Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #470

Uncanny X-Men #470

Uncanny X-Men #470

"Wand'ring Star" - part 2: "Gal on the Run"

Postacie
Zapowiedź

Nigdy jeszcze żaden z członków X-Men nie stracił tak wiele. Nigdy jeszcze przyszłość nie była tak niepewna. W tej sytuacji, grupa nie może czekać na dalszy rozwój wypadków, ale musi uderzyć na przeciwników pierwsza... za wszelką cenę.

Cytat

Blackcloak: "Our window for action is small, our margin is error. Now existent"
Bishop: "Actually people, that window, just closed"

Streszczenie

Afryka. Storm spogląda na ciało ukrzyżowane nieopodal ruin wnioski, gdy odnajduje ją Logan. Witają się wylewnie, a Ororo wyjaśnia, że grupa bojowników zwanych Żołnierzami Wolności dokonała najazdu na wioskę w poszukiwaniu zapasów, zabijając wszystkich i szukając dzieci, które mogłyby zasilić szeregi ich armii, a po poddaniu indoktrynacji walczyć u ich boku. Przed dniem M, wioski bronił mutant, który stracił moc, a Storm nie była wystarczająco szybka, by ocalić mieszkańców. Z wioski uczyniono przykład, lecz Ororo nie zamierza puścić tego płazem. W ziemię uderza piorun, gdy oznajmia światu, że tym razem nie będzie dawać nikomu lekcji, zamierza pomścić mutanta, którego śmierć miała pokazać, iż to homo superior mają się lękać.


Salem. Sentinele obserwują Instytut, a Rachel myśli o tych, które poznała w swej młodości, w dniach przyszłej przeszłości [Uncanny X-Men #141-142]. Pilot robota traci zainteresowanie obserwowaniem wchodzącej pod prysznic Marvel Girl i zaczyna obserwować Psylocke, a wówczas obraz Rachel rozpływa się, bowiem w Instytucie zamiast niej znajduje się wyrafinowany induktor obrazów. Do ćwiczącej Betsy zbliżają się Kurt z Bishopem, zaś w chwilę później dołącza do nich Val Cooper. Przynosi pączki, proponując aby spędzili ze sobą trochę czasu, skoro i tak są na siebie skazani. Przyjmuje ofertę Bishopa i postanawia zagrać z nim w szachy, na co Kurt i Betsy wymieniają porozumiewawcze spojrzenia. Tymczasem w Chicago Rachel zdaje sobie sprawę, że jej maskarada nie potrwa długo. Induktor aktywujący się nocą i o poranku, nie wystarczy aby zwodzić Sentinele przez dłuższy czas. W Instytucie Bishop daje Val szacha i mata w czterech posunięciach, a oboje obiecują sobie, że nie jest to ich ostatnia gra. Val prosi Lucasa, aby sprawdził zabezpieczenia cel, w których przetrzymywani są żołnierze Komanda Śmierci Shi'ar, bowiem ufa jego opinii, gdy nisko nad nimi przelatuje Cannonball i ścigający go Sentinel. Sam bawi się z pilotem, który usiłuje powtórzyć jego ruchy.


W Chicago Rachel znajduje się u dr Liszynskiego, dawnego terapeuty Kitty, z którym przybyła porozmawiać o śmierci swej rodziny. Psycholog dopytuje się o Shadowcat, mówiąc przy okazji jak bardzo przypomina ją Rachel. Obie wydają się być weterankami jakichś wojen. Tymczasem na Manhattanie Bishop odwiedza Dystrykt X, po którym oprowadza go Charlotte Jones, mówiąc iż po Dniu M, to miejsce nie jest już tym, czym było niegdyś. Pyta przy okazji o Sentinela towarzyszącego Lucasowi, ten zaś stwierdza, iż pomimo tego co o nich sądzi, pomogły im w starciu z Shi'ar. W Waszyngtonie Rachel spogląda smutno na dr Liszynski wyjaśniając, iż nie może dać sobie rady ze śmiercią Greyów, a ponadto ma wrażenie, iż historia zatacza koło, a pojawienie się Sentineli w jej codziennym życiu, przybliża nadejście przyszłości, którą znała. W siedzibie ONE Val zorientowała się właśnie, że Rachel wystrychnęła ich na dudka, nie informuje o tym jednak płk Reyes. Chwilę później do pomieszczenia teleportuje się wezwany przez nią Nighcrawler, a Val żada wyjaśnień i podania miejsca pobytu Rachel.


Na Manhattanie uwięzieni członkowie Komanda, wykrywają znak śmierci Rachel, oddalony od Instytutu i reszty X-Men. Blackloak poleca Sedze uśpić strazników, a Colony rozdrabnia się na miliony robaków, wyłączając laserowe kraty. W tym samym momencie pod więzieniem pojawia się Bishop, poinformowany o ucieczce Rachel przez Kurta, który właśnie startuje blackbirdem. Bishop wpada do środka stawiając czoła Komandu. Powala Devo, a Charlotte otwiera ogień przeklinając Bishopa, przez którego stawia czoła potężnym obcym. Jej strzał załatwia Colony, jednakże chwilę później sama zostaje powalona, zaś Bishopa trafia energia Hypernovy. Naładowany eliminuje Warshota i Flaw, a przez sufit przebija się Sentinel informując, iż stracił sygnał Charlotte, która właśnie została wrzucona w Blackcloaka. Bishop załatwia Segę, polecają robotowi zająć się resztą Komanda, Blackcloak jest jednak szybszy, bowiem zniszczenie sufitu usunęło blokadę teleportacji. Komando teleportuje się w chwili przybycia Blackbirda, a Kurt oznajmia, iż wie dokąd zmierzają.


W Chicago Rachel ujawnia swe skrywane uczucia - pragnie śmierci wszystkich Shi'ar, w imię swoje i matki. Gdy znak Phoenix pojawia się na jej twarzy, Komando teleportuje się do środka.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #470

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.