Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #1

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #1

Postacie
Zapowiedź

Organizacja o nazwia HATE (Highest Anti-Terrorism Effort), podlegająca korporacji Beyond, zbiera grupę bohaterów do walki z terrorystami. Kiedy jednak okazuje się, że nic nie jest tak, jak się wydaje, Next Wave zwracają się przeciwko swoim fundatorom, stosując metody kompletnej rozwałki. Występują: Monica Rambeau (Photon), Aaron Stack (Machine Man), Tabitha Smith (Meltdown), Elsa Bloodstone i The Captain.

Streszczenie

Abcess, Północna Dakota. Piękny słoneczny dzień w tym małym, typowo amerykańskim miasteczku. W ogródku przed małą kawiarenką przy małym stoliczku siedzą Elsa i Captain #@*%$. Wykorzystując tą chwilę błogiego spokoju, Bloodstone chcąc bliżej poznać swojego towarzysza broni, pyta go o genezę jego superbohaterskiego imienia. Captain pochodzi z Brooklynu, więc wybrał sobie pseudonim adekwatny do tego faktu. Kiedyś nawet poznał samego Kapitana Amerykę, ale zaraz po przedstawieniu się dostał od niego porządne manto i wylądował na śmietniku z mydłem w ustach. #@*%$ nie ukrywa też, że do tej superbohaterskiej roboty przyciągnęła go możliwość bicia ludzi bez większych konsekwencji.

 

Aeromarine, latająca forteca organizacji H.A.T.E. (Highest Anti-Terrorism Effort - Najwyższa Siła Antyterrorystyczna). Szef H.A.T.E., Dirk Anger, przedstawia się nowym rekrutom organizacji, nie szczędząc opowieści w stylu "kucharze przynoszą mi na obiad żywe zwierzęta, z którymi walczę gołymi rękami, zjadam co nadaje się do zjedzenia i zakopuję resztki." Wywód przerywa mu informacja, że zlokalizowano Shockwave Rider'a. Mężczyzna zostawia rekrutów, z minami co najmniej zszokowanymi. W swojej siedzibie, Anger wykonuje rozmowę telefoniczną za pomocą ogromnego telefonu wkładanego mu na głowę.


The Shockwave Rider. Monica Rambeau odbiera telefon od Dirka Angera, który rozkazuje jej wrócić z ukradzionym, eksperymentalnym statkiem powietrznym do siedziby H.A.T.E. Monica przypomina, że Dirk zatrudnił ją i jej drużynę jako elitarną jednostkę antyterrorystyczną, ale jest dotowany przez Beyond Corporation (c), czyli to, w co zamienił się S.I.L.E.N.T. - organizacja terrorystyczna. Anger twierdzi, że to, co mówi Monica nie ma żadnych podstaw, lecz kobieta ucisza go mówiąc, że znalazła plan marketingowy Beyond Corporation (c). Jest to strategia używania H.A.T.E. i ich własnych źródeł do wyprodukowania i przetestowania Niecodziennej Broni Masowego Rażenia na obywatelach Ameryki. ORAZ zdobycia władzy i pieniędzy. Rambeau oznajmia, że Nextwave tego nie popiera i to jest powód, dla którego zrezygnowali z służby. Każe Aaronowi przerwać połączenie, co robot natychmiast czyni. Monica przypomina, że prosiła, aby nie nazywał ludzi "mięsistymi". Robot przeprasza, a mutantka stwierdza, że to po prostu odrażające.


Kolejny teren pod budowę Beyond Corporation (c). Na terenie pojawia się wielki smok we fioletowych gaciach - Fin Fang Foom. Jego matka była zdzirowatą jaszczurką, która robiła brzydkie rzeczy z głowicami nuklearnymi o sugestywnym kształcie. Fin Fang Foom od 1956 roku pała żądzą spółkowania. Fin Fang Foom nie posiada żadnych genitaliów. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak wkurzony jest Fin Fang Foom!


Elsa i Captain dostrzegają Fin Fang Fooma w tym samym momencie, co Monica. Rambeau zwraca się do Aarona, który oznajmia, że potrzebuje piwa. Robot wezwał już Tabby. Monica zauważa, że powinni chyba używać kryptonimów. Aaron pyta, czy ma zamiar nazywać go Człowiekiem Maszyną, po czym zauważa, że jej pseudonim, "Photon", wcale nie napawa nikogo strachem: "Cześć. Jestem małą, nieznaczną cząstką elementarną. Opuście broń, a ja odbiję się od was niezauważalnie." - nabija się. Zirytowana Monica przypomina, że Captain zachował swój pseudonim, co Aaron kwituje stwierdzeniem, że Captain nie pamięta swojego imienia. Dodaje, że Tabby miała około dziewięciu pseudonimów, a Tabitha, która właśnie weszła, stwierdza, że wszystkie były do kitu. Pyta, co się stało i mówi, że akurat rozmawiała przez telefon, kiedy zadzwonili. Monica rzuca jej Osobistą Latającą Uprząż. Tabby pyta, czy chodzi o plan marketingowy, który ukradła. Monica odpowiada, że chodzi o coś, co ma sto pięćdziesiąt stóp i ma zamiar zjeść całe miasto. Smith pyta, czemu ma latać, na co Rambeau odpowiada, że walcząc z ziemi zostanie zdeptana. Tabitha zauważa, że Elsa właśnie walczy z ziemi, Monica odpowiada, że Elsa ją wkurza.


Tymczasem Elsa i Captain zmierzają w kierunku Fin Fang Fooma, kiedy w dziewczynę wjeżdża samochód, prowadzony przez cztery roboty. Ellie wpada w witrynę sklepu muzycznego, #@*%$ chce jej ruszyć na ratunek, ale kobieta każe mu walczyć z jaszczurką, grozi, że jeśli tego nie zrobi, ponownie zastosuje na nim Kenijską Torturę Sutkową. To przekonuje Captaina, który odlatuje. Elsa zauważa, że jej futerał leży dosyć daleko, więc postanawia zadowolić się zwykłą gitarą. Kiedy jeden z robotów oznajmia, że teraz postrzeli ją nabojami, Elsa rozprawia się z nim właśnie za pomocą gitary. Następnie atakuje kolejnego, a jeszcze inny zaczyna do niej strzelać. Dziewczyna zasłania się gitarą, a następnie wyrywa mu pistolet z dłoni. Robot uderza ją w twarz, na co ta kopie go w brzuch i nokautuje uderzeniem gitary w głowę. Ostatni z robotów rzuca się do ucieczki śpiewając swoją specjalną ucieczkową piosenkę, ale to nie pomaga mu uchronić się przed "przerażającą dziewczyną". Kiedy już go unieszkodliwiła, Elsa zauważa, że robot ma odznakę Beyond Corporation. Dzwoni do Aarona, każe mu przekazać Monice, że Beyond wiedzą, że Nextwave jest w mieście. Otwiera swój futerał i wyciąga z niego dwa karabiny. Monica pyta, czy Elsa ich zabiła. Kiedy ona rządziła Avengers (och tak, znowu...), nie zabijali ludzi.


FLASHBACK. Czy Monica zawsze uznawała życie za święte? Mała Monica siedzi znudzona w oknie. Przed oknem ujada mały pies. Dziewczynka używa swojej mocy i z pieska zostaje dymiący się popiół. KONIEC FLASHBACKA.


Elsa mówi Monice, że nie zaatakowali jej ludzie. Aaron potwierdza jej słowa, mówi, że to, co ją zaatakowało nie posiada części ludzkich organów i większości mózgu - właściwie mają oprogramowanie Beyond Corporation (c) Fightpersona(tm). Monica pyta, czy roboty żyły, Aaron odpowiada, że to zależy od pojęcia życia. Miały one więcej wspólnego z brokułami, niż z nim, czy nią. Monica oznajmia, że nienawidzi brokuł i każe ich zabić. Zanim jednak to zrobią, należy zatrzymać jaszczurkę. Tabby wylatuje ze statku by obezwładnić potwora i zszokowana zauważa, że Fin Fang Foom nosi gacie.Oficjalny hymn

Tekst hymnu

Autor: Black Bolt & Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.