Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Extinction » Ultimate Extinction #2

Ultimate Extinction #2

Postacie
Zapowiedź

Gah Lak Tus pozamiatał na Ziemi, teraz cała nadzieja w tym, że psychiczny atak Xaviera wystarczy, by go pokonać. A tymczasem, tajemniczy Silver Surfer podąża śladem Misty Knight. Kim jest i czego chce od niej? Oto jest pytanie!

Cytat

Policjant do Misty, widząc jej bioniczną dłoń: "Tony Stark made that for you right? After the accident? Can I... touch it?"

Streszczenie

Triskelion. Pokój konferencyjny. Reed i Fury kłócą się. Sporną kwestią jest lokalizacja laboratorium. Richards chce przenieść się do budynku Baxtera. Nick woli mieć go pod ręką. Mówi, że ta praca to gra zespołowa - jak w szkole w piłkę. Reed odgryza się, że może i nie grał w szkole w piłkę, ale teraz jest jednym z dwunastu najbystrzejszych ludzi na planecie, a osoba, która ganiała po boisku w liceum, stoi przed nim i prosi go o pomoc. Fury widząc nieprzejednaną postawę chłopaka zgadza się na jego warunki. Dodaje tylko, że na dachu budynku Baxtera ma stać gotowy do drogi śmigłowiec. Nagle zostają wezwani do innego pomieszczenia. Tam na jednym z monitorów technik pokazuje im najnowsze fotografie. Sentry, prywatny teleskop SHIELD zrobił dziwne zdjęcia. Pokazują one wielką liczbę insektoidalnych robotów zmierzających ku Ziemi. To właśnie Gah-Lak-Tus. Ma on długość stu tysięcy mil i dotrze na planetę za siedem dni.


Steve stoi samotnie na balkonie. Jest załamany rozwojem wydarzeń. Podchodzi do niego Fury. Rogers mówi mu, że jego specjaliści wprowadzili go w sytuację. Pyta się Nicka, czy wierzy w Boga. Mówi, że tam gdzie się wychował wszyscy w Niego wierzyli. Dodaje, że któryś z naukowców powiedział, że jeśli Bóg istnieje, to musi być chory tworząc coś tak wielkiego i pozwolić mu zabijać planety pełne dzieci. Steve chciał mu odpowiedzieć, że przecież jest wystarczająco dużo dobrych ludzi zdolnych przeciwstawić się złu. Ale sam Rogers w to nie wierzy. Jest załamany. Mówi, że nic nie może zrobić. Wczoraj był super - żołnierzem, dziś nie wie nawet, czy dalej wierzy w Boga.


Posterunek policji. Misty pomaga stworzyć portret pamięciowy łysej zabójczyni. Jest z nią technik i kapitan DeWolfe. Technik prosi ją, żeby narysowała tatuaże, o których mówiła. Ta stwierdza, że będzie to trudne, gdyż ręka nie jest zbyt dobra przy precyzyjnych ruchach. Zdejmuję przy tym rękawiczkę, pod którą lśni jej metalowa dłoń. Ze słów policjanta wynika, że rękę zbudował Tony Stark. Następnie mężczyzna wprowadza uzyskane dane i portret do bazy danych. W oczekiwaniu na wyniki panie rozmawiają. Pani kapitan mówi, że żałuje, iż Misty nie pracuje już w policji. Ta odpowiada, że policjant z bioniczną dłonią, to nie jest dobry pomysł. Zresztą po tym całym wydarzeniu z bombą Knight miewa lepsze, jak i gorsze dni. Baza danych identyfikuje zabójczynię jako Heather Douglas. Ale jak wynika z danych zmarła ona dwadzieścia dwa lata temu.


Triskelion. Nick wprowadza w sytuację Xaviera. Pokazuje mu zdjęcia Gah-Lak-Tusa. Ten mówi, że nie spodziewał się czegoś takiego i szkoda, że nie wiedział o tym wcześniej. Poza tym, wciąż czeka na przeprosiny za poturbowanie X-Men na Tungusce. Nick mówi, że to teraz nie ma żadnego znaczenia. Jego naukowcy twierdzą, że to co widać na zdjęciu to nie tylko roboty, ale sztuczna inteligencja posiadająca umysł. Pyta się Charles'a, czy może się z nim skontaktować. Odpowiedź jest przecząca. Xavier mówi, że potrzebuje technicznej pomocy, aby dosięgnąć tego umysłu. Nick ofiarowuje mu swoich techników i nieskończony budżet na ulepszenie Cerebro. Mentor X-Men zastanawia się gdzie jest haczyk. Fury odpowiada, że mają tydzień. Może mniej. Każe zabierać mu się do pracy.


Nowy Jork. Misty wraca do swojego biura. Czeka tam na nią mężczyzna. Jest on ubrany w płaszcz i kapelusz zasłaniający twarz. Mówi do zaskoczonej kobiety, że źle, iż go widziała. Jest na to za wcześnie. Ta odpowiada, że go nie zna i jeśli teraz wyjdzie, ona nawet nie wie jak wygląda jego twarz. Sięga przy tym ukradkiem po broń. Kobieta nagle rozpoznaje napastnika jako srebrnego mężczyznę, przywódcę sekty i kieruje w jego stronę pistolet. Ten wyciąga w jej kierunku palec, który zaczyna się jarzyć. Mówi, przy tym, że musi ona odejść szybciej niż reszta. Strzela w kierunku Knigt promieniem energii przypominającym energię elektryczną. Misty udaje się uiknąc ataku. Z zewnątrz budynek wygląda jakby w pomieszczeniu wybuchła bomba. Odłamki powstałe przy eksplozji spadają na ziemię raniąc ludzi i powodując chaos.


Triskelion. Cap dzieli się swoimi myślami z Samem. Dołącza do nich Nick mówiąc, że nastały dziwne dni, bo właśnie zatrudnił "czytacza myśli", aby skontaktował się ze świadomością kosmicznych robotów. Przerywa im alarm. W Nowym Jorku wybuchła bomba. Raporty donoszą także o strzałach. Cap chce się tam udać. Mówi, że terroryzm to coś, z czym sobie radzi. Falcon się dołącza.


Biuro panny Knight. Misty żyje. Chowa się, za ciężkim biurkiem, przed kolejnymi energetycznymi strzałami srebrnego człowieka. Udaje się jej nawet strzelić do napastnika, lecz pociski zatrzymują się kilka centymetrów od jego ciała. Najprawdopodobniej ma on chroniące go pole siłowe. Kolejny strzał energii niszczy ścianę łączącą biuro z sąsiednim pokojem. Misty przeczołguje się tam i ściąga ze ściany gaśnicę. Kieruje strumień piany w nadchodzącego mężczyznę. Ten traci równowagę. Knight to wykorzystuje. Używa gaśnicy jako broni. Uderza napastnika ustawiając go blisko okna. Podchodzi i kopniakiem wyrzuca go przez okno. Ten spada i uderza twarzą prosto w chodnik. Pani detektyw nie poprzestaje na tym. Rzuca gaśnicę w kierunku wroga i strzela do niej, gdy ta jest zaledwie centymetry od jego głowy. Gaśnica wybucha. Gdy podnosi się dym powstały przy eksplozji kobieta nie może uwierzyć własnym oczom. Srebrny człowiek stoi na nogach. Na dodatek strzela kolejny raz w kierunku Misty strumieniem energii.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Extinction #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.