Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #3

Ultimate Power #3

Postacie
Zapowiedź

Squadron Supreme w roli najeźdżców z innego wymiaru i wszyscy bohaterowie zebrani w obronie świata Ultimate, czyli jedna wielka rozróba. Czego chcieć więcej?

Cytat

Hyperion: "Reed Richards, you're under arrest."

Ben Grimm: "Oh yeah? How about you're under arrest. Fury, uh, put him under arrest."

Streszczenie

Ziemia Squadronu Supreme. W Białym Domu rozlega się alarm. Ochroniarze szybko odprowadzają prezydenta Busha do samolotu, który ma go przetransportować w bezpieczne miejsce. Po drodze prezydent zauważa gigantyczny organizm, który zaatakował Waszyngton. Squadron robi wszystko, co w jego mocy, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się organizmu i ratować ludzi. Hyperion czuje, że coś dziwnie na niego oddziałuje.

Prezydent spotyka się z doktorem Steadmanem, który donosi mu, że podobne organizmy pojawiły się na całej Ziemi. Badania wykazały, że tam gdzie się pojawiły, nastąpiły zmiany w atmosferze, tak jakby one chciały ją dostosować do swoich potrzeb. To oznacza jedno: organizmy są obce. Prezydent zaczyna panikować, że to atak z kosmosu i wini za to wszystko projekt Hyperion, bo prędzej czy później coś takiego musiało się stać. Do pokoju wchodzi jeden z badaczy i mówi, że czujniki zanotowały nieznany sygnał emitowany z Nowego Jorku. Steadman wysyła tam Hyperiona. W drodze Mark pyta się, dlaczego nie może podnieść organizmów, dlaczego zachowują się, jakby nie miały masy. Steadman odpowiada, że one są najprawdopodobniej z innej płaszczyzny egzystencji. Mimo ogromnego bólu, Hyperion odnajduje wewnątrz organizmu źródło sygnału, które okazuje się sondą. Każe wezwać Doctora Spectruma i Nighthawka, aby pomogli ją zbadać.

Kyle odkrywa, że sonda odsyła dane o tym świecie do miejsca, z którego pochodzi, ale jeszcze nie wiem, gdzie to jest. Steadman uważa, że technologia nie jest obca, chociaż rzeczywiście jest bardzo zaawansowana. Pyta się Spectruma, czy może spróbować zbadać sondę swoim kryształem. Po chwili ukazuje się hologram Reeda Richardsa. W wiadomości mówi on, że pochodzi z Ziemi z innego wymiaru i nie ma złych zamiarów. Sonda, jak i wiele innych podobnych do niej, ma za zadanie zebrać informacje o innych wymiarach, które potrzebne są Reedowi do badań naukowych. Prosi o nie niszczenie jej, dopóki nie zakończy swojego programu i o kontakt z nim, jeżeli ci, słuchający tej wiadomości mają takie możliwości. Hyperion pyta się, czy Steadman jest w stanie poradzić sobie z organizmami atakującymi całą planetę. Ten odpowiada, że zajęłoby to zbyt wiele czasu, którego nie mają. Mark decyduje więc, że nie mają wyjścia jak sprowadzić Richardsa do nich i zmusić go, żeby naprawił szkody.

Teraz, Ziemia Fantastycznej Czwórki. Squadron jest otoczony przez przeważające siły Czwórki, X-Men i Ultimates. Hyperion nie przejmuje się tym i wciąż domaga się, żeby Reed wrócił z nimi, naprawił szkody, jakie wyrządził, a następnie stanął przed sądem. Ben i Sue zastanawiają się, co ich przyjaciel zrobił. Kapitan Ameryka czeka na decyzję Nicka Fury'ego, który każe wszystkim stać spokojnie. Reed zgadza się odejść ze Squadronem i rusza w ich kierunku, ale na przeszkodzie staje mu pole siłowe. Sue każe mu wracać, ale chłopak mówi, że przybysze mają rację i musi pomóc im uratować ich świat. Jego dziewczyna nie chce ustąpić, więc Hyperion uderzeniem pięści niszczy pole. Reszta bohaterów chce wkroczyć do akcji, ale Fury i Richards powstrzymują ich. Reed mówi Benowi, że próbował go wyleczyć, tak jak obiecywał, ale nie spodziewał się, że tak to się skończy. Przyznaje Nickowi rację, że nie powinien był próbować czegoś takiego. Prosi jeszcze swoich dwóch przyjaciół, żeby opiekowali się Sue, po czym znika w portalu razem ze Squadronem. Sue jest zrozpaczona, ale po chwili to uczucie ustępuje wściekłości skoncentrowanej na Furym, który miał ich chronić, a pozwolił zabrać Reeda. Fury odkrzykuje, że nie pozwolił walczyć swoim ludziom, ponieważ nie chciał walki między dwoma super-grupami w środku Nowego Jorku. I pomimo tego, że Richards zignorował jego rozkaz i zrobił to, czego Nick mu wyraźnie zabronił, Fury ma zamiar zebrać oddział, wyruszyć do świata Squadronu i sprowadzić Reeda z powrotem, więc byłby wdzięczny, żeby Sue mu w tym nie przeszkadzała. Johnny i Ben natychmiast się zgłaszają do pomocy, ale Nick mówi, że nie zabierze wszystkich. Kapitan pyta się, jaki jest plan, na co Fury odpowiada, że właśnie go obmyśla.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.