Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men/Fantastic Four » Ultimate X-Men/Fantastic Four

Ultimate X-Men/Fantastic Four

Postacie
Zapowiedź

Cerebro został skradziony, a ślad prowadzi wprost do Baxter Building. Ponieważ ostatnie wydarzenia popsuły nieco stosunki X-Men z rządowymi agentami, a za takich uważają Fantastic Four, pojawiają się na ich progu w raczej mało przyjaznych nastrojach. Dwa słowa: clobbering time!

Cytat

Johnny Storm: "You trashed my sound system!!!"

Ben Grimm: "You were playing Fifty Cent on it." 

Streszczenie

Szkoła profesora Xaviera w Westchester, środek nocy. Charles zostaje obudzony przez projekcję przedstawiającą kosmitkę, która ostrzega go, że w ciągu kilku następnych godzin będzie musiał uratować Ziemię. Profesor mentalnie wzywa do pokoju Shadowcat, Marvel Girl, Colossusa, Nightcrawlera, Cyclopsa i Icemana. Chwilę później studenci przybywają. Obca kobieta przedstawia się jako generał armii z innej planety i oznajmia, że statek przewożący broń biologiczną został zaatakowany i rozbije się na Ziemi. Profesor pyta się, czy toksyny są bardzo niebezpieczne, ale generał odpowiada, że broń stanowi oddział bardzo potężnych mutantów, którzy zaprogramowani są w ten sposób, aby zabijać i niszczyc obce środowisko, w którym się znajdą. Kosmitka mówi, że są w drodze, ale nie zdążą na czas i X-Men muszą zająć napastników. W tym momencie sygnał się urywa. Xavier nie wie, czy to, co usłyszeli, jest prawdą, ale nie chcąc ryzykować postanawia osobiście poprowadzić drużynę z misją na Archipelag Malajski, gdzie statek ma się rozbić. Każe Icemanowi i Shadowcat pozostać w szkole i czekać na Wolverine’a, aby zaznajomić go z sytuacją. Bobby protestuje, ale profesor tłumaczy mu, że ich zadanie jest równie istotne, ponieważ w przypadku ich niepowodzenia będą musieli powiadomić resztę świata o niebezpieczeństwie.

Odlot X-Men na zewnątrz budynku obserwują dwie postacie: Rhona Burchill i jej zmieniony w androida brat, Robbie. Dziewczyna mówi, że wszystko idzie zgodnie z planem. Każe Robbiemu zostać na straży, a sama włamuje się do szkoły bez trudu radząc sobie z zabezpieczeniami. Shadowcat i Iceman słyszą alarm i postanawiają sprawdzić, co się dzieje. Bobby znajduje intruza, ale Rhona uprzedza go i atakuje go miotaczem płomieni, pozbawiając chłopaka przytomności. Następnie rzuca w Kitty pociskami, które krążą wokół niej i próbują ją trafić. Ponieważ Shadowcat fazuje, nie mogą jej nic zrobić, ale jak słusznie zauważa Rhona, mutant nie może oddychać w tej formie, więc po potraktowaniu jej gazem oboje X-Men zostają pokonani. Ale wtedy pojawia się Wolverine, chwyta Rhonę i ściąga jej maskę. Ta zaczyna krzyczeć, że jest jeszcze dzieckiem i nie może jej zabić. Logan waha się przez chwilę, próbując dowiedzieć się, o co tu chodzi. Wtedy zaczyna się dziwnie czuć. Zadowolona Rhona mówi, że przez chwilę się martwiła, że może jej coś zrobić, ale nie teraz, kiedy Wolverine mdleje. Burchill mówi przez komunikator, że wkrótce wróci z prezentami.

Później. Iceman i Shadowcat są już na nogach, a Wolverine wciąż zmaga się z gorączką i katarem. Logan zauważa, że Rhona umiejętnie pozbyła się większości drużyny, była przygotowana na starcie z resztą i dokładnie wiedziała, po co przyszła – po Cerebro. Na dodatek nie zostawiła żadnych śladów, ale Kitty odkrywa, że zadzwoniła w jakieś miejsce, kiedy tu była. Udaje jej się wyśledzić lokację, ale mówi, że reszcie nie spodoba się to, co odkryła.

Gdzie indziej, Rhona rozmawia przez komunikator z Calibanem i mówi mu, że cena za robotę wzrosła dwukrotnie, ponieważ Cerebro jest więcej warte, niż sądziła, i musiała walczyć w Wolverinem, którego pokonała inteligentnym wirusem mutującym się co dwanaście sekund, przez co czynnik gojący Logana nie może sobie z nim poradzić. Caliban ma nadzieję, że Rhona nie zostawiła śladów, ale ta mówi, że owszem, ale w zupełnie inne miejsce.

Kitty mówi, że Budynek Baxtera jest własnością rządową i ma powiązania z Fantastyczną Czwórką. Loganowi nie podoba się cała sytuacja i chce sprawdzić, o co chodzi. Mówi, że nie mogą czekać na powrót Xaviera, ponieważ ktokolwiek ma Cerebro, jest niebezpieczny dla wszystkich mutantów. Postanawia więc zabrać limuzynę profesora i włamać się do Budynku Baxtera.

Tymczasem w kwaterze Fantastycznej Czwórki Ben zniszczył stereo Johnny’ego, ponieważ nie podobała się mu muzyka, którą puszczał chłopak. Zanim dochodzi do walki, rozdziela ich Sue, której przeszkadzają oglądać telewizję.  X-Men przybyli już pod Budynek i Kitty fazuje Wolverine’a i Icemana do środka. Nie robią tego jednak niezauważeni, ponieważ pojawiają się na korytarzu tuż przed Reedem Richardsem. Logan wysuwa pazury i pyta go, czy ktoś z nich był dzisiaj w szkole Xaviera, ale ten odpowiada, że nie. Wolverine wciąż ma katar i nie może wyczuć, czy Reed kłamie, czy nie. Richards chce, żeby go puścili. Shadowcat zaczyna uważać, że popełnili błąd przychodząc tu, ale Logan ma inne zdanie. Reed wykorzystuje ich nieuwagę, rozciąga się, ucieka i włącza alarm.

Rhona spotyka się z agentami A.I.M., którzy zlecili jej kradzież Cerebra. Mówi im, że Xavier nie potrafił w pełni wykorzystać mocy urządzenia, ponieważ po modyfikacjach jest ono w stanie wyszukać każdego człowieka na Ziemi, nie tylko mutantów. Ponieważ ma zamiar zatrzymać Cerebro dla siebie, zrywa umowę i każe Robbiemu zabić agentów.

W Budynku Baxtera X-Men walczą z żołnierzami. Shadowcat próbuje zniszczyć ich broń, ale zostaje uwięziona w polu siłowym przez Sue Storm i pada na ziemię. Wolverine rzuca się jej na pomoc, ale na drodze staje mu Ben i silnym ciosem posyła go w powrotną drogę. Logan chce ponowić atak, ale Iceman stawia ścianę lodu między nimi i Kitty a Fantastyczną Czwórką i żołnierzami. Bobby próbuje ocucić Shadowcat, ale nie może jej dotknąć, ponieważ dziewczyna wciąż fazuje. Wolverine zauważa, że lód zaczyna się topić – to Johnny Storm dołączył do towarzyszy.

Tymczasem Rhona podłączyła się do Cerebro i mówi, że teraz widzi wszystko i wszystkich na całej planecie. Myślami biegnie do Budynku Baxtera i atakuje umysł Reeda.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.