Avalon » Serie komiksowe » Generation M » Generation M #5

Generation M #5

Generation M #5

"Generation M" part 5

Postacie
Zapowiedź

Pora zakończyć opowieść i stanąć twarzą w twarz z mordercą, który zabijał pozbawionych mocy mutantów. Ciekawe, czy w zaistniałych okolicznościach wybierze na ofiarę Sally, czy może Warrena?

Cytat

Ghoul: "I'll make you feel that pain thousand times..."
Sally: "Hey, you never sat through one of the mayor's press conferences.[...]"

Streszczenie

Wysłuchanie historii Warrena zajęło Sally całą noc. Dopiero nad ranem opuszcza jego apartament, zanotowawszy uprzednio cały ból i cierpienie Worthingtona, spowowdowany ponowną utratą skrzydeł. Jednak najbardziej zaskakująca była dla Sally reakcja wspópracowników biznesmena. W trakcie wywiadu drzwi ich pokoju były cały czas otwarte. Przez korytarz przewijało się mnóstwo osób, które nie zwracały na rozmawiających najmniejsze uwagi. Angel był traktowany przez nich w taki sposób, jak gdyby nigdy jego udziałem nie stała się tak wielka tragedia.


Idąc samotnie ulicą Sally wie już dokładnie, co znajdzie się w jej następnym artykule.


W redakcji kolejny eks mutant zwierza się reporterce ze swych przeżyć, jednak pani redaktor wydaje się być całkowicie nieobecna. Zaabsorbowana pewnym pomysłem przeprasza swą rozmówczynię i udaje się do redaktora naczelnego gazety. Neil słysząc pomysł Sally na następny artykuł jest całkowicie zaskoczony. Nie jest pewien, czy dziennikarka poradzi sobie z tematem, jednak widząc jej determinacje udziela Floyd swego błogosławieństwa.


W kolejnym numerze "Alternative" ukazuje się tekst poświęcony Minnie Floyd, tragicznie zmarłej córeczki Sally Floyd. Autorka opisuje w nim swoje wspomnienia i przeżycia związane z przyjściem na świat dziecka. Niestety po jakimś czasie okazało się, że dziewczynka cierpi na nieuleczalne schorzenie, spowodowane mutacją, w efekcie którego dziecko cofa się w rozwoju, aż do kulminacyjnego momentu, w którym jest już tak małe i słabe, że umiera. Wydarzenie to wywołuje burzę następstw, w wyniku których Sally popada w alkoholizm i rozstaje się z mężem. Wszystko to działo się na kilka miesięcy przed M-Day. Floyd wysuwa hipotezę, że gdyby dziewczynka wytrzymała jeszcze trochę, być może mutacja zostałaby odwrócona i dziewczynka zaczęłaby się w końcu normalnie rozwijać i przeżyłaby.


Sally udaje się do Warrena, który podobnie jak większośći mieszkańców miasta przeczytał jej wstrząsający artykuł. Powoli podchodzi do dziewczyny i obejmuje ją. Przytuleni do siebie oboje zaczynają płakać. Scenę przerywa pojawienie się Ghoula, który wteleportował się do pokoju. Oczekujący w budynku X-Men zaalarmowani ruszają z odsieczą, jednak Ghoul błyskawicznie łapie panią redaktor i teleportuje się z pomieszczenia. Frost stara się namierzyć go przy pomocy telepatii. Jedyny ślad na jaki natrafia, to wieża kościelna. Rogue wie, gdzie mogą ją znaleźć.


Tymczasem na wieży rozwścieczony Ghoul oskarża Sally, że go okłamała. Dziewczyna nic sobie z tych oskarżeń nie robi i dodatkowo prowokuje porywacza aroganckimi odpowiedziami, za co zbiera potężne razy.


Zgromadzeni poniżej mutanci zastanawiają się co robić. Angel, u którego jednak nie nastąpiła wsteczna mutacja rozwija swe skrzydła i leci ku wieży. Ghoul pozbywa się natręta uderzeniem telekinezy. Floyd wykorzystuje sytuację i częstuje przeciwnika prostym w nos, po czym podchodzi do krawędzie okna i wyskakuje przez nie. Przed upadkiem ratuje ją Warren, a Cyclops, który tylko czekał na możliwość oddania czystego strzału, celuje w wieżę, która eksploduje od uderzenia Scotta, grzebiąc pod gruzami zdeformowane ciało Ghoula.


Następnego dnia. Poraniona i połamana Sally odwiedza redakcję, w której powitana zostaje oklaskami od swych współpracowników.


Później tego samego dnia. Floyd udaje się na spotkanie AA, w którym po raz pierwszy sama zabiera głos.Więcej przygód Sally Floyd szukajcie w kwietniowym numerze "Civil War: Front Line"!

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Generation M #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.