Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Wolverine vs. Hulk » Ultimate Wolverine vs. Hulk #1

Ultimate Wolverine vs. Hulk #1

Postacie
Zapowiedź

Bruce Banner został uznany za zmarłego. Ale gdy z róznych zakątków świata zaczynają napływać doniesienia o pojawianiu się Hulka, Fury zaczyną trząść portkami - to w końcu on zadbał, by Banner przeżył i zataił to przed przełożonymi. W takiej sytuacji może się zwrócić o pomoc tylko do jednej osoby - Logana.

Cytat

Wolverine: "We gonna talk art and cigars... Or you tell me why I'm here?"
Nick Fury: "Oh right. You don't like small talk."
Wolverine: "Small talk's for small people. You and me ain't small people, Nicky."

Streszczenie

Tybet. Wolverine leży na śniegu i mocno krwawi. Powoli odzyskuje przytomność i próbuje zrozumieć czemu nie czuje dolnej części swego ciała.


Trzy i pół minuty wcześniej. Podczas walki wściekły Hulk rozrywa Wolverine'a na pół.


Powrót do teraźniejszości - Logan z żalem stwierdza, że jednak nie jest niezniszczalny. Nie zamierza się poddać i wykorzystuje swój wyczulony zmysł węchu do zlokalizowania własnych nóg. Niestety, dzielą go od nich cztery mile. Co gorsza, Hulk wyrzucił je na szczyt góry. Logan wie, że nie ma wyjścia, wysuwa pazury i rozpoczyna długą wspinaczkę na szczyt. Ze złością przypomina sobie jak wplątał się w tą awanturę.


Kilka dni wcześniej, Harlem. Wolverine wpatruje się w obraz Boscha. Nick Fury pyta go, czy podoba mu się malowidło, ale Logan nie ma ochoty na rozmowę o sztuce. Nie chce również cygara, które proponuje mu szef S.H.I.E.L.D. - woli od razu przejść do sedna i pyta po co Fury chciał się z nim widzieć. Wie, że przyczyny mogą być tylko dwie: wpadł w kłopoty, albo potrzebny jest do brudnej roboty. Domyśla się, że chodzi o tą drugą sytuację, bo spotkanie nie odbywa się w Triskelionie, tylko tajnym apartamencie w Harlemie. Fury nie spieszy się z wyjaśnieniami, więc zniecierpliwiony Logan zadaje kolejne pytanie: chce wiedzieć kim jest kobieta podglądająca ich zza obrazu. Po chwili koryguje swe pytanie - mimo dobrej wentylacji wyczuwa, że w pomieszczeniu obok znajdują się dwie kobiety. Fury poddaje się i odsłania Betty Ross oraz dr Jennifer Walters, które ukryte były za malowidłem. Przedstawia je Loganowi, informując, że Betty zajmuje się wizerunkiem publicznym S.H.I.E.L.D., a dr Walters jest jednym z dwóch najważniejszych naukowców pracujących przy projekcie superżołnierzy. Logan przez chwilę milczy, a potem zadaje trafne pytanie: "Kim jest drugi naukowiec?"


Laboratorium S.H.I.E.L.D.. Wolverine przygląda się pojemnikowi z zakonserwowanymi odchodami Hulka. Chce wiedzieć więcej na temat misji, którą ma dla niego Fury. Bety Ross otwarcie mówi, że nie ufa Loganowi i uważa, że wybór Nicka był błędny. Szef S.H.I.E.L.D. ucisza ją i zapewnia, że było to przemyślane posunięcie. Wreszcie postanawia zdradzić Loganowi cel misji, na którą chce go wysłać. Wiele wskazuje na to, że Hulk przetrwał wybuch bomby atomowej, która miała go uśmiercić ["Ultimates" vol. 2 #3 - Lex]. S.H.I.E.L.D. podejrzewało ten fakt od jakiegoś czasu, bo zarejestrowano kilka niewytłumaczonych wydarzeń (zniszczenia w Paryżu, masakra stada krów w Irlandii, trzęsienie ziemi w Indiach), których sprawcą mógł być Hulk. Jeśli rzeczywiście Banner nie zginął, to S.H.I.E.L.D. ma spory problem, bo to ta organizacja miała za zadanie wykonanie na nim wyroku. Dlatego właśnie Fury chce, żeby Logan naprawił ich błąd - ma znaleźć i zabić Hulka. Wolverine zgadza się bez oporów, czym zaskakuje Fury'ego. Potrzebuje tylko próbki zapachu Bannera, którą otrzymuje od doktor Walters.


Tybet, cztery godziny temu. Logan spędza czas w lokalnym barze zastanawiając się czemu w miasteczku nie ma żadnych kobiet. Jego uwagę zwraca jeden z gości baru, którego zapach świadczy o kontaktach z Hulkiem.


Dziewięćdziesiąt minut temu. Wolverine z oddali obserwuje tajemniczego mężczyznę, który kupuje kilka jaków. Wie, że jest coraz bliżej celu.


Dwadzieścia trzy minuty temu. Logan dalej śledzi mężczyznę, który prowadzi go do górskiej kryjówki Hulka. Dociera do wielkiej jaskini i z zaskoczeniem odkrywa, że znajduje się w niej Hulk otoczony dziesiątkami pięknych kobiet, które umilają mu czas. Wolverine wita się z Brucem wysuwając pazury i przygotowuje się do starcia, którego efekt znamy z początku tego komiksu.

Autor: Ultimate Lex

Galeria numeru

Ultimate Wolverine vs. Hulk #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.