Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #180

X-Men #180

X-Men #180

"What Lorna Saw" - part 1: "Sign of The Times"

Postacie
Zapowiedź

Historia pod tak znamiennym tytułem, ujawni wreszcie, co zobaczyła Lorna podczas walki z Golgothami w kosmosie. Pozostaje pytanie: jaki wpływ będzie to miało na mutantów i ich świat?

Cytat

Polaris: "We should agree on our pasts. If we get talking to people we need to know those details that make up a life..."
Havok: "And what are our details, Lorna?"
Polaris: "I thought we could be brother and sister..."
Havok: "That's perverted."
Polaris: "Okay. We're divorced. You're dying of a mistery brain disaster so i've come back to nurse you... you like nurses, right?"

Streszczenie

Instytut Xaviera. Scott rozkazuje spakowanemu i gotowemu do drogi Alexowi zostać w szkole. Ten przeprasza brata, ale nie może puścić Lorny samej. Cyclops przypuszcza, że decyzja Havoka spowodowana jest nienajlepszymi relacjami pomiędzy braćmi w ostatnim czasie. Alex uświadamia go jednak, że jego wybór nie ma nic wspólnego z dyrektorem szkoły. Nie oglądając się już na nikogo Lorna i Alex odchodzą. Niespodziewanie ze szkoły wychodzi spakowany Iceman z takim samym zamiarem. Scott szybko jednak studzi jego zapały i zmusza Drake'a do pozostania. Bobby długo nie przetrwałby poza Instytutem w swej obecnej, lodowej postaci.


Puerto Rico. Kostaryka. Trzy tygodnie później. Spacerując brzegiem plaży z Alexem Lorna obmyśla im fałszywe życiorysy, którymi od teraz będą się przedstawiać. Na tle zachodzącego słońca Summers pyta Dane, czego właściwie szukają. Dziewczyna odpowiada, że nie wie, ale jak tylko to zobaczy, to się dowie.


Orbita okołoziemska. Gadający tors kolejny raz stara się namówić Gazera na kontakt z Nasa. Jego choroba znaczne nasiliła się w ostatnim czasie.


Tymczasem na Ziemi. Lorna i Alex bawią się w towarzystwie nowopoznanej starszej pary w lokalu pod palmami. Gdy zaczynają o sobie opowiadać, ich zeznania rozmijają się, co budzi rozbawienie ich rozmówców.


Następnego dnia rano Polaris udało połączyć się z czymś, co widziała wcześnej w kosmosie. To coś w niedługim czasie ma przybyc na Ziemię. Spacerując po wyspie Lorna prosi Alexa, by ten trzymał się z dala od kłopotów, dopóki dziewczyna nie znajdzie tego, czego szuka. Gdy w pobliskim sklepie kilku opryszków przy pomocy noży wypytuje o parę Amerykanów, Alex staje im naprzeciw. Szybko rozprawia się z uzbrojonymi gangsterami topiąc im broń przy pomocy strumienia plazmy wystrzelonego z dłoni.


Wieczorem Lorna i Alex żegnają zaprzyjaźnioną starszą parę i wyruszają w poszukiwaniu wizji Polaris. Nie ujechwaszy zbyt daleko Summers zauważa na niebie kometę przecinającą nieboskłon. Ten sam obiekt zaobserwował Gazer. Informuje o tym gadający tors, ten jednak zupełnie nieoczekiwanie zamilkł.


Cmentarz. Leper Queen odwiedza swą zmarła córkę. Dziewczynka zginęła z rąk mutantów w wieku dwu lat. Nagle dzwoni telefon. To członkowie Sapien League. Informują Queen o spotkaniu z Alexem. Leper każe im pilnować mutantów. Sama dołączy do nich najszybciej jak się da.


Idąc wypaloną ścieżką Alex i Lorna odnajdują wśród drzew obserwowany wcześniej na niebie obiekt. W niewielkim zagłębieniu leży obca istota o kulistym kształcie z parą kończyn i dużymi oczami.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #180 X-Men #180

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.