Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #37

Wolverine vol. 3 #37

Wolverine vol. 3 #37

"Origins and Endings" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Pierwsza runda starcia między Wolverinem a Silver Samurajem. Rozstrzygnięcie mogło by się wydawać oczywiste, gdyby nie fakt, że nasz faworyt przeżywa ostatnio ciężkie chwile i jest jakby w rozsypce.

Cytat

Logan o S.H.I.E.L.D.: "(...) But they can't have me endin' up in some Japanese military prison, either. 'Cause I might spill my guts."

Streszczenie

Główna siedziba S.H.I.E.L.D.. Pułkownik "Dum Dum" Dugan kończy konferencję z szefami zagranicznych wywiadów, obiecując na bieżąco informować o rozwoju sytuacji. New Avengers powoli opuszczają pomieszczenie. Dugan prosi generała Annato, z Japonii, by chwilę poczekał. Przyciskiem wyłącza dźwięk. Odwraca się do Kapitana Ameryki, mówiąc, że muszą porozmawiać. Cap, nie zatrzymując się nawet odpowiada, że nie mają o czym - byli żołnierzami i wykonywali rozkazy. On nie bał się konsekwencji i teraz też się nie boi. Wychodzą zostawiając pułkownika samego. "Dum Dum" włącza telebim i zaczyna rozmowę z Annato na temat sytuacji w Tokio.


Tymczasem tokijska policja otacza szczelnym kordonem miejsce walki. Poniżej Silver Samurai i Logan stoją naprzeciwko siebie w tunelu mierząc się wzrokiem. Początkowe ciosy mają na celu wyczucie przeciwnika. Samurai wie, że nie może za bardzo zbliżyć się do mutanta więc trzyma się na dystans. Starcie staje się coraz szybsze. Wolverine zaczyna zadawać pytania, które nasuwają mu się po odzyskaniu pamięci. Jednak Samurai nie ma zamiaru odpowiadać. Nie przynosi to skutku, więc zmienia taktykę - zaczyna odpowiadać. Pierwsza odpowiedź na tyle zaskakuje Logana, że zostaje przebity mieczem na wylot. Mutant wykorzystuje zawahanie i zadaje cios pazurami. Przeciwnik pozbawiony dłoni pada na kolana, trzymając się za kikut. Logan zadaje kolejne pytania, w odpowiedzi ,na które słyszy prawdę. Wyciąga ostrze ze swojego brzucha i rzuca je niedaleko rywala. Powoli odchodzi, zostawiając Silver Samurai'a ze swoim honorem. Przesuwa studzienkę kanalizacyjną i schodzi do kanałów. Jest pewien, że S.H.I.E.L.D., dla swojego własnego dobra, zostawiła mu kilka możliwych dróg ucieczki. Wolverine dochodzi do ślepego zaułka. Rozbija ścianę pazurami. Tunel powoli zalewa się wodą. Prąd porywa mutanta. Logan dziwi się swojemu zaskoczeniu - odpowiedzi Samurai'a były bardzo łatwe do przewidzenia. Strumień wyrzuca mutanta wprost do morza. Krwawienie już prawie ustało. Metr za metrem Logan powoli podpływa do statku cumującego kilkadziesiąt metrów od brzegu i wspina się na jego pokład. Dochodzi do wniosku, że powinien wykorzystać postój frachtowca na odpoczynek. Nie może sobie przypomnieć kiedy ostatnio jadł. W luku stoi samochód. Tak jak przypuszczał samochód jest niebieski, a na jego bocznej szybie przyklejona jest kartka. Wolverine nieprzytomny pada na podłogę.


Nie wie jak długo był nieprzytomny. Nie wie jak długo jest świadomy. Z zamkniętymi oczami stara się podnieść. Ból jest tak silny, że po chwili odpuszcza. Po raz kolejny, bez sił osuwa się na ziemię.


Zapada w stan, w którym nie ma świadomości. Są tylko koszmary. Zawsze takie same. Za każdym razem inne. Przewijają się kolejne postacie kobiet, które poznał w swoim życiu: Rose, Silver Fox, Cassie Lathrop...


Logan zaczyna walczyć z tym stanem. Stara się skupić.


Jest ubrany w kimono. Niedaleko stoi odwrócona do niego plecami kobieta z parasolką. Stara się zobaczyć jej twarz. Prawie mu się udaje. Wtedy zauważa krew na szacie kobiety. Zabójcze światło oślepia go, pozbawiając myśli. Nie udaje mu się nawet krzyknąć. Pada na ziemię. Mają go. Dokładnie wiedzieli jak zmusić go, by tutaj przybył. Ślepy. Nieprzygotowany. Nieuzbrojony. Odcięli mu dłonie. Kikuty obficie krwawią. We śnie traci przytomność, wiedząc że gdy się obudzi...


...to wszystko będzie tylko snem. Statek zatrzymał się. Logan ostrożnie przechodzi przez kolejne drzwi. Dociera w końcu na pokład. Czas na działanie.


Żołnierze zgromadzeni wokół drzewa, które przewróciło się, miażdżąc ogrodzenie. Jedne z żołnierzy jest prawie pewien, że to robota jakiegoś zwierzęcia. Dowódca prosi, by zachowali czujność. Za plecami zbrojnych, niezauważony przez nikogo przemyka Wolverine. Wdycha znajomy zapach, który sprawia że ciarki przebiegają mu po ciele. W brzuchu formuje mu się kula lodu. Ignoruje wszystko co mówi, aby uciekał i nie wracał tu nigdy. To jest coś, co musi zrobić. Poza tym to było łatwe do przewidzenia. Logan stoi naprzeciwko drzwi, prowadzących do Departamentu K. Tak czy inaczej był pewien, że tutaj powróci.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #37 Wolverine vol. 3 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.