Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #469

Uncanny X-Men #469

Uncanny X-Men #469

"Wand'ring Star" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Nigdy jeszcze żaden z członków X-Men nie stracił tak wiele. Nigdy jeszcze przyszłość nie była tak niepewna. W tej sytuacji, grupa nie może czekać na dalszy rozwój wypadków, ale musi uderzyć na przeciwników pierwsza... za wszelką cenę.

Cytat

Bishop: "We're working on our next move"
Storm: "And what's that Lucas? Cooking?"

Streszczenie

Rachel budzi się w rezydencji i podchodzi do okna, myśląc iż przebudza się z koszmarów wprost w jeszcze gorszą rzeczywistość. Wychowała się w świecie w którym Sentinele zniewoliły ludzkość i zabiły X-Men, teraz zaś patrzy jak otaczają one szkołę. Nie wierzy w zapewnienia, iż tym razem rząd ma inne zamiary. Wchodzi pod prysznic, wiedząc iż obserwują ją czujniki Sentineli, przekazując dane do stanowiska ONE. Wewnątrz płk Reyes przypomina żołnierzom, aby przestali wpatrywać się w widoczne na monitorach ciało Rachel. Ci tłumaczą iż starają się zebrać jak najwięcej danych o niej, nieświadomi ,że Marvel Girl obserwuje ich w swej astralnej postaci. Reyes uprzedza, iż jeśli ktoś skopiuje te nagrania policzy się z nim osobiście, a żołnierze nerwowo tłumaczą, że nie mają dokładnych odczytów. Nagle nakłada się na nie przekaz, hakera Beana, widoczny nawet w Londynie [New Excalibur #4]. Haker pokazuje rosnącą nienawiść tłumów skierowaną przeciwko mutantom, ataki na dawne placówki X-Corps, pytając gdzie podziali się ich obrońcy, X-Men. Pokazując otoczoną przez Sentinele rezydencję ironizuje, że nie potrafią się oni obronić nawet sami. Wzywa do rewolucji. Pojawia się Val Cooper, polecając przestać podglądać Rachel i zająć się namierzeniem hakera. Przekazowi przysłuchuje się w kuchni Bishop, stwierdzając iż te słowa mogą popchnąć niezależnie od intencji nadawcy do przemocy. Pojawia się holograficzny przekaz Storm, która w Afryce dowiedziała się właśnie o masakrze Greyów i łączy się korzystając z pomocy przyjaciela z Wakandy. Zamierza wrócić do domu, lecz Lucas protestuje. Wyjaśnia, iż na nic się tu nie przyda uwięziona razem z nimi w rezydencji pod "opieką" ONE. Ororo zastanawia się jakim koszmarem widok robotów musi być dla Rachel, której kojarzą się z dzieciństwem. Storm wyjaśnia, iż pod Dniu M Afryka nie jest najlepszym miejscem, gdy rozmowę przerywa im zamieszanie za oknem. Husk nie wytrzymała napięcia ciągłej obserwacji i atakuje żołnierzy ONE. Ci używają gazu, by przywrócić jej ludzką postać. Cannonball atakuje Sentinela krzycząc by zostawił jego siostrę w spokoju, a wówczas zostaje zamknięty w polu siłowym. Reyes poleca się wycofać swym ludziom, mówiąc że teraz ruch należy do X-Men. Mutantów uspokaja Bishop, wyjaśniając iż ONE usiłowało ustalić czy istnieje jakiś związek między Husk a Beanem, a oni muszą przywyknąć do nowych zasad.


Beast wyjaśnia Rachel ,że nie jest w stanie usunąć tatuażu z jej pleców, bowiem połączył się on z nią na poziomie genetycznym. Rachel wyjaśnia Kurtowi i Betsy, że nie jest w stanie usunąć go nawet swą mocą. Gdy wychodzi, oboje zastanawiają się czy rzeczywiście Shi'ar mogą ją odnaleźć dzięki temu piętnu śmierci, bowiem Rachel zaczyna zachowywać się, jakby właśnie tego chciała. Tymczasem Rachel dociera do Leonarda Samsona, psychiatry Hulka, który na prośbę Hanka ma przeprowadzić sesję z Rachel, aby pomóc jej otrząsnąć się z traumy po stracie całej rodziny. Rachel uśmiecha się krzywo, widząc iż lekarz wyłącza na jej prośbę kamerę, wierząc iż sesja nie jest nagrywana. Później Samson wścieka się, iż Reyes zaprzepaścił całą sesję, usiłując ją nagrać. Val pyta o opinię na temat Marvel Girl. Psychiatra uprzedza, że mają do czynienia z tykającą bombą zegarową, która jest funkcjonalna tak samo jak Hulk, dopóki nad sobą panuje. Po stracie matki i całej rodziny, pomóc jej mogą jedynie X-Men i odpoczynek. Tego jednak nie zazna dopóki obserwują ją Sentinele. Usiłując monitorować sytuację, Val ryzykuje odrodzenie Phoenix.


Sam rozmawia z Paige, gdy rozwożą zapasy wśród mutantów zgromadzonych wokół rezydencji. Paige mówi, jak bardzo czuje się upokorzona, wiedząc że ONE zabrało jej komputer i czyta jej osobiste zapiski i e-maile. Sam radzi jej aby wyrzuciła z siebie to wszystko. I pomyślała jak się zemścić. Tymczasem Scott rozmawia z Rachel, zaczynając podejrzewać co planuje. Pyta, czy gdyby poprosił nie zrobiła by tego, po czym stwierdza że jest taka sama jak jej matka. On cierpi po tej masakrze, gdyż był związany z rodziną swej żony. Przypomina córce o odpowiedzialności, mówiąc aby uważała na siebie. Wieczorem, gdy Val spotyka się na kolacji z Bishopem, a Husk włamuje się do komputerów ONE odkrywając tajemnice płk Reyesa, Marvel Girl oślepia sensory Sentineli i wymyka się z rezydencji ruszając na wojnę o przyszłość.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #469 Uncanny X-Men #469

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.