Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #2

New Excalibur #2

New Excalibur #2

"Here We Go Again!"

Postacie
Zapowiedź

Kim jest ta pani z okładki? Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że narobi sporo zamieszania w Londynie i potrzeba będzie współpracy Uncanny X-Men i New Excalibur, by ją powstrzymać.

Cytat

Juggernaut: "This is almost as bad as fighting real X-Men"
Jean Grey: "We're real X-Men"

Streszczenie

Rachel, Kitty, Brian i Wisdom przybywają do szpitala, a Kurt informuje ich, iż nim TJ padła bez życia na ziemię krzyczała iż ktoś pożera jej umysł. Marvel Girl postanawia się tam znaleźć. Kitty decyduje się jej towarzyszyć. Gdy obie przebijają się przez psychiczną obronę Nocturne zjawiają się na koncercie muzycznej grupy Exiles. Rachel wycofuje się z sali, mówiąc iż TJ wytworzyła z jakiegoś powodu w swej głowie psychiczny hałas, którego nie jest w stanie znieść żadne telepata. Jak stwierdza, TJ broni się w ten sposób przed czymś. Czy też raczej przed kimś, bowiem obie mutantki wita właśnie Profesor Xavier, znajdujący się w umyśle TJ. Atakuje, a w rzeczywistym świecie Shadowcat i Marvel Girl padają na ziemię. Zaczynają przenikać przez podłogę, bowiem Kitty podświadomie uczyniła siebie i Rachel którą dotyka przenikalną, aby chronić ich ciała przez atakami. Psylocke proponuje, iż użyje swej psycho-katany aby wyrwać je z tego stanu, a telekinezą uczyni obie stałymi. Wówczas szpital zostaje zaatakowany przez Icemana, bowiem źli X-Men nie zamierzają dopuścić do realizacji tych planów. Wszystko wokół wypełnia lód, który rozbija Brian a Lockheed zamierza topić swym ogniem, lecz zostaje powstrzymany, gdyż wokół stoją zbiorniki z tlenem. Na wprost ściany lodu staje Betsy.


W umyśle Nocturne Xavier atakuje Shadowcat, stwierdzając iż zabije ją z taką samą łatwością, jak zabił w swym wszechświecie Kitty Pryde. Myli jednak Rachel z Jean ze swojego świata, co daje jej możliwość odparcia ataku. Obie orientują się jednak, iż ich astralne postacie zaczynają się zmieniać, transformując powoli w uniformy z uniwersum Xaviera. Gdy przemiana dobiegnie końca, wygra.


Dazzler odzyskuje przytomność, widząc dziurę w ścianie i przerywając jego lodowy most uderzeniem energii. Wówczas wraz z łóżkiem wypada z budynku. Przerażona używa fotonów światła aby unieść się w powietrzu, co ocala jej życie. Juggernaut spogląda na nią ze zdumieniem. Tymczasem nieopodal Betsy otrzymuje cios od Beasta, który rzuca nią na Wisdoma. Hank zamierza urwać Psylocke głowę, lecz wówczas Kurt teleportuje się wraz z nim i uderza jego głową o ścianę. Beast nie traci jednak przytomności i obaj zaczynają walczyć używając swych zdolności akrobatycznych. Tymczasem pod szpitalem parkuje Courtney Ross, która przywiozła na miejsce członkinię Hellfire Club, mogącą zmienić przebieg bitwy. Ponad parkingiem unosi się Angel, którego Xavier przywołuje do porządku. Przypomina swym X-Men, iż ich misją jest zdobycie Nocturne i nie mogą na razie nikogo zabić. Przesyła obraz pola walki z oczu Warrena do głowy Scotta, który strzela salwą optyczną. Wiązka odbija się od kilku szyb trafiając Nightcrawlera, który był o krok od pokonania Beasta. Na wprost Wisdoma i Betsy staje Jean Grey, którą Psylocke natychmiast atakuje. Jean zasłania się tarczą telekinetyczną i zamierza wywołać u przeciwniczki atak serca. W umyśle TJ Xavier przypuszcza kolejny atak, oznajmiając iż zabije obie mutantki z taką samą łatwością jak zabił wszystkich w swym uniwersum. Za plecami Jean Grey pojawia się wreszcie pasażerka Courtney. Sage celuje w Jean z pistoletu, który ta niszczy telekinezą. Odbija ostrza Wisdoma w jego stronę, a następnie powoduje u przeciwników drobny wylew krwi do mózgu, przez co tracą przytomność. Gdy staje nad TJ pojawia się Juggernaut. Zza jego pleców wychyla się Dazzler, która oślepia telepatkę rozbłyskiem, a Juggy ciosem posyła ją za okno, gdzie łapie ją Warren. Jean telekinezą zabiera ciało nieprzytomnej TJ śmiejąc się z Alison i Caina, a Iceman uderza na odchodnym lodem. Gdy Juggernaut go rozbija, po X-Men nie ma już śladu.


Wisdom wścieka się, mówiąc że oberwali przegrywając całą bitwę. Pomimo słów Briana, iż odnajdą X-Men wątpi, aby udało im się znaleźć jakiś ślad. Sage oznajmia, iż ona im to zapewni. Znajdą jakiś sposób by zwyciężyć.


W umyśle Nocturne Xavier znika, lecz uniformy Marvel Girl i Shadowcat ulegają dalszej przemianie. Wygrał kolejną rundę.

Autor: New Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #2 New Excalibur #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.