Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Extinction » Ultimate Extinction #3

Ultimate Extinction #3

Postacie
Zapowiedź

Charles Xavier nawiązuje telepatyczny kontakt z Gah Lak Tusem i prawie przy tym ginie. A tymczasem, podczas gdy Reed Richards próbuje znaleźć metodę obrony przed najeĽdĽcą, Iron Man i Captain Marvel wdają się w bijatykę z Silver Surferem.

Cytat

Falcon: "Oh God. Is it a mutant?"
Captain: "You've fought mutants before."
Falcon: "I stuck my fingers in a mutant's eyes, back in Tunguska. That's all."

Streszczenie

Energia wystrzelona przez srebrnego człowieka trafia w okno budynku odłamując kolejne kawałki gruzu. Nad miejsce akcji docierają Cap z Falconem. Wyskakują z helikoptera. Sam zastanawia się czy przeciwnik jest mutantem. Steve wyciąga przed siebie tarczę i lotem nurkowym kieruje się ku wrogowi. Spada wprost na niego, wbijając go w asfalt. Następnie szybko odskakuje. Falcon z powietrza strzela, z karabinów, we wroga. Ten jednak wciąż żywy kontratakuje strzelając swoją energią. Samowi nie udaje się uniknąć ataku. Zostaje trafiony w skrzydło i spada. Wszystko to obserwuje Knight wyglądając przez wyrwę w ścianie budynku. Dostrzega ją Cap. Każe rzucić jej broń. Informuje ją, że została aresztowana przez S.H.I.E.L.D. Misty się z tym nie zgadza. Przedstawia się i informuje, kim jest. Nie robi tego przyjaznym tonem. Steve próbuje załagodzić sytuację. Mówi, że muszą odstawić ją do bazy. Knight zgryźliwym tonem mówi, że kiedy już tam będą niech powiadomią Starka, że aresztowali policjantkę, dla której zbudował rękę. Srebrny człowiek znika.


Budynek Baxtera. Reed pokazuje Susan model Strefy N. Ma ona kształt słupa. Im niżej jakiś wszechświat jest na niej położony, tym jest starszy. Im wyżej tym jest młodszy. Te położone na samym wierzchu dopiero się tworzą. Susan jest zdziwiona. Mówi, że nadąża za nim, ale nie wie jak może to przydać się Fury'emu. Richards odpowiada, że pewien pomysł już od dawna krąży mu po głowie. Informuję, z twarzą pełną gniewu i strachu, że wie jak zranić Gah-Lak-Tusa. Może nawet zabić. Ale wtedy dostarczyłby Fury'emu najpotężniejszą broń w historii.


Na murach miast świata, Nowego Jorku, Paryża, Londynu i Berlina, pojawiają się rysunki srebrnych skrzydeł i napisy "Srebrna przyszłość".


Dzień później. Triskelion. Antena wzmacniająca sygnał Cerebro jest już niemal gotowa. Xavier jest zaskoczony tempem prac. Dodaje także do stojącego obok Nick'a, iż pomijając horror wydarzenia cieszy się na myśl, żę będzie podróżował w kosmosie. Także dreszczyk spotkania z obcą, nieorganiczną świadomością, jest znaczny.


Sala odpraw. Do pomieszczenia wchodzi Stark. Wita się z Misty. Oprócz niej w pokoju są także Steve, Mahr Vehl i Sam. Knight każę Tony'emu powiedzieć reszcie, kim jest. Iron Man opowiada, że Misty uratowała sporo osób w zamachu bombowym na Manhattanie. Tam też straciła rękę. Jego firma, Iron-Tech, opracowała właśnie nowy typ protezy i Tony postanowił przekazać pierwszy egzemplarz kobiecie. Jako, że S.H.I.E.L.D. współfinansowało projekt, Knight została dobrze sprawdzona zanim przekazano jej tą nową technologię. Misty wścieka się. Krzyczy, że widziała, rzekomo martwą kobietę zabijającą srebrnego człowieka ze skrzydłami, który później chciał ją zabić. A potem została potraktowana jak terrorystka. W tym momencie Stark przerywa jej wywody. Mówi, że idzie zobaczyć jak radzi sobie Xavier. Vehl idzie z nim.


Xavier zostaje podłączony do maszyny wzmacniającej jego mutacyjny dar. Urządzenie zostaje włączone. Po chwili Charles przenosi się na pas asteroid. Widzi Gah-Lak-Tusa. Potwierdza, iż wyczuwa umysł. Inicjuje pierwsze połączenie. Roboty tworzące całość nie są z tego zadowolone. Oczy Charlesa jarzą się światłem, które emanuje sztuczna inteligencja. Wypowiada słowo "skażenie", po czym następuję przeciążenie systemu anteny. Przez ciało Xaviera, a później przez całe pomieszczenie przechodzą błyskawice energii. Jean każe przerwać kontakt. Oszołomiony Xavier mówi, że to co nadchodzi nienawidzi ludzi i, że poczuło się sprofanowane już samym tym kontaktem.


Do pomieszczenia wbiega technik. Informuje Fury'ego, że napastnik po zerwaniu kontaktu z Xavierem wystrzelił coś w kierunku Ziemi. Celem jest Triskelion. Nick każe Starkowi wbić się w zbroję i startować. Także Vehl uaktywnia swoją zbroję i wzbija się w powietrze. Dwójka Ultimates widzi nadciągający obiekt. Wygląda jak srebrne jajko wielkości człowieka. Odbijają je polem siłowym. Te jednak zatrzymuje się nieruchomo w powietrzu. Po chwili z masy tworzącej jajko wyłania się srebrny człowiek poruszający się w powietrzu na czymś przypominającym deskę surfingową. Vehl strzela do niego jednak energia przepływa przez ciało napastnika nie robiąc mu krzywdy. Atakuje on Starka, ten jednak odrzuca go swoją energią. Napastnik szybko regeneruje się i atakuje Vehla. Zadaje szybko dwa potężne ciosy ręką, a następnie łapie oszołomionego Mahra i zamierza wgryźć się w jego szyję swoimi czterema rzędami zębów...

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Extinction #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.