Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #23

Cable & Deadpool #23

Cable & Deadpool #23

"Bossom Buddies" - part 4: "Fighting Myself"

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie tej historii rozwali internet na pół! I tym razem to nie czcze pogróżki w stylu Bendisa, ale najprawdziwsza prawda. Ostateczna konfrontacja z Black Boxem oznacza nie tylko przerwanie przepływu informacji, ale także ujawnienie jego prawdziwej tożsamości i całkowite zaskoczenie [moment! nic nie mówcie! to Hawkeye - zgadłem? ;) ]. Aha, zobaczymy też koniec sporu węży z kotem.

Cytat

Cable; "You can have all the women. Leave Bashur to me."
Deadpool: "I could have all the women even without your permission..."

Streszczenie

Kiedy ujawnia się prawdziwy Black Box, Cable bez problemu rozpoznaje w nim Garabeda Bashura, znanego niegdyś jako Commcast. Deadpool rozpoznaje go również, przypominając, że miał już okazję go zabić [w swojej pierwszej miniserii - Gil], ale Bashur wyjaśnia od razu, że zginął wtedy jeden z jego klonów. Jak na prawdziwą grubą rybę przystało, nigdy nie ryzykowałby w bezpośrednim starciu osobiście, ani też nie nosiłby tak obciachowego kostiumu. Niestety, jakiś czas temu pojawiły się problemy z matrycą biologiczną i nie mógł już siebie klonować, dlatego też stworzył pancerz i postać Black Boxa. Wciąż jednak zachował dla ochrony całe stado klonów Rive i Makeshift, którym teraz rozkazuje zaatakować intruzów. Nathan postanawia zostawić ten problem swojemu towarzyszowi, sam zaś rusza za Bashurem, który domyśla się, że Summers potrzebuje go żywego, więc postanawia pobawić się z nim trochę. Przez chwilę Wade waha się nad moralnym aspektem zabijania niezliczonej ilości bądź co bądź żywych klonów - zmienia jednak zdanie, kiedy pierwszy z nich zaczyna gadać i zaraz zamienia pole walki w radosną jatkę. W międzyczasie znajduje jednak sekundkę, aby spytać, o co tak właściwie tutaj chodzi - bo niby po co mutant, którego naturalną zdolnością jest absorbowanie informacji cyfrowych miałby kraść urządzenie, które robi dokładnie to samo. Nate zatrzymuje się, by wyjaśnić, że Dominus posiada jedną umiejętność, jakiej brakuje Bashurowi - automatyczną filtrację danych. Black Box musi się mocno skupić, żeby wyłowić pojedynczą informację z ciągle napływającego strumienia, serwer natomiast robi to automatycznie. Sam zainteresowany dodaje, że dzięki temu, może naprawdę widzieć wszystko i kontrolować wszystko. Aby tego dowieść, zakłada hełm, który podłącza go do Dominusa i z pomocą systemów pancerza powoduje spięcie w bionicznych częściach Cable'a, wykorzystując do tego schematy, które ściąga na bieżąco z bazy danych AIM. Wade już zaczyna się martwić o partnera, ale okazuje się, że wcale nie jest to potrzebne, bo skoro Nathan został podłączony do Dominusa, może wykorzystać jego możliwości przeciwko napastnikowi.


Wystarczy błysk w jego oku, aby sekundę później Bashur znalazł się samotny i przerażony w niezgłębionej otchłani informacji, płynących przez cyberprzestrzeń. Gdy stwierdza, że nie zdawał sobie sprawy z jej ogromu, obok pojawia się Cable, który oświadcza, że było tak tylko dlatego, ponieważ przez większość życia nie dopuszczał do siebie tej świadomości. Wiedział o tym od ich pierwszego spotkania wiele lat temu i spodziewał się, że nadejdzie taki dzień, kiedy Garabed spróbuje coś z tym zrobić. Ten przyznaje, ale dodaje, że nie udało mu się osiągnąć tego, co zamierzał, na co Nathan odpowiada spokojnie, że gdyby tak się stało, już by nie żył. Następnie pyta, dlaczego Bashur nie poprosił go o pomoc, a ten odpowiada, że dość miał już roli pionka i uważał, ze należy mu się więcej z racji jego niemal boskiej mocy. Nate próbuje go przekonać, że taka pozycja wcale nie jest przyjemna, ale wtedy Garabed zaczyna opowiadać mu o swoim ciężkim życiu: W dzieciństwie nie miał żadnych problemów, zaczęły się one dopiero gdy ujawniła się jego mutacja i zaczął mimowolnie odbierać sygnały ze wszystkich możliwych źródeł. Rodzice wywieźli go na odludzie, gdzie spędził długie lata, próbując zapanować nad potokiem informacji, który powodował ciągły szum w jego głowie. Później wszystko się zmieniło - odnalazł go Charles Xavier i nauczył, jak filtrować napływające sygnały, chociaż nigdy nie dało się ich całkowicie wyłączyć. Xavier miał wobec niego pewne plany, ale wkrótce odkrył, że Bashur ma własne cele i ambicje. Cable doskonale wie, co zamierzał osiągnąć: chciał przejąć całkowitą kontrolę nad informacjami, tymi, którzy ich dostarczają oraz tymi, którzy ich potrzebują. Widział w tym jedyny sposób na ocalenie świata przed samozniszczeniem. Niestety, jego plany zbawienia świata stanęły na drodze podobnym planom Nathana.


Podczas gdy ci dwaj urządzają sobie wirtualne pogaduchy, w prawdziwym świecie, Deadpool próbuje przekonać setkę swoich przeciwniczek, że mogliby zabawić się w mniej brutalny, ale za to bardziej przyjemny sposób. Jego propozycja nie zostaje dobrze przyjęta, ale szczęśliwie, dokładnie w momencie, gdy porywa go masa wściekłych klonów, pojawia się wsparcie w osobach BAD Girls, prowadzonych przez Shen Kuei. Po standardowej wymianie nieuprzejmości, dziewczyny wyjaśniają, że przybyły tu tylko dlatego, ponieważ The Cat twierdził, że człowiek, który im wszystkim płacił, będzie ich potrzebował. Zauważywszy stojących nieruchomo z boku Summers i Bashura, Diamondback pyta, co się z nimi dzieje, Wade wyjaśnia więc, że surfują telepatycznie po sieci, albo po prostu migają się od walki.


Tymczasem, sytuacja w przestrzeni wirtualnej właśnie się zaogniła. Black Box doszedł do wniosku, że ma przewagę nad Nathanem, bo chociaż ten mógł czytać ludzkie myśli - on miał dostęp do informacji o wszystkim, co robią. Jak wiadomo, nie myśli ale czyny świadczą o człowieku, a on widział wszystkie tajne dokumenty, plany i decyzje. Cable twierdzi, że to wszystko nic nie znaczy, bo należy już do historii, jeśli jednak Bashur tak bardzo chce wiedzieć, jak będzie wyglądała przyszłość, postanawia podłączyć go do swoich wspomnień za pomocą Dominusa.


BAD Girls, The Cat i Deadpool nieźle radzą sobie z hordami klonów i wkrótce cała sala tonie we wnętrznościach. Shen Kuei stwierdza, że ta walka jest bezcelowa i zamierza coś z tym zrobić, prosi więc swojego największego fana, Wilsona, by osłaniał tyły, podczas gdy sam udaje się do sąsiedniej sali i unieszkodliwia urządzenia taśmowo produkujące klony.


Garabed Bashur ujrzał przyszłość i wyciągnął wnioski: wszystko to, co zaprzątało mu głowę wydaje się teraz zupełnie nie ważne w porównaniu z tym, co ma być. Wszystko zbiega się do jednego punktu, do jednej katastrofy, po której na nowo odrodzi się nadzieja, a przyniesie ją jeden człowiek. Cable podaje mu ręką i mówi, że teraz z pewnością zrozumie, dlaczego powinni połączyć siły.


Nieustająca bijatyka doprowadziła do znacznej redukcji liczby klonów Rive i Makeshift, aż w końcu pozostały jedynie cztery sztuki. Są bojowo nastawione, lecz kiedy Shen Kuei powraca i uprzedza, że są ostatnimi kopiami, postanawiają się poddać. W tym samym momencie, Summers i Bashur wracają do rzeczywistości, a ten drugi rozkazuje swoim podwładnym zaprzestać walki, oświadczając, że teraz wszyscy pracują dla Cable'a. The Cat wita się z Nathanem jak ze starym przyjacielem, dodając, ze za tą akcję będzie musiał zapłacić mu podwójnie. BAD Girls wydają się co najmniej zaskoczone faktem, że to Cable je zatrudnił, ale Shen Kuei stwierdza, że było to rozsądne i asekuranckie posunięcie. Jedynie Deadpool wciąż zachodzi w głowę, kto mógł zatrudnić jego, skoro Nate wynajął całą resztę.


Kilka dni później, na Providance odbywa się narada na temat bezpieczeństwa. Większość obecnych jest raczej podejrzliwa w stosunku do nowego członka ekipy, ale Nathan całkowicie ręczy za Gagabeda Bashura. Nie podziela ich obaw tym bardziej, że dzięki wspólnym wysiłkom udało się podłączyć Dominusa do jego bionicznych systemów, dzięki czemu uzyskał coś w rodzaju cyfrowej telepatii i bezpośrednie, stałe połączenie z siecią informacyjną. Gdy pozostali opuszczają salę narad, Irene pyta, co zamierza teraz zrobić z Deadpoolem. Nate stwierdza, że skoro Wade tak bardzo chce pozostać niezależny, nic nie stoi na przeszkolcie, by trzymać go w przekonaniu, że tak właśnie jest. Właśnie w tej chwili używa swoich nowych zdolności, by zatelefonować do niego i anonimowo zlecić kolejne zadanie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #23 Cable & Deadpool #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.