Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #1

New Excalibur #1

New Excalibur #1

"Here We Go Again!"

Postacie
Zapowiedź

Kolejna nowa grupa, której celem jest sprzątanie bałaganu po House of M i radzenie sobie ze złowieszczymi siłami, które próbują zawładnąć nowym światem. Captain Britan zebrał wokół siebie Dazzler, Nocturne, Juggernauta i Pete'a Wisdoma, a gościnnie wystąpią także Uncanny X-Men.

Cytat

Captain Britain: "You were dead!"
Psylocke: "I got better"

Streszczenie

Londyn. Alison Blaire kończy swój występ przed publicznością, zdając sobie sprawę ,że jej głos nie jest już taki jak niegdyś. Na zapleczu zdejmuje blond perukę, słuchając docinków młodszych piosenkarek. Gdy manager klepie ją po tyłku, sugerując że w zamian za zatrudnienie mutantki coś mu się należy, Alison nie wytrzymuje. Budynek tonie w rozbłysku świateł. Nieopodal swą ucieczkę kontynuuje Roger Mac Ewan [House of M: The Day After], a rozbłysk oślepia lecącą jego śladem istotę. Dazzler wychodzi przed klub, a uciekający Roger wpada na nią gubiąc swe papiery. Rzuca się do dalszej ucieczki, zapominając o dokumentach, a w chwilę później na oczach Dazzler dopada go uskrzydlony prześladowca. Alison odruchowo strzela energią, sprawiając iż puszcza on swą ofiarę. Dazzler dopiero teraz dostrzega, iż odzianym w czarny lateksowy strój łowcą jest Archangel. Atakuje on Alison nie dając jej dojść do słowa. W chwili gdy rzuca ją skrzydłem o ścianę i sięga po ostrze. Alison używa swej energii, następnie wskakuje na motor i łapie Rogera, odjeżdżając. Ucieczkę przerywa salwa optyczna Cyclopsa. Alison usiłuje osłonić Mac Ewana, lecz wówczas łapie ją Beast, mający znowu ludzką formę. Dazzler odbija się w jego kierunku energią od ściany, nagle jednak czuje ból serca. Łapie się za pierś sparaliżowana, widząc jak Mac Ewan zmienia się w lód. Nadchodzi odziany w identyczny jak Archangel kostium Jean Grey i zaciska pięść. Obraz przed oczami Alison rozpryskuje się na drobne.


Do Captaina Britaina, stojącego samotnie u stóp zrujnowanej latarni Excalibur i wspominającego Meggan, podchodzi jego siostra. Wraz z nią przybyła reszta dawnego Excalibur - Kurt, Kitty i Rachel, przysłani przez Scotta [House of M: The Day After]. Brian wyjaśnia, iż ocknął się tutaj, nie wie w jaki sposób powrócił z omniwersum, a jedyne co pamięta to dziwna wizja świata gdzie był królem i bitwy podczas której zniknęła Meggan. Identyczną wizję pamięta przybyła wraz z X-Men Nocturne. Brian pamięta, iż w jego wizji był także przybyły Juggernaut. Betsy proponuje, aby udali się do Braddock Manor, omówić to co ich spotkało, Brian wyjaśnia jednak iż w miejscu rezydencji znajduje się dziura w ziemi. Dziwi to Kurta, który pamięta przecież iż dom został w tajemniczy sposób odbudowany po bitwie z Furią [Uncanny X-Men #448]. Rozmowę przerywa pojawienie się Pete Wisdoma z MI-13, który informuje zebranych iż Dazzler została zabita. Wkrótce wszyscy znajdują się w Londynie, zastanawiając się kto mógł zamrozić Mac Ewana, skoro Iceman znajduje się w USA, a po za tym stracił swe moce. Rachel wyczuwa, iż mózg Dazzler wysyła jeszcze impulsy, a ona sama żyje, co po tak długim czasie wydaje się niemożliwe. Kitty natychmiast dzięki swej przenikalności sięga w głąb piersi Alison i rozpoczyna masaż serca, wspomagany telekinezą Rachel która pompuje krew w arterie, a telepatią uruchamia mózg. Brian prowadzi reanimację, a Alison zaczyna oddychać. Grupa przenosi ją do szpitala, gdzie Rachel telepatycznie informuje o jej stanie lekarzy. Poruszony Cain deklaruje, iż będzie strzegł Dazzler. TJ znajduje chwilę na rozmowę z Kurtem, mówiąc iż nie opuszcza jej wrażenie że coś jest nie tak.


Mutanci docierają do siedziby Fraser Bank, gdzie jak ustalono Mac Ewan miał się spotkać z Courtney Ross. Brian ostrzega, aby jej nie ufali, bowiem tak naprawdę jest ona Satyr-9, która zamordowała prawdziwą Courtney [Excalibur v.1 #5 - może po 16 latach ten wątek znajdzie wreszcie rozwiązanie :-) - Kumos]. Courtney mami zebranych swymi słowami, mówiąc iż sama pragnie znalezienia zabójców Rogera. Tymczasem Wisdom usiłuje pociągnąć Kitty za język, chcąc dowiedzieć się czy X-Men odkryli czemu mutanci utracili na całym świecie moc. Kitty nie chce z nim rozmawiać, a Wisdom stwierdza iż jego błędem było to, że pozwolił jej odejść. Cała grupa jest obserwowa przez Archangela, Icemana i Beasta, podczas gdy kopia Jean znajduje się w szpitalu zamierzając dowiedzieć się jak Dazzler przeżyła jej atak. Przywódca piątki oryginalnych X-Men oznajmia, iż pora zamknąć pułapkę, witając TJ w tym nowym świecie. Nocturne zaczyna nagle krzyczeć, iż ktoś kradnie jej umysł. Pada w szpitalu w ramiona Kurta na oczach zdumionej Betsy. Napastnikiem jest największy telepata świata, Charles Xavier.

Autor: New Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #1 New Excalibur #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.