Avalon » Serie komiksowe » X-Statix Presents: Deadgirl » X-Statix Presents: Deadgirl #3

X-Statix Presents: Deadgirl #3

X-Statix Presents: Deadgirl #3

"Dead a Long Time" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Starcie martwych bohaterów z równie martwymi złoczyńcami trwa. Tym razem celemy tych złych nieboszczyków staje się sam Dr Strange - podejrzewają oni bowiem, że zna on wielką tajemnicę: dlaczego niektórzy mogą powrócić z zaświatów, a inni nie.

Cytat

Dr Strange: "When Guy Smith mentioned that you'd had a thing with Tike Alicar, I felt it. A twinge. A stab in the heart. Incredible. As it seems, I ... I think I was ... je... je..."
Deadgirl: "Jelly?"
Dr Strange: "Jealous!"

Streszczenie

Narodowe rozgrywki pierwszej ligi baseballu zostają brutalnie przerwane wtargnięciem na boisko Anarchista i Miss America. W przeciągu krótkiej chwili stadion przemienia się w masowy grób niewinnych kibiców. Ci, którzy mają szczęście starają się uciec ciasnymi przejściami przy akompaniamencie wrzasków, pisków i wybuchów.


Wall Street. Kraven the Hunter wpada w szał i dziesiątkuje przechodniów.


Biały Dom. The Pitiful One pertraktuje z Prezydentem. Wszystkie dotychczasowe wydarzenia i akty przemocy, które mają obecnie miejsce są zaledwie preludium do koszmaru mającego nawiedzić Amerykę. Sytuacja jest o tyle beznadziejna, gdyż agresorzy są już martwi, przez co nie obawiają się wizji śmierci. Co więcej przybywają z piekła, zatem moralność i różnice w postrzeganiu dobra i zła nie mają dla nich znaczenia. Głowa państwa spogląda na wroga mętnymi oczyma, by po chwili wyciągnąć z biurka kąpielową kaczuszkę. To Ducky Wucky, prawa ręka prezydenta. Jego pracodawca jest teraz zajęty, dlatego też gość proszony jest o pozostawienie stosownej wiadomości. Super przestępca domaga się życia dla siebie i towarzyszy. A tylko jeden śmiertelnik ma wiedzę potrzebną do przeprowadzenia takiego rytuału. Odtąd siły zbrojne muszą zrobić wszystko by pomóc go odnaleźć.


Obskurny pokój w biednej dzielnicy Nowego Jorku. The Ancient One i Mysterio torturują pojmanego więźnia. Pomimo niezwykłej pomysłowości i okrucieństwa służący milczy jak zaklęty. Widocznie Dr Strange rzucił na niego czar uodparniający na wszelki ból fizyczny. To komplikuje sytuację tym bardziej, że kolejne dwadzieścia cztery godziny przebywania w świecie żywych powoli dobiegają końca. Jeżeli szybko czegoś nie wymyślą, wyznaczony czas upłynie, a oni nie odniosą żadnego sukcesu w poszukiwaniach. Nagle do pokoju wchodzi The Pitiful One. Prezydent właśnie zapewnił mu dodatkową pomoc. Wojsko, policja i inne służby przeszukują okolicę. Jak tylko natrafią na ciało mistyka natychmiast oddadzą je w ich ręce. Mimo to The Ancient One nie jest pocieszony. Jego dawny uczeń wciąż wyprzedza ich o jeden krok. Nadszedł czas na drastyczne posunięcia. Jego znajomość magii ograniczona jest przez śmierć, ale wciąż jest na tyle potężny by zebrać Wonga prosto do piekła. Tam mając wieczność na usługach z pewnością znajdzie sposób na wyciągnięcie z niego tajemnic.


Kraina Zmarłych. Mr Sensitive wciąż nie może uwierzyć w to, że Anarchist trafił do piekła. Co prawda zawsze miał wybuchowy charakter, często tracił zimną krew i miał cięty, cyniczny język, ale nie zasłużył aż na taką karę. Tym bardziej, że wielu prawdziwych potworów trafiało do znacznie lepszych miejsc. Deadgirl wysłuchuje tego wywodu by następnie spokojnie oświadczyć, że skoro życie bywa niesprawiedliwe, czemu śmierć miałaby być lepsza. A teraz należy uczynić wszystko by wyciągnąć przyjaciela z kłopotów i wskazać mu prawdziwą i słuszną drogę. Dalsze przebywanie w towarzystwie super przestępców na zawsze zamknie mu wrota do Krainy Zmarłych. Guy Smith nie rozumie do końca przybyłych. Cały system drabin w górę czy gwałtownych spadów jest prawie niemożliwy do zaanalizowania. Będąc martwym już tyle czasu nie uświadczył nigdy absolutu, świadomej siły odpowiedzialnej za ich los. Dr Strange cierpliwie tłumaczy mu, że nic takiego nie istnieje. Zdarza się jednak, że pewne zaklęcia w połączeniu z wolną wolą niektórych jednostek łamią zasady fizyki i martwi znów mogą chodzić po świecie żywych.


Dolne rejony piekła. Tortury Wonga wydają się nie mieć końca. Jednakże komnaty wiecznej nudy, seksualnego niedopasowania oraz cały szereg innych wymyślnych sposobów nie są w stanie złamać jego ducha. Oprawcy zaczynają podejrzewać, że nie jest on zwykłym człowiekiem. Zakłócenia aury magicznej odciągają uwagę zebranych od więźnia. The Ancient One wyraźnie wyczuwa swego byłego ucznia. Oddziały dobra zaczęły formować szyki, gdy tymczasem ciało ich przywódcy znajduje się w miejscu, do którego oni nie mogą dotrzeć. The Pitiful One również nad tym ubolewa, wątpi jednak by ich przeciwnicy zapuścili się tak daleko. Aczkolwiek nie można wykluczyć takiej możliwości. Od tej chwili tajemnicze serum umożliwiające im podróże do świata żywych będzie znajdować się pod ścisłą obserwacją. Na pierwszą parę stojącą na straży mianowani są Miss America i Anarchist.


W tym czasie Deadgirl i Dr Strange starają się przeciągnąć Guya Smitha na własną stronę. Mężczyzna nie ma większych obiekcji, ale przed przyłączeniem się do jakiejkolwiek formacji musi odnaleźć pewną szczególna osobę. Mowa tu oczywiście o wybrance jego serca U-Go Girl. Dotychczasowe poszukiwania w Królestwie Zmarłych nie przyniosły żadnego rezultatu. Możliwe jednak, że poszła do piekła, gdyż zawsze lubiła mężczyzn i trzeba dodać, była niezwykle popularna wśród tych niedyskretnych. Deadgirl obiecuje przyjacielowi wszelką możliwą pomoc. W tym czasie Ant-Man szepcze do ucha Dr Strange. Ich grupa nie jest tak silna jak powinna być. Tym bardziej, że otaczają ich setki poległych bohaterów. Dyskusje przerywają kłęby dymu zwiastujące przybycie Phantom Ridera. Wraz z nim nadciąga kolejny sojusznik - Piano Player. Aby udowodnić zebranym znaczenie swej ksywki, młody mutant rozpościera swe iluzoryczne klawisze i rozpoczyna koncert. Ale to nie czas i miejsce na wygłupy. Dr Strange prosi Deadgirl by zaprowadziła ich wreszcie do piekła.


Kwatera super przestępców. Miss America i Anarchist rozpaczają nad swym losem. Za życia byli bohaterami, walczyli o słuszne cele, a mimo to wylądowali w takim miejscu. Wzajemne rozgoryczenie niezwykle zbliża dwójkę samotnych ludzi. Po chwili ich usta łączą się w pocałunku. Chwila przyjemności nie trwa długo. W piekle nie ma nagród i nawet jedna z najpiękniejszych rzeczy wywołuje tu uczucie mdłości i łzawienie z oczu. To przeważa szalę. Anarchist ma tego serdecznie dosyć. Najwyższy czas przenieść się tam gdzie fizyczne rozkosze przyniosą mu zadowolenie. Miss America zabrania mu dotykać fiolki z magiczną substancją. Ich zadaniem jest pilnowanie jej, a nie użycie. Przekomarzanie szybko przeradza się w bójkę. Wkrótce potem para leży ramię w ramię delektując się minionymi chwilami. Z pewnością były intensywne. Niemal tak energetyzujące jak pocałunek


The Ancient One wciąga Wonga do dziwnego pomieszczenia. Aby tu dotrzeć użył wszystkich swych wpływów. Opłacało się. To jedna z dziur świadomości.


Krzyk służącego przerywa ciszę. Wkrótce zmaltretowane ciało ląduje na błotnistej powierzchni. Jego drugie ja już czeka. Filozofowie nie mieli racji. Piekło nie dotyczy innych osób.


Winda prowadząca do piekielnych czeluści. Dr Strange uprzedza swych towarzyszy, że od tego momentu ich misja robi się naprawdę niebezpieczna. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek obiekcje to ostatnia chwila na wycofanie się.


Kraven the Hunter i Mysterio obserwują zjeżdżające urządzenie. Ich przeciwnicy wreszcie przybyli. Czas wypić krew z ich rozerwanych arterii.


Deadgirl pyta mistyka dlaczego od czasu do czasu tak dziwnie się jej przygląda. Dr Strange nieco zaskoczony oświadcza, że gdy Mr Sensitive wspomniał o jej romansie z Anarchistem dziwnie go to zabolało. Dalszą konwersację przerywa wtargnięcie wrogów. Kraven the Hunter potężnym ciosem obezwładnia Guya Smitha. Piano Player rozpoczyna jedną ze swych pieśni, gdy galopujący koń Phantom Ridera kopie go w podbródek. Mężczyzna pada na ziemię bez oznak życia. Dr Strange pochyla się nad nim z zaciekawieniem. Czy możliwe jest ponowne zabicie już nieżyjącej osoby? Deadgirl przykuca obok niego i wciąż drąży temat zazdrości. Dziewczyna nie zauważa czającego się za jej placami przeciwnika. Atak powstrzymuje kopuła Watoomba, wystrzeliwująca z rąk mistyka. Utrzymanie jej sprawia mu wiele trudności. Jego magia nie jest efektywna w tym miejscu. Kraven the Hunter zdaje się o tym wiedzieć. Tha Ancient One uprzedził ich o tym. Na dźwięk imienia swego byłego mistrza Dr Strange traci kontrolę. Czar przestaje działać. Deadgirl silnym kopnięciem ratuje go z opresji. Niespodziewany i oślepiający rozbłysk energii sygnalizuje nadejście posiłków. Mr Sentitive rozpoznałby ten wzór wszędzie. To sojuszniczki Moira MacTaggert, Mockingbird i Gwen Stacy sprowadziły U-Go Girl. Należy uciekać póki jest ku temu okazja. Bohaterowie rzucają się do portalu, który zamyka się za nimi.


Sanktuarium Dr Strange. Drugie ja Wonga zdradza towarzyszom położenie sekretnej komnaty. The Ancient One i The Pitiful One triumfują nad bezbronnym ciałem Dr Strange.

Autor: White King

Galeria numeru

X-Statix Presents: Deadgirl #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.