Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #22

Cable & Deadpool #22

Cable & Deadpool #22

"Bossom Buddies" - part 3: "Crack The Internet In Half"

Postacie
Zapowiedź

Black Box jest największym brokerem informacji w świecie Marvela, a jak wszyscy wiemy - informacja jest potężną bronią. Ale nie zapominajcie, że Cable również posiada cały arsenał potężnych broni, które są wielkie, nieporęczne i strzelają różnymi cudacznymi rzeczami. Co wyniknie ze zderzenia tych dwóch potężnych postaci?

Cytat

Irene odwraca wzrok, widząc, że Nate się rozbiera: "Does it make sense to you, to always be shedding your clothes around me?"
Nathan: "I'm sorry. In my future, soldiers of both sexes fought, bathed and dressed side by side."
Irene zerka ukradkiem na niego: "Well, let's hope the evangelicals win this one..."

Streszczenie

Black Box nie przestaje się zachwycać ogromem informacji, jakie napływają do niego, więc Shen Kuei wtrąca mimochodem, że w normalnych warunkach, gdyby ktoś tyle gadał, złamałby mu szczękę. Box z trudem odróżnia jego głos od białego szumu informacji, ale w końcu reaguje, oświadczając, że jego zapłata została przelana na konto. Oprócz tego, oferuje się przeczytać mu pocztę elektroniczną, bo ma 43 nowe wiadomości, to jednak Kot woli zrobić osobiście, a tymczasem opuszcza zleceniodawcę ponieważ ma go szczerze dosyć i zgaduje, że chciałby się zająć wypatrywaniem nadejścia swoich wrogów.


Providance. Podczas sparringowego pojedynku, Cable po raz kolejny wyjaśnia Wilsonowi, jak działa Dominus Objective [nie muszę tego powtarzać, prawda? - Gil]. Tym razem, Wade nie tylko wszystko załapał, ale też wykorzystał rozkojarzenie partnera, by zadać finałowy cios. Ponieważ nie omieszkał przy tym zarzucić Summersowi, że bije się jak panienka, na odchodne dostaje jeszcze cios bionicznym ramieniem w podstawę czaszki - jak za dawnych, dobrych czasów. Irene, która obserwowała pojedynek, pyta, czy może wreszcie pożyczyć Nathana na rozmowę. W drodze do jego prywatnej kwatery, mówi, że załatwiła lotniskiem w New Delhi lądowanie ich mini-odrzutowca, tak jak sobie życzył. Przy okazji wspomina, że szef ochrony był wściekły, słysząc, że zostawili poprzedni pojazd na Long Island. Nate jest pewien, że Rand-Meachum odeślą go, jak tylko skopiują plan budowy, a zapytany, czy nie ma nic przeciwko temu, stwierdza, że im szybciej zasilane energią słoneczną pojazdy trafią do masowej produkcji, tym lepiej i nieważne, kto czerpie z tego profit. Gdy docierają na miejsce, Irene pyta, po co kazał jej zgłaszać przylot do New Delhi, skoro teraz ten, którego ścigają, będzie wiedział, że nadchodzą. Nathan beztrosko zrzuca ubranie i wchodzi pod prysznic, opowiadając przy tym, że zamieszanie na lotnisku to dywersja, bo najlepszym sposobem, by zaskoczyć kogoś, kto wie wszystko, jest podanie mu fałszywej informacji. Irene zgaduje więc, że zamierzają pojawić się w Delhi wcześniej i zaskoczyć Black Boxa.


Wkrótce, Black Box przechadza się po swojej kwaterze, zamyślony, podczas gdy dwie kobiety ukryte w cieniu komentują obecność przylotu z Providance w planie lotów tutejszego lotniska. Jedna jest zawiedziona, bo spodziewała się, że Cable będzie wiedział, z kim ma do czynienia. Druga dla odmiany skupia się na konfrontacji z Deadpoolem, bo nie może się doczekać zemsty, odkąd zabił ją za pierwszym razem. Jej oczekiwanie dobiegło właśnie końca, bo obaj wymienieni panowie wpadają właśnie przez okno. Wade rozpoznaje obie panie i nie może się oprzeć wrażeniu, że już kiedyś je pozabijał, więc Nate potwierdza i przypomina mu, że spotkał się już z Rive i Makeshift [w swojej pierwszej miniserii - Gil]. W tej sytuacji, Deadpool chętnie rzuca się do walki, mając nadzieje na powtórkę. Obok, Black Box wita Nathana, który oświadcza, że wie, kto kryje się w tym pancerzu i dodaje, że stracił prawo do zwracania się do niego po imieniu, kiedy próbował wykorzystać Deadpoola, by go zabić. Wade szybko radzi sobie z przeciwniczkami, domagając się przy tym wyjaśnień, więc Cable odpowiada, że Black Box jest jedynie nową wersją dawnego wroga. Ten, wystrzeliwuje z pancerza przewód, który przyczepia się do czoła Nathana i podłącza go do sieci, oświadczając jednocześnie, że zmiana wizerunku odzwierciedla fundamentalną zmianę w jego filozofii. Deadpool właśnie zadaje ostateczne ciosy rywalkom, kiedy również zostaje trafiony wtyczką i otrzymuje zaproszenie do świata Black Boxa.


Cable i Deadpool znajdują się w nieprzebranym strumieniu informacji. Wade próbuje wyławiać niektóre z nich i zaczyna się kręcić jak w stanie nieważkości, Nathan natomiast skupia się i próbuje pływać w strumieniu danych. Nagle, pojawia się przed nim ogromna twarz Black Boxa, który oświadcza, że łatwo jest utonąć, gdy próbuje się pływać. Tak samo łatwo jest utonąć w strumieniu informacji, więc skoro Cable pragnie wiedzy, gotów jest sprawdzić, jak dużą jej dawkę wytrzyma jego umysł.


Tymczasem, w Hong Kongu, BAD Girls właśnie dotarły do złodzieja, który ubiegł je w wypełnieniu kontraktu i pożałowały tego natychmiast, kiedy Shen Kuei nakrył je w swoim domu. Ponieważ Asp przegrywa w bezpośrednim starciu, Black Mamba próbuje użyć na nim swoich zdolności, jednak i one okazują się bezużyteczne wobec doskonałej koncentracji przeciwnika. Słysząc, że jej Darkforce powinna wydobyć na powierzchnię jego największe fantazje, Kot odpowiada, że on już żyje w swojej najwspanialszej fantazji. Proponuje jednak przerwać na chwilę tę bezsensowną przemoc i porozmawiać.


Kilka minut później, przy ziołowej herbatce, wyjaśnia, że jak to ma w zwyczaju, kiedy otrzymał zlecenie od Black Boxa, zaczął się rozglądać, czy nie znajdzie się ktoś, kto mógłby zapłacić więcej za nie wykonanie tego zlecenia. Zdziwionym BAD Girls wyjaśnia, że zwykłe kradzieże go nie interesują, dlatego zawsze stara się wybadać, kto czerpie z tego korzyści, a kto traci, by móc rozegrać własną grę. Dziewczyny same nie wiedzą, kto je wynajął, a tym bardziej, kto wynajął Deadpoola, więc są bardzo zainteresowane, ile osób bierze udział w tej rozgrywce. Shen Kuei stwierdza jednak, że komplikują sprawy - wynajęła ich ta sama osoba, która nalegała, by on przyjął zlecenie od Black Boxa.


Od natłoku informacji, biednemu Wilsonowi prawie pęka głowa - powtarza więc tylko to, co widzi, jakby się zawiesił. Patrząc na niego, Nathan stwierdza, że nieszczęśnik nie rozumie, jakie prawa tu panują. On dla odmiany był swego czasu najpotężniejszym telepatą na świecie, a wirtualna przestrzeń bardzo przypomina plan astralny, więc doskonale wie, jak się tu poruszać i jak zadać ból. To mówiąc, tworzy wirtualną broń, z której strzela do ogromnego Black Boxa.


Efekt natychmiast przenosi ich wszystkich do rzeczywistości. Połączenie zostaje zerwane, a wirtualna rana powoduje realne zniszczenia w mechanicznym ciele Black Boxa. Cable pomaga Deadpoolowi dojść do siebie, podczas gdy przeciwnik domyśla się wreszcie, że Summers manipulował wydarzeniami od początku. Rzuca się na niego, wściekły, ale Nate jednym ciosem przebija jego pancerz, żartując sobie, że człowiek żądny wiedzy nie powinien zniżać się do brutalnej siły. Niespodziewanie, Deadpool zostaje ponownie zaatakowany przez Rive i Makeshift. Był pewien, że już się z nimi rozprawił, ale zabicie ich po raz drugi tego dnia, nie stanowi dla niego większego problemu. Dopiero, kiedy zauważa, że na podłodze leżą cztery ciała, domyśla się, że gdzieś tu musi wchodzić w grę klonowanie na dużą skalę. To akurat wcale nie dziwi Nathana, który stwierdza, że wszystko stanie się jasne, jak tylko Wade zrozumie, kto siedzi w pancerzu Black Boxa. Rozrywa go więc na kawałki, ale okazuje się, że zbroja jest pusta. Cable nie jest zaskoczony, bo tak samo było, podczas ataku X-Force na jego siedzibę [C&D #18 - Gil]. W tej chwili, głos za ich plecami oświadcza, że zbroja jest tylko pustą skorupą, ponieważ wiedza jest jedyną rzeczą, jaka pozostaje każdemu po śmierci. Widok osoby, która stała za wszystkimi wydarzeniami jest potwierdzeniem teorii Nathana, ale też wielkim zaskoczeniem dla Deadpoola.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #22 Cable & Deadpool #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.