Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #16

New Avengers #16

New Avengers #16

"The Collective" - prolog

Postacie
Zapowiedź

Pamiętacie, o czym mówił Henry Pym w zakończeniu House of M? Przywitajcie zatem istotę o imieniu Collective - największe wyzwanie dla nowych Avengers. Ten numer przyniesie nam także spotkanie z Alpha Flight... ostatnie spotkanie.

Cytat

Agentka S.H.I.E.L.D: "It was a direct hit."
dyrektor Hill: "Pipeline?"
Agentka S.H.I.E.L.D: "No Ma'am. The entire city of north pole is gone. These images are two seconds old."
dyrektor Hill: "North Pole?"
Agentka S.H.I.E.L.D.: "It's an actual city in the..."
Agent S.H.I.E.L.D.: "Maybe Santa Claus got on someone's Naughty list."

Streszczenie

Wprost z kosmicznej otchłani do Ziemi z olbrzymią prędkością zbliża się nieznany obiekt. Po gwałtownym przejściu przez atmosferę rozbija się na Alasce. Siła uderzenia równa z ziemią lokalne miasteczko. Ze zgliszczy wyłania się jaśniejąca postać, która wyginając ciało w spazmach bólu wykrzywia usta w niemym krzyku.


Helikopter-baza S.H.I.E.L.D. Tony Stark tłumaczy się dyrektor Hill, dlaczego nie uprzedził jej o konferencji New Avengers. Ten nie czuł się w obowiązku informowania Marii Hill o tym. Pani dyrektor przypomina, że dwóch członków grupy jest jednocześnie agentami S.H.I.E.L.D. Nagle temat zostaje przekierowany na wydarzenia mające miejsce w Genoshy, a poprzedzające wydarzenie znane jako House of M. Niestety Tony Stark przepraszająco rozkłada ręce. W tej kwestii nie bardzo może jej pomóc. Hill zdaje sobie sprawę, że ta rozmowa do niczego nie prowadzi. Oboje nie pałają do siebie sympatią, jednak Maria zapewnia, że nie traktuje Avengers jako wroga, a Tony rewanżuje jej się tym samym, po czym dyskurs zostaje przerwany.


Za chwilę syrena alarmowa stawia na nogi cały budynek. Personel informuje dyrektor Hill o katastrofie mającej miejsce na terenie Alaski. Na razie nie wiadomo nic poza tym, że uderzenie nadeszło z kosmosu. Ponadto wzór energii nie pasuje do żadnego z tych figurujących w bazie danych S.H.I.E.L.D. Natychmiast na miejsce tragedii zostaje wysłany oddział, który ma za zadanie zbadać sytuację na miejscu. Obraz przekazywany z pokładu odrzutowca pokazuje świetlistą postać biegnącą w powietrzu z olbrzymią prędkością. Nagle obserwowany obiekt zatrzymuje się i spogląda wprost w obiektyw kamery. Jest to ostatni obraz, jaki dociera do bazy S.H.I.E.L.D. Obserwujący to samo zdarzenie z satelity agenci widzą tylko rozbity o skute lodem tereny Alaski odrzutowiec, z którym chwilę wcześniej utracili łączność. Pracownica personelu sugeruje, że powinni wysłać na miejsce specjalistów. Hill rozkazuje przygotować ekspedycję naukową, jednak ta sama pracownica wyjaśnia, że chodziło jej raczej o grupę superbohaterów, a konkretniej o Avengers. Pani dyrektor negatywnie odnosi się do tej sugestii. Szukając najbliżej zlokalizowany zespół znajdują Alphę Flight.


Podczas gdy Alpha Flight przygotowywuje się na spotkanie z najeźdźcą z kosmosu, Hill łączy się premierem, by poinformować rząd o zaistniałej sytuacji.


Tymczasem jaśniejąca postać nawet nie zwalnia przed stojącymi na jej drodze członkami Alphy Flight. Za chwilę dochodzi do kolizji, w efekcie której zmasakrowane ciała superbohaterów ścielą szlak wytyczany przez kosmitę. Tajemnicza postać natomiast nawet nie zwalnia po zderzeniu, i w dalszym ciągu kontynuuje swoją przeprawę przez Alaskę w niewiadomym celu.


Hill tymczasem w rozmowie prezydentem dowiaduje się o poleceniu Sekretarza Obrony, nakazującego wezwać Avengers. Nagle agenci obserwujący przylądek zamierają. Przybysz z kosmosu zmienił kierunek. W tej chwili z niebezpieczną prędkością zbliża się do Stanów Zjednoczonych. Pani dyrektor klnąc pod nosem próbuje wywołać Avengers.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #16 New Avengers #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.