Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Extinction » Ultimate Extinction #1

Ultimate Extinction #1

Postacie
Zapowiedź

Gah Lak Tus nadchodzi! S.H.I.E.L.D i Fantastic Four łączą siły by nie dopuścić do zniszczenia ziemi, ale jaką rolę odegrają w tej historii Ultimate X-Men? I co łączy niejaką Misty Knight z Silver Surferem?

Cytat

Susan: "How it's going with you and Marvel?"
Danvers: "I'm his security detail."
Susan: "You know what I mean."
Danvers: "I don't."
Susan: "He's your alien boyfriend."
Danvers: "I have a gun."
Susan: "After this? We need to go shopping and you can tell me all about it."
Danvers: "Okay."

Streszczenie

Triskelion. Falcon załamany obecnymi wydarzeniami stoi samotnie w pokoju. Dołączają do niego kapitan Danvers i Mahr Vehl. Po chwili rozmowy w pomieszczeniu zjawiają się także Reed i Susan. Panie wdają się w krótką rozmowę [patrz cytat]. Reed cieszy się, że w końcu spotkał Sama osobiście. Zjawia się także Fury. To znak, że można rozpocząć spotkanie.


Zaprezentowane zostają dane jakie udało się zebrać Falconowi - od robota Vision i Vehlowi - ze statku Kree. Reed i Susan pracowali nad aspektem inżynieryjnym i biologicznym. Dodatkowo przedstawili dane w trójwymiarowym obrazie. Reed uruchamia jego projekcję. Oczom zebranych ukazuje się budynek Baxtera. Richards mówi, że symulacja zakłada, iż Gah-Lak-Tus jest na orbicie tuż nad Nowym Jorkiem. Rozpoczyna się pokaz. Zaczyna się on od ukazania obrazu rozpadającego się na kawałki budynku. Na pytanie Fury'ego młody geniusz odpowiada, że "niszczyciel światów" ma długość stu tysięcy kilometrów więc właściwie jego sama obecność wystarcza do robienia takich zniszczeń. Według Visiona pierwszą falą podboju planety jest atak psychiczny. Projekcja ukazuję ulice miasta ogarniętego zbiorową paniką i histerią. Reed mówi, że ciężko przygotować skuteczną obronę, jeśli promienie z kosmosu sprawiają, że wariujesz. Na samym Manhattanie w ciągu pierwszej godziny zginie pięćdziesiąt tysięcy ludzi. W ciągu kolejnych godzin rozciągnie się to na cały świat. Po dwudziestu jeden godzinach ludzie nie będą w stanie przeprowadzić skutecznego kontrataku. Następnie na Ziemię spadną pociski zawierające wirus zbliżony do Eboli. Niszczy on żywą tkankę. Jak pokazuje projekcja z człowieka, poddanego wpływowi tego wirusa, pozostaje jedynie szkielet. Zajmie to jeden dzień. Jeden dzień, by wymordować całą populację Ziemi. Ostatnim etapem jest pobranie energii z Ziemi. Jest ona potrzebna najeźdźcy, by dostać się na kolejną, zamieszkała przez inteligentne życie, planetę. Rozmieszczone na powierzchni urządzenia otworzą skorupę ziemską, aby dostać się do cieplnej energii ziemskiego jądra. Tak jak wampir wysysający krew ze swej ofiary. Przekażą one pobraną energię na orbitę wprost do Gah-Lak-Tusa. Wyssana energia sprawia, że planeta staje się niemożliwa do zamieszkania, ani teraz, ani w przyszłości. Reed mówi, że właśnie tak działa "pożeracz światów". Na twarzach wszystkich widać głęboką zadumę i smutek.


Nowy Jork. Prywatny detektyw Misty Knight kieruje się do swojego biura. Jest ono puste. Kobieta zaczyna głośno mówić do siebie. Żartuje, że jak zwykle biuro pełne jest czekających na nią klientów. Dodaje, że zamiast przejmować się mogła wziąć pracę za biurkiem. Tak, żeby ludzie mogli się na nią gapić całymi dniami i żartować, że musi naoliwić swoje stawy. W tym momencie, do pomieszczenia, wchodzi mężczyzna mówiąc, że byłoby to zbyt okrutne. Dodaje, że słyszał o jej wypadku. Przedstawia się jako Edward Schaffer. Oboje siadają przy biurku. Panna Knight mówi, że z wczorajszej, telefonicznej, rozmowy pamięta, że jego żona uciekła z pieniędzmi. Mężczyzna mówi, że wierzy, iż została ona porwana. Zabrała pieniądze do mężczyzny, który jest przywódcą sekty. Misty obiecuje ustalić jej położenie w ciągu czterdziestu ośmiu godzin. Po wyjściu klienta pani detektyw wykonuje telefon do komisariatu, w którym uprzednio pracowała. Od jednego z jej byłych kolegów otrzymuje informację o miejscu aktualnego pobytu przywódcy kultu, do której uciekła pani Schaffer.


Kilka godzin później Misty siedzi w swoim punkcie obserwacyjnym, w wieżowcu naprzeciw tego, w którym siedzibę ma sekta. Przez obiektyw aparatu widzi ubraną na biało grupę kobiet i mężczyzn. Po chwili dołącza do nich ich lider. Wchodzi do pokoju ubrany w długi, żółty płaszcz z nasuniętym na głowę kapturem. Wita się z obecnymi ludźmi i ściąga swoje ubranie. Pod nim ukazuje się, oczom zaskoczonej Knight, człowiek, który wygląda jakby zrobiony został z płynnego srebra. Na dodatek posiada on, także srebrne, skrzydła. Staje przed swoimi ludźmi i niemal anielskim gestem rozpościera skrzydła. Nagle okno za jego plecami rozbija się, a w jego ciało i stojących za nim wyznawców uderzają pociski. Misty wygląda przez okno w bok i widzi, że strzelano z okna sąsiedniego pomieszczenia. Stoi w nim jeszcze sprawczyni - łysa kobieta z wielkim karabinem. Na widok Knight kieruje broń w jej kierunku i oddaje strzały. Pani detektyw udaje się jednak schować do środka na czas. Wyciąga broń i wpada do pokoju z którego do niej strzelano. Jej przeciwniczki jednak już tam nie ma. Misty dostrzega ją na klatce schodowej. Biegnie za nią i strzela. Trafia w karabin wytrącając go kobiecie z ręki. Udaje się jej także ją dogonić. Rozpoczyna się walka wręcz. Wymieniają się ciosami. Po chwili zabójczyni leży na ziemi a pani detektyw celuje do niej ze swojego pistoletu. Rozerwana koszula na przedramieniu ręki trzymającej broń ukazuje, zamiast ciała, metal. Zabójczyni kopniakiem ścina przeciwniczkę z nóg i korzystając z chwili przewagi ucieka. Knight siada na schodach patrzy na swoją rękę i głośno, z przekąsem, zastanawia się czy jest już za późno by dołączyć do Ultimates.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Extinction #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.