Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #3

New Excalibur #3

New Excalibur #3

"Shadows on the Soul!"

Postacie
Zapowiedź

New Excalibur vs. oryginalni X-Men!! Czy to naprawdę Cyclops, Jean Grey, Iceman, Beast, Angel i Charles Xavier atakują grupę? New Excalibur będą musieli się bardzo postarać, by nie zawieść tam, gdzie nie dali sobie rady Uncanny X-Men.

Cytat

Courtney Ross: "First We White Queen of Hellfire Club torment the X-Men. Then we join in and ultimately take over"

Streszczenie

W Londynie Juggernaut ściga alternatywnych X-Men, nie zwracając uwagi na to gdzie biegnie. Bardzo szybko powoduje karambol, gdy uderza w niego piętrowy autobus, a w niego kolejne samochody jadące drogą. Cain pomaga wydostać się ludziom uwięzionym w pojeździe, którzy szybko otaczają go ze swoimi pretensjami.


W szpitalu zebrani otrząsają się po bitwie. Brian pochyla się nad swoją siostrą, podczas gdy Sage sprawdza stan zdrowia Kitty i Rachel. Te wciąż uwięzione są na planie astralnym, a z każdym kolejny atakiem wpadają w sidła umysłu Xaviera. Sage stwierdza, iż nawet jeśli sprawi że odzyskają przytomność, nie będzie w stanie powstrzymać telepatycznego ataku. Muszą wyeliminować jego źródło. Courtney dostarcza Dazzler strój przyniesiony przez Sage, aby przebrała się ze szpitalnej piżamy. Wyjaśnia ironicznie Brianowi,iż tradycją White Queen jest pomagać X-Men, aby przejąć nad nimi kontrolę. Brian nie zamierza jej zaufać, Courtney wie jednak iż teraz, gdy nie ma już Meggan, może z czasem zająć miejsce w sercu Braddocka, mimo jego wiary ,że tak naprawdę jest Satyr-9. Sage analizuje dane i oznajmia zebranym, że jeśli ich przeciwnikiem jest telepata klasy Xaviera, muszą założyć, że może ich szpiegować korzystając z każdego umysłu. Dlatego nie może wyjawić im swego planu pokonania X-Men, a oni będą musieli jej całkowicie zaufać. Sage zapomina wykorzystać tajną broń, którą jest Jugernaut. Dazzler nie podoba się fakt, iż stają się marionetkami Sage, tak jak X-Men z którymi walczą, są marionetkami Xaviera. Przystaje jednak na plan, a Brian unosi ją w powietrze. Wisdom rusza w drogę samochodem, a Sage kontaktuje się z Cainem wydając mu polecenia. Schwytany Beast przyglądający się tym działaniom stwierdza, iż nigdy nie pokonają jego pana. Sage dzięki policyjnemu radiu, które Cain zabrał policjantom kieruje jego ruchami, obserwując sytuację na swoich monitorach. Widzi Briana i Alison doganiających uciekających X-Men, wówczas jednak atakuje ich Iceman. Strąca ich do Tamizy, którą zamraża, lecz Alison dzięki swej mocy wydobywa się spod lodu. Używając energii wybija się w powietrze i atakuje. Trafiony Iceman spada, a Dazzler wyrywa Angelowi nieprzytomną Nocturne i wraz z nią spada na pobliski dach. Porażkę X-Men wyczuwa Xavier, który na planie astralnym po raz kolejny atakuje Kitty i Rachel. Wycofuje się aby pomóc na miejscu bitwy, na które wpada właśnie Juggernaut niszcząc mury Tower. Wiązka optyczna Cyclopsa nie jest w stanie zatrzymać Caina, ani też telekineza Jean. Juggernauta lodem atakuje od tyłu Iceman. Cain rozbija lód, a Iceman zostaje zaatakowany orzez Briana, który ciska nim do Juggernauta, a ten go ogłusza. Na szczycie Tower Angel odzyskuje Nocturne, ta jednak odzyskuje przytomność i zadaje mu cios. Dzięki temu Dazzler jest w stanie go ogłuszyć.


W szpitalu Sage atakuje Beast, któremu nim zostaje przez nią powalony, udaje się ją ogłuszyć. Sage nie jest już w stanie ostrzec walczących o przybyciu Xaviera. Ten dopada Juggernauta, zamierzając usmażyć jego mózg jak uczynił to w swej rzeczywistości. Jednocześnie kończy przemianę Kitty i Rachel, gdy nagle ktoś atakuje jego fizyczne ciało. Wisdom uderza swą energią, co dekoncentruje telepatę i pozwala Rachel na zadanie psycho-ciosu. Nieprzytomny Xavier osuwa się na ziemię. Więźniowie zostają zatrzymani przez M-13, a Wisdom wyjaśnia iż popełnili przestępstwa na angielskiej ziemi. X-Men nie dyskutują z nim, gdyż sami nie mają lepszego pomysłu. Kurt, Betsy i Rachel decydują się powrócić do Instytutu [wprost do Uncanny X-Men #466]. Captain Britain oznajmia, iż ma obowiązki jako władca multiwersum i nie zamierza z nich zrezygnować. Odlatuje ku niezadowoleniu Wisdoma, który woła za nim iż jest teraz najbardziej potrzeby. Oznajmia Sage, Dazzler i Juggernautowi iż po dniu M, Anglia potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek grupy znanej niegdyś jako Excalibur, zaś Excalibur potrzebują Captaina Britain. Wisdom zamierza mieć obie te rzeczy.

Autor: New Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #3 New Excalibur #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.