikomu, a w tym samym momencie wujek Wlad sięga po nóż i przystawia go do szyi dziewczynie. Colossus ostrzega, że jeśli ją skrzywdzi, wyrwie mu serce, ale to tylko bardziej podnieca szalonego pustelnika. Powstrzymuje go jednak Sinister, który stwierdza, że nie chciałby, aby Piotr wpadł w szał, zanim on powie to, co ma do powiedzenia. Colossus rzuca, żeby się streszczał, ale Essex zaczyna mówić spokojnie, na początek twierdząc, że wszyscy tu obecni pragną tej samej rzeczy. Piotr wątpi w to, ale Wlad krzyczy, że powinien posłuchać głosów w swojej głowie. Larysa prosi by ją puścił, ale on zaczyna krzyczeć, że nie jest żadnym wujkiem Wladem, a ona nie jest Larysą Miszczenko. Sinister prosi, żeby się uspokoił i pozwolił mu wyjaśnić wszystko zgromadzonym.


Rozpoczyna swoją opowieść w roku 1859 w Anglii [uwaga, będzie powtórka z miniserii Further Adventures of Cyclops and Phoenix - Gil]. Był wtedy jeszcze Nathanielem Essexem, młodym i ambitnym uczonym, którego geniusz wybiegał daleko poza teorię ewolucji Darwina. Aby udowodnić, że ewolucja może zostać sztucznie przyspieszona, rozpoczął badania, dzięki którym wyodrębnił przyczynę mutacji, którą nazwał Czynnikiem Essexa. Udało mu się zgromadzić w swoim laboratorium wiele okazów dziwolągów, obdarzonych tajemniczym Czynnikiem i prowadził na nich eksperymenty, między innymi krzyżując między sobą. Gdy ujawnił swoją pracę w Towarzystwie Naukowym, został z niego wyrzucony i oskarżony o szarlatanerię. Obłęd i przeświadczenie o własnym geniuszu popchnęły go do eksperymentów na zwłokach własnego syna, co z kolei doprowadziło jego żonę do załamania i śmierci. W tym samym czasie skontaktował się z nim osobnik, znany później jako Apocalypse. To on uczynił z Essexa swojego sługę, przebudowując jego ciało i dając nieśmiertelność - zmieniając w Sinistera. Celem En Sabah Nura było wywołanie ogólnoświatowej wojny, w której mutanci mieli pobić ludzi i przejąć władzę nad światem, jednak to kłóciło się z celami Essexa, dopomógł więc w pokonaniu Apocalypse'a i uśpieniu go na kolejne kilkadziesiąt lat, w czasie których mógł zająć się poszukiwaniem linii genetycznych, z których mógłby uzyskać osobnika idealnego. Przez długi czas miał do czynienia ze zdeformowanymi kalekami lub idiotami, aż wreszcie usłyszał o Grigoriju Rasputinie - rosyjskim uzdrowicielu.


Udał się więc do Rosji i odnalazł Rasputina. Pewnego wieczoru, gdy obserwował jedną z wielu organizowanych przez niego libacji, był świadkiem niezwykłego pokazu dwójki przybyszów z Syberii: mężczyzna sprawił, że jego siostra unosiła się nad ziemią. Świadkowie twierdzili, że to cud, ale on wiedział, że to jedynie manifestacja Czynnika Essexa. Obserwował więc dalej, jak Rasputin zaprasza Elenę i Iwana pod swój dach, wyraźnie zainteresowany dziewczyną. Postanowił, że najwyższy czas na konfrontację. Zatrzymał tę trójkę w drodze do domu Rasputina i rzucił mu wyzwanie, by udowodnił, że jest naprawdę świętym mężem. Uznany został za jednego z wielu zabójców, z jakimi zetknął się Grigorij, więc kiedy Iwan zaproponował mu pomoc, Rasputin odmówił i sam rzucił się na bladego nieznajomego. Walka była jednak krótka, a Sinister nie tylko poradził sobie z Rasputinem, ale także z Iwanem, który wtrącił się do bójki. Niespodziewanie dla obydwu, nie zabił ich, ale zaproponował przymierzę.


Słysząc, że z jego krwi może powstać nowa rasa, która zawładnie światem, Rasputin naprawdę uwierzył, że jest boskim wybrańcem. Essex stwierdził, że powinien postarać się o jak najwięcej potomstwa, by statystycznie wzrosły szanse przekazania Czynnika, dodał jednak, że powinien poszukać więcej wyjątkowych kobiet, takich jak Elena, które również mają go we krwi. Tego akurat nie trzeba było Grigorijowi powtarzać, bo jego zainteresowanie Eleną było wyraźne i przysiągł nawet, że będzie dla niego najważniejsza, mimo wielu kochanek. Iwan jednak od początku nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy.


Przez kolejne lata, Rasputin płodził niezliczone ilości dzieci, a Sinister prowadził badania na ich matkach. Udało mu się wyizolować z krwi Grigorija, Eleny i Iwana czynnik mutacyjny, który próbował wszczepiać dzieciom w łonach matek, lecz większość z tych eksperymentów kończyła się śmiercią dzieci. Prawdziwą radość sprawiła im wszystkim wiadomość, że Elena również jest w ciąży. Rasputin był w siódmym niebie, a Essex cieszył się na myśl o nadejściu nowej linii mutantów i tylko Iwan był wściekły - nazywał siostrę dziwką Rasputina i zamierzał zabrać ją z powrotem do domu, ale ona konsekwentnie się sprzeciwiała, co uśpiło czujność obu manipulatorów. Potajemnie, Iwan spotykał się z tymi, którym nie podobał się wpływ Rasputina na carską rodzinę i planowali jego zabójstwo. To on przyniósł Rasputinowi zaproszenie do pałacu księcia Feliksa Jusupowa na dzień 16. grudnia 1916 roku. Grigorij sądził, że jest to zaproszenie od księżnej, która również chciała zostać jego kochanką, przyjął je więc bez wahania. Na miejscu podano mu zatrute wino, a gdy ono nie podziałało, próbowano go zastrzelić. To również nie dało efektów, więc po dłuższej szamotaninie i niezliczonych ciosach w głowę, wsadzono go do worka, spętano i wrzucono do zamarzniętej Newy. Zamachowcy sądzili, że to rozwiązało ich problem, więc nikt nie czekał, by być świadkiem, jak Rasputin wydostaje się spod ludu na brzeg. Będąc u kresu sił, wrócił do swojego sanktuarium i kazał zebrać wszystkie narzeczone wokół łoża śmierci. Sinister obserwował, jak przed śmiercią, otoczyło go błękitne światło, które spłynęło na zebrane kobiety, a sam Rasputin obiecał, że odrodzi się w tej rodzinie.


Gdy Sinister kończy opowieść, w chałupie zapada cisza. Nagle, wuj Wlad zrywa się do tańca i zaczyna podśpiewywać, że wszyscy są nim i wszyscy są sobą nawzajem. Wylewa na siebie kanister benzyny i podpala się, nie przestając się śmiać opętańczo i tańczyć.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Colossus - Bloodline #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.