Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Wolverine vs. Hulk » Ultimate Wolverine vs. Hulk #2

Ultimate Wolverine vs. Hulk #2

Postacie
Zapowiedź

Bruce Banner został okrzyknięty masowym mordercą, gdy ujawniono jego mroczny sekret. W poszukiwaniu spokoju podróżował po świecie, aż wreszcie trafił do Tybetu, gdzie znalazł... Logana. Zapomnij o spokuju, Bruce! Hulk smash punny mutant!

Cytat

Hulk (na widok wieloryba): "Oooh! Fishie!!!"

Streszczenie

Kilka miesięcy temu. Bruce Banner leży na opuszczonym lotniskowcu i wie, że zaraz umrze [wydarzenia przedstawione w "Ultimates" vol. 2 #3 - Lex]. Został skazany na śmierć za masakrę w Nowym Jorku, podczas której zginęło 815 cywili w tym ponad 60 dzieci. Zdaje sobie sprawę ze swej zbrodni i pogodzony z losem czeka na wybuch bomby atomowej, która ma pozbawić go życia. Tak się jednak nie dzieje, bo tuż przed eksplozją Bruce zamienia się w Hulka. Siła wybuchu niszczy lotniskowiec i potwór z wielkim pluskiem wpada do oceanu. Hulk jest zły na Bannera, za zbytnie zaufanie do Betty Ross, przez które nieomal zginęli. Humor poprawia mu trochę widok wieloryba, który wygląda na smakowitą przekąskę.


Jakiś czas później, plaża Omaha w Normandii. Hulk wynurza się z wody koło pomnika poświęconego poległym żołnierzom. Zauważa go dwóch turystów, którzy są świadkami transformacji Hulka w Bannera.


Miesiąc później, Paryż. Bruce przebywa na kolejnej sesji u jednej z najlepszych psychoterapeutek w Europie, która pomaga mu zapanować nad napadami furii. Nie jest z nią do końca szczery - ukrywa swe prawdziwe imię i swoje alter ego. Kobieta uważa, że przyczyną jego uczuciowej niestabilności jest zawód miłosny i próbuje namówić go do potwierdzenia swej hipotezy. Bruce nie zgadza się z jej diagnozą, ale kobieta upiera się przy swoim i zasypuje go trudnymi pytaniami. Chce wiedzieć, dlaczego dzwoni do Betty, ale odkłada słuchawkę niezdolny odezwać się do niej. Jej zdaniem jest to przejaw obawy przed usłyszeniem prawdy - według niej Betty zdradziła go, bo jest impotentem. To oskarżenie powoduje natychmiastową przemianę Bruce'a we wściekłego Hulka, który demoluje gabinet lekarki.


Miesiąc później. Bruce po raz kolejny dzwoni i Betty, ale znowu nie jest w stanie odezwać się ani słowem. Nie wie co jej powiedzieć - jego ludzka część tęskni za nią, ale Hulk nienawidzi jej.


County Clare, Irlandia. Bruce zatrudnił się na wiejskim ranczo. Jeden z jego współpracowników żartuje z jego wegańskich preferencji i kanapek z tofu. Z pogardliwym uśmiechem na ustach pyta Bruce'a czy wie co mówi się o mężczyznach, którzy nie jedzą mięsa. Bruce traci panowanie nad sobą i zamienia się w Hulka, który rozrywa na strzępy dokuczających mu mężczyzn, a następnie zjada pasące się nieopodal krowy.


Upłynął kolejny miesiąc. Bruce znowu dzwoni do Betty, tym razem z budki telefonicznej w Indiach. Niespodziewanie telefon odbiera mężczyzna, co wzbudza u Bruce'a wielką złość. Efekt kolejnej przemiany w Hulka znany jest z poprzedniego numeru.


Trzydzieści dni później, Tybet. Bruce wspina się zaśnieżoną górę i dociera do drzwi klasztoru. Otwiera mu stary mnich buddyjski o imieniu Steve, który pyta go o cel w jakim przybył do tego zapomnianego miejsca. Bruce tłumaczy, że poszukuje Panchen Lamy, który jest według niego najmądrzejszym człowiekiem na świecie. Liczy, że z jego pomocą uda mu się zapanować nad atakami furii, które zamieniają go w Hulka. Z zaskoczeniem przyjmuje wiadomość, że stary mnich nie jest tym kogo szukał. Steve oferuje mu ciepłe kakao i udaje się po Panchen Lamę, który jest młodym chłopcem. Nie jest to jednak typowy nastolatek, tylko bystry filozof. Pyta Bruce'a, czy zna tradycje buddyjskich wyborów Dalai Lamy i Panchen Lamy. Bruce wie, że zgodnie z odwiecznym zwyczajem Panchen Lama odnajduje kolejną inkarnację Dalai Lamy, który z kolei wskazuje na następcę Panchen Lamy po jego śmierci, ale nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kto znalazł kogo jako pierwszy. Chłopiec porównuje tą zagadkę do zachodniego pytania "co było pierwsze jajko, czy kura?". Bruce czuje się lekko zagubiony w filozoficznych słowach Panchen Lamy, a jego zdziwienie wzrasta jeszcze bardziej, gdy chłopiec zwraca się do niego po nazwisku. Okazuje się, że człowiek, który sprzedał Bruce'owi mapę z drogą do klasztoru sprawdził jego odciski palców w Interpolu. Panchen Lama stwierdza, że żyją w niebezpiecznych czasach i czasem technika sprawdza się lepiej od mistycyzmu. Chłopiec prowadzi go do sali wypełnionej medytującymi mnichami i daje mu do rozważenia kolejną zagadkę: do tej pory Bruce uważał, że pod wpływem emocji zmienia się w potwora, ale może powinien spojrzeć na transformacją z drugiej strony. Panchen Lama sugeruje, że Bruce powinien zaakceptować Hulka jako część siebie i zastanowić się, czy to spokojny Bruce zmienia się czasem w morderczą bestię, czy może to potwór tylko chwilami zmienia się w człowieka. Banner jest zaszokowany tym wywodem i z otwartymi ustami słucha jak Panchen Lama porównuje jego sytuację do zagadki z jajkiem i kurą.


Miesiąc później, dziesięć minut temu [przed pierwszą sceną z poprzedniego numeru - Lex]. Otoczony wieloma kobietami Hulk relaksuje się w świątyni. Nagle otwierają się drzwi i na salę wchodzi Wolverine, który wita się z Hulkiem i wysuwa pazury. Nieoczekiwanie Hulk nie atakuje go od razu, tylko oferuje mu ciepłe kakao.

Autor: Ultimate Lex

Galeria numeru

Ultimate Wolverine vs. Hulk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.