Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #2

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #2

Postacie
Zapowiedź

Uwaga! Aaron Stack (którego nie nazywamy już Machine-Manem przez grzeczność) staje do samotnej walki z Fin Fang Foomem i... trafia do żołądka potwora. A tymczasem reszta grupy stawia czoła swoim byłym pracodawcom z HATE. Coś tu musi wybuchnąć! Podobno sam Albert Einstein poleca ten komiks...?

Cytat

Captain: "Is that what they taught you in the Avengers? That and beware of spooky chicks who think they've been made pregnant by robots?"
Aaron (do Elsy): "I could make you pregnant."
Elsa: "Not unless you could do it from over there, clanky."
Aaron: "I am full of very useful devices."
Monica (roztargniona): "...yes. Yes, you are."
Aaron: "You're a little old for me."

Streszczenie

Fin Fang Foom jest właśnie w trakcie pustoszenia, wcinając swoją ulubioną przekąskę - ludzi, kiedy Tabitha Smith postanawia go odegnać. Niestety, dziewczyna zostaje złapana przez potwora i staje przed groźbą znalezienia się w jego wielkich fioletowych majtkach. Na szczęście z opresji i z łapy smoka wyrywa ją Captain, który jest tak absurdalnie silny, że kiedyś osobie poklepanej przez niego po plecach płuca wypadły drugą stroną. Mężczyzna łamie jeden z palców Fin Fang Fooma, a stwór z wrzaskiem bólu rzuca nim i Tabithą o pobliski wieżowiec. Kiedy lądują parę pomieszczeń dalej, Tabby stwierdza, że majtki smoka byłyby mniej bolesne. Nie ma za co - odpowiada Captain. Dziewczyna zauważa, że przydałby się jakiś lepszy plan niż łamanie palców F.F.F., a jej towarzysz sugeruje, że Monica z pewnością ma jakiś plan - w końcu była w Avengers (o czym nie pozwala nikomu zapomnieć).


Gdzieś ponad Ameryką Północną, Generał Dirk Anger w towarzystwie pielęgniarki leci swoim statkiem powietrznym i opowiada o swojej nienawiści wobec wszystkich dziewczyn, a zwłaszcza Moniki Rambeau. Towarzysząca mu kobieta nie wydaje się przejmować jego słowami i spokojnie miksuje ziemniaki, które następnie wlewa do kroplówki Dirka. Mężczyzna przeżywa załamanie nerwowe - a przynajmniej tak twierdzi.


Aaron zdaje Monice sprawozdanie z poczynań Tabby i Captaina, na co była przywódczyni Avengers każe mu zaparkować gdzieś ich statek powietrzny, sama zaś rusza z odsieczą. Używa swojej mocy - która umożliwia jej przetwarzanie swojej masy ciała w widmo dowolnego rodzaju energii elektromagnetycznej, poza tą wymyśloną w Star Trek - i zamienia się w promień laserowy, po czym wlatuje Fin Fang Foomowi w pierś, ale ku swojemu zdumieniu odbija się od pancerza. Z dołu, Elsa krzyczy że nie może nawet odstrzelić jego cholernych paznokci u stóp. Monica chwyta ją za rękę i unosi. Bloodstone kpi z byłej Avenger, po czym dodaje, że cholernie boli ją ramię.


Na szczycie wieżowca, trwa właśnie organizacyjna pogawędka Nextwave. Monica obmyśla plan i kiedy Aaron przekomarza się z Elsą, postanawia sprawić, by jaszczur połknął robota. Aaron jest oburzony i stwierdza że nienawidzi tego mięśniaka, Moniki. Kobieta tymczasem rozdaje dalsze rozkazy - ona i Tabby zajmą się nadjeżdżającymi cyborgami, a Ellie postara się, by smok otworzył paszczę. Elsa pyta jak ma to zrobić, ale Monica postanawia zachować to co wyniosła z treningów Avengers dla siebie, dopóki Bloodstone nie będzie dla niej milsza. Wkurzona Ellie strzela potworowi w oko, a Aaron korzysta z jego pełnego bólu wrzasku i z bojowym okrzykiem "śmierć mięśniakom"pozwala się połknąć. Elsa z wdziękiem ląduje na dachu samochodu, a Tabby wysadza inny pojazd którym jadą cyborgi. Monica oślepia kolejnych "burzą mikrofali", Captain rozwala inną porcję przeciwników kopniakiem, a Ellie robi użytek ze swojej broni palnej.


Tymczasem, Aaron ląduje w żołądku Fin Fang Fooma pełnym części ludzkich ciał. Z klatki piersiowej robota wydobywa się niezliczona ilość ostrzy, pił mechanicznych, palników, wierteł i innych ostrych przedmiotów.


Fin Fang Foom oszalały z bólu niszczy wieżowiec. Elsa zarzuca, że robot Moniki to śmieć, na co Rambeau protestuje, że to nie jej robot. Bloodstone poprawia się - robot, który za nimi łazi i gapi się na jej biust to śmieć. Cóż, jest jedynym, co im zostało... Nagle F.F.F. zaczyna zwijać się z bólu i łapie za brzuch. Stwierdza, że potrzebuje toalety i prawdopodobnie zjadł za dużo ludzi. Członkowie Nextwave w popłochu uciekają przed jego wymiocinami, wraz z którymi smok wypluwa dużą część swoich wnętrzności. Stworzenie z łzami w oczach wyznaje, że ma złamane serce i pada martwy. Z jego fioletowych majtek wychodzi Aaron, który nie tylko potrzebuje piwa, ale też chce umrzeć - Monica ma jednak inne plany dla niego - każe mu zamknąć się i sprowadzić ich "samolot". Tabby z ulgą wyciąga komórkę - nie dzwoniła do nikogo od całej godziny! Captain pyta, co teraz, na co Monica zauważa, ze potwory są rozsiane po całych Stanach. Walka z nimi i wysadzanie rzeczy w powietrze to najlepsza praca w Ameryce!

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.